فریم ورک چیست و چگونه می توان یک فریم ورک طراحی ایجاد کرد؟

فریم ورک

فریم ورک یک نمودار ساده است که ابعاد پروژه شما را به روشی مفید سازماندهی می کند. برای روشن شدن چالش بعدی تیم خود، این نکات را دنبال کنید. یکی از جنبه های چالش برانگیز مشکلات تجاری مدرن، بسیار ساختار ناپذیر است. برای رشد یک تجارت جدید یا گسترش یک تجارت موجود، باید بفهمید که مشکل یا زمینه فرصت چیست. در اینجا فریم ورک ها وارد می شوند؛ آن ها به شما کمک می کنند مشکل خود را به روشی جدید درک کنید.

قبل از اینکه بتوانید ایده های عالی برای نمونه سازی، آزمایش و راه اندازی داشته باشید، باید مشکل خود را به روشی ملموس درک کنید. معمولاً ما در مرحله اول هر پروژه ای که کار می کنیم، یک یا چند فریم ورک ایجاد می کنیم و در بسیاری از موارد، فریم ورک مدت ها پس از پایان پروژه ادامه می یابد.

فریم ورک چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

فریم ورک ساختار اصلی چیزی است. این مجموعه ای از ایده ها یا حقایق است که از چیزی پشتیبانی می کند. در مورد مشکلات تجاری، یک فریم ورک ساختار اساسی را ایجاد می کند که به مسئله ای که می خواهید حل کنید تمرکز و پشتیبانی می کند. چرا این لازم است؟ آیا هدف پروژه فبریم ورکی برای حل آن ارائه نمی دهد؟ خیر 🙂

مشکلات تجاری بسیار بی ساختار هستند. برخی آن ها را مشکلات شرور می نامند. متغیر ها و عوامل وابسته زیادی وجود دارد. راه حل ها به وضوح درست یا غلط نیستند – آن ها بد، خوب یا بهتر هستند.

اما همه ما در حل مسئله های کتاب های درسی، حل مسئله را آموخته ایم. سیستم آموزشی ما، در بیشتر موارد، مسائل را به صورت ساختار یافته ارائه می دهد. یک فصل کتاب درسی یک یا دو مفهوم جدید را معرفی می کند، مسائلی را که در آن ها استفاده می شود نشان می دهد و نحوه حل آن ها را نشان می دهد. انتهای فصل دارای همان انواع مسئله است، به همان روشی که شما حل می کنید ساختار یافته است.

ما هیچوقت نمی دانستیم که چقدر راحت آن را انجام داده ایم! برخی مشکلات و مسائل تجاری مانند مسئله های کتاب درسی است. مانند اداره مشاغلی که قبلاً داشته اید. شما داده ها را می گیرید، می دانید چه اهرم هایی را باید بکشید و تنظیمات لازم را انجام می دهید. اما مشکلات تجاری با هدف نوآوری، رشد و یا فقط خدمت به مشتریان شما از راه های جدید، مشکلات شرورانه ای هستند. به همین دلیل شما به یک فریم ورک نیاز دارید.

برای جمع آوری محتوا برای فرم ورک خود تحقیق انجام دهید

یک فریم ورک مجموعه ای از ایده ها یا حقایق را برای پروژه شما فراهم می کند. اما این عقاید و حقایق از کجا آمده است؟ آن ها ناشی از تحقیق و تفکر شما در مسئله شما هستند. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

• با رهبران سازمان خود مصاحبه کنید تا توانایی ها، جهت شرکت و نحوه تفکر آن ها درباره مشکلی که روی آن کار می کنید را درک کنید.
• با درک تجربه مشتری، اینکه چه چیزی برای آن ها مفید است و چه عواملی، با مشتری خود وقت بگذارید.
• وقت خود را صرف تحقیق در مورد زمینه مسئله کنید: سایر راه حل ها، فناوری، پویایی صنعت و روند ها.

مجموعه اطلاعات و داده های حاصل از تحقیقات مواد اولیه شما هستند. از آن ها برای ایجاد یک فریم ورک معنی دار و مفید استفاده کنید. از این مرحله صرف نظر نکنید! شما باید اطلاعات جدیدی درباره مشکل خود ایجاد کنید تا فریم ورک های مرتبط و قدرتمندی ایجاد کنید.

دسته بندی اطلاعات را به عنوان اساس فریم ورک خود شناسایی کنید

بنابراین محتوای اساسی یک فریم ورک چیست؟ در ساده ترین شکل، پایه و اساس یک فریم ورک لیستی از دسته های مهم است. شما با تجزیه و تحلیل داده هایی که در تحقیقات خود جمع آوری کرده اید، دسته ها را ایجاد می کنید. در بسیاری از مواقع، فریم ورک شما به مشتری و نیاز های او توجه خواهد کرد. اما یک فریم ورک همچنین می تواند در مورد ساختار صنعت، ساختار یک سرویس فعلی یا یک روند عمده مانند اقتصاد مشترک باشد.

به عنوان یک مثال سریع، بگذارید بگوییم شما در حال کار بر روی یک چالش در مراقبت های بهداشتی برای کاهش میزان پذیرش مجدد خود بودید. (تعداد بیمارانی که پس از ترخیص نیاز به درمان مکرر دارند) پس از تجزیه و تحلیل تحقیقات خود، “شش منطقه عدم اطمینان بیمار پس از ترخیص از بیمارستان” را شناسایی کردید. آن ها عبارتند از:

دسته بندی اطلاعات را به عنوان اساس فریم ورک خود شناسایی کنید

• کنترل درد
• مصرف داروها
• هماهنگی مراقبت در بین متخصصان
• بازگشت به زندگی روزمره
• نگرانی های مالی
• بهزیستی احساسی

برای هر یک از این مناطق، شما اطلاعات واقعی از بیماران در مورد ماهیت عدم اطمینان دارید. شما می دانید که آن ها در هر زمینه چه سوالات و چالش هایی دارند و شما درک می کنید که آن ها در عواملی که می توانند منجر به بستری مجدد شوند چه نقشی دارند.

این شروع عالی برای یک فریم ورک است! توجه داشته باشید که این محتوا از تحقیقات حاصل شده است. همچنین این هدف مشخصی دارد: ابلاغ کردن ابعاد عدم اطمینان بیمار. این یک روش ساده، اما مؤثر برای شروع درک و تمرکز ایده در مناطقی است که برای بیماران مهم است.

نمونه راه حل به صورت فریم ورک

دسته ها را به صورت بصری در یک نمودار سازماندهی کنید

گام دوم در ایجاد فریم ورک خوب، ایجاد روشی برای نمایش بصری لیست است. در حالی که یک طراح با استعداد می تواند ارزش فوق العاده ای به قدرت ارتباطی فریم ورک اضافه کند، تعدادی روش ساده برای سازماندهی لیست وجود دارد.

روش اول استفاده از یک جدول ساده است. عناوین دسته بندی خود را در قسمت بالا قرار داده و سپس از سلول های جدول زیر برای سازماندهی مطالب در دسته ها استفاده کنید. ما فریم ورک های زیادی ایجاد می کنیم که چیزی بیشتر از یک جدول زیبا طراحی شده نیست.

اما شاید شما در مورد روابط بین دسته ها بیشتر بدانید. شاید همپوشانی داشته باشند. در این حالت از نمودار ون استفاده کنید. گاهی اوقات لیست دسته ها به ترتیب یا با توجه به زمان مرتب می شوند. در این حالت از جدول زمانی استفاده کنید! جدول زمانی نیز نباید زمان تقویمی باشد. اگر دسته بندی اطلاعات مربوط به مراحل تجربه مشتری است، از نقشه سفر برای نمایش اطلاعات استفاده کنید.

سازماندهی لیست دسته بندی های خود به صورت تصویری، روش جذاب تری را برای درک و تمرکز محتوای دیگران فراهم می کند. همچنین نقش دیگری را ایفا می کند. از آنجا که شما از دو بعد صفحه استفاده می کنید، نمایش بصری به معنای واقعی کلمه فضا هایی را نشان می دهد که باید منظور کنید یا آن ها را در نظر بگیرید.

از فریم ورک برای توصیف مسئله و تمرکز بر زمینه های ایده پردازی استفاده کنید

حالا که یک فریم ورک دارید، چه فایده ای دارد؟ این برای به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیق عالی است. این یک فریم ورک خاص را برای کمک به دیگران در درک سریع تفاوت های ظریف در اختیار شما قرار می دهد. هر یک از عناوین دسته بندی شما می تواند به بخشی از ارائه شما تبدیل شود که در آن جزئیات آنچه را که اتفاق می افتد و علت آن است. حتی ممکن است در یکی از این دسته ها یک فریم ورک ساده داشته باشید که به سازماندهی نحوه ارائه و صحبت در مورد آن کمک کند.

همچنین باید از فریم ورکی برای تمرکز در زمینه ایده پردازی و حل مسئله استفاده شود. در یک کارگاه مشترک، گروه های برک آوت می توانند در مناطق مختلف فریم ورک کار کنند. در مثال مراقبت های بهداشتی بالا، یک گروه ممکن است بر ایده هایی برای رفع نگرانی های مالی بیماران تمرکز کند در حالی که گروه دیگر روش هایی را برای هماهنگی مراقبت های بیمار متمرکز می کنند.

با استفاده از فریم ورک راهنمای ایده پردازی، به جای ایده های زیادی که باید مرتب شده و در میان گروه ها مرتب شوند، ایده های بیشتری در هر زمینه تمرکز دریافت می کنید. بنابراین به یاد داشته باشید، فریم ورک شما باید به ارائه تحقیقات و قالب بندی پروژه کمک کند و باید به حل مسئله در مناطق خاص کمک کند.

یک نمونه فریم ورک

برای بهبود توانایی تیم خود در حل مشکلات پیچیده، شروع به ایجاد فریم ورک های طراحی کنید

مشکلات تجاری مانند مشکلات کتاب درسی نیستند که همه چیز از قبل برای شما ساختار یافته باشد. اولین قدم در هر پروژه باید تحقیق و طرح مسئله باشد. این به همه کمک می کند قبل از شروع ایده پردازی، مشکل را بهتر درک کنند. فریم ورک طراحی یک ساختار بصری ساده است که به سازماندهی اطلاعات و ایده های یک مسئله کمک می کند تا بتوانید به طور مؤثر تری روی آن کار کنید.

یک فریم ورک اغلب از یک لیست مربوط به دسته ها تشکیل شده است. این دسته ها از تحقیقات اولیه ایجاد شده اند که باید بخشی از هر پروژه جدید باشد. فریم ورک خود را بر روی منطقه ای متمرکز کنید که مربوط به دستورالعمل های حل احتمالی مشکل شما باشد.

لیست دسته ها را به فرم بصری تبدیل کنید تا درک آن برای دیگران راحت تر باشد و زمینه های جدید تحقیق را برای پروژه باز کند. فضا های موجود در فری ورک و اطراف آن ممکن است منجر به لحظه هایی از بینش شما و تیم شما شود.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست