8 ایده جذاب عکاسی فانتزی Fairytale Photography

عکاسی فانتزی

افسانه ها از زمان کودکی، تخیل ما را هیجان زده و شعله ور کرده اند. بیشتر ما اولین بار، آنها را به عنوان داستان های قبل از خواب شنیدیم، آن ها با بزرگ تر شدن ما به کتاب ها و فیلم های مورد علاقه ما تبدیل می شدند. شخصیت های شگفت انگیز و مکان های جادویی در خاطرات ما باقی می مانند. عکاسی فانتزی می تواند این داستان ها را زنده کند. با استفاده از تکنیک های خلاقانه، یک عکاس می تواند تخیل خود را به واقعیت تبدیل کند. آنها می توانند داستان بگویند و ما را به سفری از یک قلمرو جادویی ببرند.

عکاسی فانتزی  Jovana Rikalo

چطور یک عکاسی فانتزی جذاب انجام دهیم؟

در این مقاله، ما بهترین نمونه های عکاسی از داستان های پریان را توسط بهترین عکاسان فانتزی گردآوری کردیم. ما با استفاده از نمونه های شگفت انگیز آنها، نکاتی را برای جان بخشیدن به عکاسی فانتزی به شما آموزش می دهیم.

شخصیت ها را با لباس بسازید؟

شخصیت ها قلب و روح هر افسانه ای را تشکیل می دهند. همانطور که نیروهای تاریکی آنها را آزمایش می کنند، قهرمانان را دنبال می کنیم. این داستان آنهاست، به همین دلیل است که این شخصیت مکان مناسبی برای شروع عکاسی فانتزی است.

برای ساختن شخصیت های قوی در عکاسی فانتزی، باید از تصاویر بصری قوی استفاده کنید. بر خلاف ادبیات یا فیلم، شما نمی توانید از کلمات برای نمایش استفاده کنید. جلوه های بصری باید به مخاطب نشان دهد که شخصیت ها چه کسانی هستند. آنها باید بدانند چه کسی خوب و چه کسی شر است.

کرستی میچل یک عکاس فانتزی است که در هنر شخصیت سازی تسلط دارد. او از لباس های پیچیده و سنگین استفاده می کند که به سوژه او هویتی قوی می بخشد. با نگاهی به پرتره های او، می توانیم تداعی و مفاهیم کار طراحی او را ببینیم.

عکاسی فانتزی Kirsty Mitchell

صحنه را با Props تنظیم کنید

وقتی شخصیت ها را مشخص کردید، باید مکان آنها را بدانیم. این پرداخت بیشتر به شخصیت می شود و شروع به شکل‌گیری روایت افسانه می‌کند. مانند راپونزل در برج، مکان آنها نقشی حیاتی در داستان بازی می کند.

این مکان می تواند نگهبانی در بلندترین برج یک قلعه باشد. یا می تواند یک سیاه چال یا یک آشپزخانه یا اتاق خواب یکپارچه سازی با سیستم عامل باشد. اما تصویر باید به بیننده بگوید که این یک دنیای جادویی است، نه فقط یک آشپزخانه معمولی.

لوازم جانبی و ست پانسیون نقش اساسی در عکاسی فانتزی دارند. آنها نشانه های بصری ایجاد می کنند که بیننده را به دنیای افسانه منتقل می کند. آاین عکس ها می توانند فیزیکی یا دیجیتالی ایجاد شوند. و می توانید از انواع مختلف عکاسی مانند پرتره یا عکس های سبک مد استفاده کنید.

Jovana Rikalo به ما نشان می دهد که چگونه یک صحنه را در عکاسی فانتزی تنظیم کنیم. او در دوربین متخصص است، اما می‌داند چگونه یک ست لباس بپوشد. در تصویر زیر یک تخت مزین در یک باغ داریم. سوژه در لباسی عظیم و روان است که توسط گیاهان و گل احاطه شده است. تصاویر فوق‌العاده هستند، اما ما مانده‌ایم که می‌خواهیم درباره داستان بیشتر بدانیم.

برای آشنایی با اصول چیدمان صحنه یا ترکیب بندی، مقاله 21 قانون ترکیب بندی را بخوانید.

عکاسی فانتزی Jovana Rikalo

با عکاسی فانتزی جهان های جادویی بسازید

فراتر از محدودیت های یک صحنه، شما دنیای رویایی افسانه خود را دارید. ساختن منظره ای برای شخصیت های خود، داستان را زنده می کند. این مجموعه ای از مکان های متصل است که در آن لحظات داستان شما اتفاق می افتد.

شما می توانید دنیای خود را با عکاسی منظره، با استفاده از شگفتی های طبیعی برای تنظیم صحنه حماسی خود بسازید. یا می توانید عکس های پرتره ای ایجاد کنید که از مناظر قدرتمند یا عرفانی به عنوان محیط استفاده می کنند.

عکاس لیزی گاد دقیقاً این کار را انجام می دهد. او منظره و پرتره را برای ایجاد تصاویر خیره کننده ای ترکیب می کند که بیننده را درگیر می کند. سوژه‌های او مناظر را کاوش می‌کنند و بیننده را با خود در دنیای جادویی هدایت می‌کنند. این یک تکنیک روایی قدرتمند است که داستان را در یک محیط فیزیکی قرار می دهد.

عکاسی فانتزیLizzy Gad

از جنبش برای پیشبرد روایت استفاده کنید

تعداد کمی از افسانه ها در یک مکان اتفاق می افتد. شاهزاده ها و پرنسس ها همیشه باید از یک موقعیت به موقعیت دیگر حرکت کنند. نشان دادن این حرکت به عکاسی افسانه ای شما انرژی و حس روایی می افزاید.

اگر مسابقه ای با زمان است، می توانید قهرمان سوار بر اسب را در حال تاختن برای نجات دوشیزه زیبا نشان دهید. یا شاید سفر آرام تر باشد. می‌توانید عکاسی پرتره و منظره را مانند لیزی گاد ترکیب کنید. یا می توانید برای یک سفر جادویی، یک لمس سورئال اضافه کنید.

جوئل رابیسون یک عکاس سلف پرتره فانتزی با سبک روایی عجیب و غریب است. او اغلب خود را کوچک می کند. این دنیای ما را به مکانی سورئال و شگفت انگیز تبدیل می کند. جثه کوچک او به او اجازه می دهد تا به روش های بدیع در سراسر مناظر سفر کند. او اغلب از زنبورها و حشرات به عنوان حمل و نقل استفاده می کند.

نمایش حرکت در عکس‌های افسانه‌ای، روایت را به جلو می‌برد. و همچنین سرعت را افزایش می دهد. بینندگان می خواهند بدانند که شخصیت به کجا می رود و چرا. اگر سبک سفر را منحصر به فردتر کنید، بینندگان علاقه بیشتری خواهند داشت.

جوئل یکی دیگر از همکاران فوق العاده Expert Photography است. اگر می خواهید با تصاویر خود داستان بگویید، دوره آموزشی Fantastic Photo Adventure او دقیقا همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

عکاسی فانتزیJoel Robison

از پورتال ها برای اتصال دنیاها استفاده کنید

پورتال های جادویی یک ویژگی رایج در افسانه ها هستند. از کمد لباس در داستان های نارنیا گرفته تا سوراخ خرگوش در آلیس در سرزمین عجایب، داستان نویسان از گذرگاه هایی برای پل زدن دنیاها استفاده می کنند. این آنها را به سوژه ای عالی برای عکاسی فانتزی تبدیل می کند.

پورتال می تواند هر چیزی باشد که با تصاویر افسانه شما مطابقت داشته باشد. می توانید از درها، پنجره ها و آینه ها استفاده کنید. یا سوراخ هایی در زمین و شکاف هایی در دیوار.

شما می توانید شخصیت های خود را با پورتال تعامل کنید. آنها می توانند از پورتال عبور کنند، از آن بالا بروند یا در پورتال شیرجه بزنند. این وسیله دیگری است که جادو می‌افزاید و روایت را در تصاویر تقویت می‌کند. تنش ایجاد می کند و علاقه بیننده را به داستان افزایش می دهد.

رزی هاردی مثال کاملی را در اختیار ما قرار می دهد. تصاویر او پر از روایت است و پورتال ها وسایلی هستند که او اغلب از آنها استفاده می کند. او از دو محیط کنار هم استفاده می کند. ما یک خانه گرم و یک جنگل تاریک داریم. و یک سوراخ در دیوار دریچه ای را برای سوژه او ایجاد می کند تا بتواند کاوش کند.

مقاله استفاده از فرم و شکل در عکاسی به شما کمک می کند.

عکاسی فانتزیRosie Hardy

از قدرت جادو در عکاسی فانتزی استفاده کنید

سحر و جادو به شکلی در هر افسانه ای نقش دارد. و به لطف تکنیک های ادیت عکس دیجیتال، می توانید جادو را زنده کنید. این بدان معنی است که هر چیزی در عکاسی فانتزی شما امکان پذیر است.

نرم افزارهای تصویری مانند فتوشاپ به شما اجازه می دهد تا غیرممکن ها را ممکن کنید. شما می توانید از این برای دادن قدرت به شخصیت خود استفاده کنید. آنها می توانند برف و یخ را کنترل کنند، همانطور که در Frozen دیده می شود. یا می توانند طلسم های عشق یا خواب ابدی مانند زیبای خفته یا سفید برفی را انجام دهند.

می‌توانیم آنیا آنتی را ببینیم که ایده‌های مشابهی را در عکاسی‌اش کشف می‌کند. او از تکنیک های مدرن برای به تصویر کشیدن مضامین افسانه های کلاسیک در تصاویر خود استفاده می کند. در این مثال شاهزاده خانمی را می بینیم که ماه را در زنجیر می کشد. یک پیام قوی وجود دارد که او بر ماه کنترل دارد.

این یک کار سورئال عکاسی است. آنیا از جادو برای ساختن شخصیت زن قوی خود استفاده می کند و تصاویر سورئال داستانی را ایجاد می کند که ما می خواهیم دنبال کنیم. و استفاده از ماه نیز نمادین است زیرا مفاهیم عرفانی زیادی دارد.

عکاسی فانتزیAnya Anti

موجودات افسانه ای را معرفی کنید

افسانه ها فقط داستان هایی درباره مردان و زنان نیستند. آنها همچنین شامل موجوداتی هستند که در واقعیت ما وجود ندارند. شما پری دریایی، اژدها و گریفین را خواهید یافت. یا شاید با ترول ها یا الف ها برخورد کنید و پری ها را فراموش نکنید.

آن‌ها می‌توانند نقش‌های اصلی یا بخش‌هایی در عکاسی افسانه‌ای شما داشته باشند، اما هیچ افسانه‌ای بدون آنها کامل نیست. این موجودات عنصر دیگری از تخیل و جادو را اضافه می کنند. بلا کوتاک سبک بصری قوی دارد. و شخصیت های اسطوره ای او در مرکز عکس های او قرار می گیرند. پری او در تصویر زیر به شدت با جنگل که خانه سنتی آنهاست پیوند دارد. و لباس و لوازم آن گلدار و طبیعی است.

نتیجه

اگر از طرفداران داستان های افسانه ای هستید، عکاسی از افسانه بهترین راه برای زنده کردن تخیل شماست. می توانید داستان هایی را که در دوران کودکی دوست داشتید، بازسازی کنید. با وسایل و لباس ها می توانید شخصیت بسازید و صحنه ها را تنظیم کنید. با استفاده از تکنیک های دوربین و جادوی ادیت، می توانید جادوی داستان های وحشی و غریب مورد علاقه خود را به تصویر بکشید.

ما تعدادی از بهترین نمونه‌های عکاسی پریان را از عکاسان فانتزی مورد علاقه‌مان به شما نشان دادیم. حالا نوبت شماست که با عکاسی افسانه ای داستانی تعریف کنید.

منبع: expertphotography.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست