آموزش ساخت عکس 4*3 با فتوشاپ در چند مرحله آسان!!

عکس 4*3

حتما برای شما هم پیش آمده که فورا نیاز به عکس 4*3 داشته باشید و زمان آن را نداشته باشید که به آتلیه بروید یا آتلیه زمان آن را ندارد که از شما به صورت فوری عکاسی کند و آن را روتوش کند؛ با ما همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه در خانه عکس 4*3 تهیه کنید.

ابتدا عکس مناسبی از خود تهیه کنید (اگر خانم هستید با حجاب و حداقل آرایش و اگر آقا هستید با موهای معمولی و مدل ریش معمولی.)

عکس 4*3 مردانه روش صحیح

مراحل تهیه عکس 4*3

ابتدا نرم افزار فتوشاپ را باز کنید؛ از منوی بالا بر روی گزینه file و سپس زیر منو Open را انتخاب کنید. سپس بر روی عکس مورد نظر کلیک کنید تا عکس شما داخل نرم افزار باز شود.

کلید ترکیبی برای باز کردن عکس در نرم افزار فتوشاپ کلید Ctrl +O است.

اکنون عکس شما دو حالت دارد یا پس زمینه آن سفید (رنگ روشن) است و یا رنگ آن تیره و شلوغ است. اگر تصویر شما شلوغ بود ابتدا باید آن را دور بری نمایید و سپس روتوش انجام دهید برای این کار ابزار Polygonal Lasso را فعال کنید و دور تا دور صورت و بدن تان (کمی پایین تر از شانه) انتخاب کنید.

اگر می خواهید این ابزار را فعال نمایید باید بر روی Lasso Tool کلیک راست نمایید و از منویی که برایتان باز شد ابزار تان را انتخاب نمایید.

عکاسی از کودکان

حال ک دور عکس تان را بریدید دوباره بر روی منوی file بروید و زیر منو new را انتخاب کنید سپس ابعاد سند تان را تنظیم کنید. Weight و Height را از روی پیکسل به سانتی متر تغییر دهید و ابعاد را بر روی 4*3 سانتی متر قرار دهید.

مقاله مرتبط: آموزش حذف کردن پس زمینه فتوشاپ

اکنون بر روی عکسی که دور بری کردید بروید و با استفاده از ابزار move عکس تان را بر روی سند جدید انتقال دهید برای این کار ابتدا ابزار move را فعال کنید سپس بر روی عکس تان کلیک کنید و آن را نگهدارید حال بر روی سند جدید و خالی تان بروید و عکس را رها کنید. درست در وسط سند عکس آن را قرار دهید و روتوش های لازم را روی چهره خود انجام دهید.

حال عکس شما آماده است می توانید فایل اصلی آن را بر روی فلش بریزید و به نزدیک ترین آتلیه ببرید تا برای شما در 2 دقیقه چاپ کند.

بسیار مهم!!!

پیش فرض نرم افزار فتوشاپ بر روی پیکسل است، شما باید شاخص تان را به سانتی متر تبدیل کنید. ضمن اینکه شما باید Resolution تان را روی 200 قرار دهید تا کیفیت و وضوح تصویر به بهترین شکل ممکن باشد.

ضمن اینکه برای عکاسی از کودکان باید حسابی وسواس به خرج دهید و کودکتان را در حالتی ثابت قرار دهید؛ حواستان باشد هیچ شئی به کودک چسبیده نباشد. کلاه و عینک نیز از اشیاء اضافه هستند ک نباید در عکس باشند.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست