10 نکته برای عکاسی پاییزی !

عکاسی پاییزی

بسیاری از عکاسان پاییز را بهترین فصل برای بیرون رفتن و عکس گرفتن می دانند. شاخ و برگ ها یک پالت زیبا از رنگ های خاکی به خود می گیرند. عکس های خوب معمولا از پشتکار و برنامه ریزی دقیق حاصل می شوند. در این مطلب می خواهیم 10 نکته برای عکاسی پاییزی را به شما ارائه دهیم.

برای عکاسی از رنگ های پاییزی به چیزهای فوق العاده گران قیمت احتیاج ندارید اما برخی از تجهیزات برای گرفتن عکس خوب لازم هستند. به عنوان مثال، اگر می خواهید از تکنیک های مختلف عکاسی مانند نوردهی طولانی، عکاسی HDR و غیره استفاده کنید، یک سه پایه محکم لازم است.

1. عکاسی از حیوانات خانگی

عکاسی از حیوانات خانگی در پاییز بسیار جالب است. سگ، گربه، خرگوش و … سعی کنید از آن در خیابانی که پوشیده از برگ است، عکس بگیرید. بگذارید بازی کنند، بدوند و برایتان ژست بگیرند.

عکاسی از حیوانات خانگی در پاییز

2. عکاسی پرتره

آیا تا به حال از یک مدل در پاییز عکس گرفته اید؟ اگر این کار را انجام ندادید، حتما آن را امتحان کنید. با استفاده از دیافراگم وسیع و قرار دادن سوژه در موقعیت مناسب، به عنوان مثال در مقابل برخی از درختان رنگارنگ، قادر خواهید بود فضای بسیار قدرتمندی در تصاویر خود ایجاد کنید.

عکاسی پرتره

سعی کنید برای عکاسی در پاییز در روزهای ابری بیرون بروید نه در زمان آفتابی. زیرا نور ملایم محیط، کنتراست های ظریف تری به شما می دهد و سایه ها و پرتوهای نور خورشید مزاحم کارتان نیست.

پرتره پاییزی

پرتاب کردن برگ ها در هوا یا لگد زدن به آن ها، حس سرگرمی و حرکت را به عکس می دهد. حالت اولویت دیافراگم را روی دوربین خود تنظیم کنید و از دیافراگم نسبتاً کم عمق استفاده کنید تا مطمئن شوید که ویژگی های صورت مدل در فوکوس شدید هستند، بنابراین برگ های پیش زمینه و پس زمینه به تدریج از فوکوس خارج می شوند.

 پرتره پاییزی

3.عکاسی منظره

رنگ های باشکوهی که شاخ و برگ جنگل ها در پاییز دارد، می تواند بهترین موضوع برای عکاسی پاییزی باشد. سعی کنید از جنگل هایی عکس بگیرید که بتوانید زیباترین درختان را در آن بیابید. بلافاصله بعد از طلوع آفتاب یا درست قبل از غروب آفتاب، زمان مورد علاقه عکاسان است. زیرا نور از کیفیت نرم و گرم مطلوبی برخوردار است.

عکاسی پاییزی از منظره

4. بهترین رنگ ها را انتخاب کنید

آیا تا به حال از رنگ های مکمل چیزی شنیده اید؟ آن ها در اصل دو رنگ هستند که وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند، یک کنتراست بصری شدید ایجاد می کنند. تن های قرمز مکمل رنگ های آبی هستند، بنابراین اگر در هنگام عکس گرفتن از شاخ و برگ های پاییزی، آسمان آبی یا دریای آبی را هم در عکس خود قرار دهید، باید بتوانید تصویری با کنتراست بالا ایجاد کنید.

برای عکاسی پاییزی بهترین رنگ ها را انتخاب کنید

بیشتر بخوانید…

5. عکاسی پاییزی در مِه

مه کنتراست های صحنه را نرم می کند و به عکس عمق میدان خوبی می بخشد. مه لایه های مختلف درختان را از هم جدا کرده و کار شما را بسیار آسان تر می کند و حالتی اسرار آمیز و مرموز به عکس می بخشد.

عکاسی پاییزی در مِه

6. رنگ در نمای نزدیک

برگ ها در زمان ریزش، سایه های رنگارنگ و زیبایی به خود می گیرند و ساختار ظریف رگبرگ های خود را نشان می دهند که پ برای عکاسی از نزدیک مناسب می شوند.

برای عکاسی پاییزی از رنگ برگ های پاییزی در نمای نزدیک عکس بگیرید

7. برای عکاسی پاییزی به دنبال آب باشید

فرقی نمی کند یک رودخانه بزرگ یا کوچک یا یک برکه باشد، آب همیشه می تواند فرصت های عکاسی باورنکردنی ارائه دهد. آب می تواند به شما کمک کند که یک ترکیب معنی دار برای عکاسی پاییزی پیدا کنید.

برای عکاسی پاییزی به دنبال آب باشید

این عکس را در صبح زود بگیرید. زیرا وزش باد در این زمان کم است و سطح آب آرام است و شانس بیشتری دارید تا عکس دلخواه خود را تهیه کنید. همچنین نور ملایم قبل از طلوع آفتاب کنتراست ظریف تری ایجاد می کند که به شما کمک می کند نتیجه بهتری بگیرید.

8. نگاه کردن به بالا

گاهی اوقات نگاه کردن رو به بالا و دیدن برگ های نارنجی که با شاخه های جالب یک کادر ایجاد می کنند و عکس گرفتن از چنین منظره ای می تواند نتایج خلاقانه و زیبایی ایجاد کند.

برای عکاسی پاییزی به بالا نگاه کنید و از درختان عکس بگیرید

9. عکاسی از باغ

عکاسی از باغ در فصل پاییز بسیار جالب است. زمینه های رنگارنگ و سوژه های معمول این فصل به شما کمک می کند تا تصاویر خیره کننده ای را به معنای واقعی کلمه از باغ یا حیاط خانه خود ایحاد کنید.

به عکاسی ماکرو (عکاسی از نمای نزدیک) از قارچ یا حشرات فکر کنید. اگر در مکانی زندگی می کنید که اغلب چنین مواردی در آن وجود دارد که می توانید برای عکاسی در باغ خود پیدا کنید، فقط باید به اطراف دقت کنید و کمی صبر داشته باشید. عکس زیر از یک جوجه تیغی در باغ و در پاییز گرفته شده است.

عکس گرفته شده از یک جوجه تیغی در باغ در فصل پاییز

10. پرتوهای نور

این پدیده در صبح زود اتفاق می افتد، اما می تواند هر زمان دیگری نیز رخ دهد. پرتوهای نور با وجود آسمان صاف و رطوبت بالا پدید می آیند. آن ها معمولا حدود 1-2 ساعت بعد از طلوع آفتاب، که خورشید هنوز هم در پایین خط افق قرار دارد و پرتوهای نور راهشان را از بین درختان باز می کنند، زیباتر از همیشه هستند.

عکاسی پاییزی از پرتوهای نور

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست