نکات طلایی برای عکاسی از محصول سایت

عکاسی از محصولات

در این مقاله می خواهیم نکانی را به شما آموزش دهیم تا برای عکاسی از محصولات به کار گیرید. عکاسی از محصول کار بسیار ساده ای است و شما می توانید با دوربین گوشی یا دوربین حرفه ای این کار را انجام دهید.

یکی از کارهای لذت بخش دنیا، عکاسی است. گاهی برای سایت فروشگاهی نیاز دارید از محصولات تان عکس بگیرید و آن را در سایت با دیگران به اشتراک بگذارید. لازم به ذکر است که تیم ممتاز دیزاین خدمات عکاسی محصول را با بهترین کیفیت برای جلب رضایت مشتریان انجام می دهد.

نکات عکاسی

1- دوربین مناسب انتخاب کنید.

هیچ دوربین بی کیفیتی وجود ندارد، اکثر گوشی های اندروید دوربین مناسبی برای عکاسی هستند؛ فقط لازم است نکات زیر را رعایت کنید.

  1. لنز گوشی را با دستمال نخی تمیز کنید.
  2. نورپردازی شما باید پشت دوربین یا بالای دوربین باشد، هیچ وقت به سمت نور عکاسی نکنید. (مگر در زمان عکاسی خاص)
  3. حدالامکان زوم نکنید و خودتان جابه جا شوید.
  4. قطعا دوربین گوشی جای دوربین حرفه ای را نمی گیرد.

2- برای ثبات، زاویه مناسبی داشته باشید.

اگر سه پایه ندارید و امکان کرایه آن را هم ندارید لازم است به وسیله اجسام سنگین یک زاویه مشخصی را به دوربین بدهید تا دوربین تکان نخورد و از زاویه مشخصی همه عکس ها را بگیرد.

3- نور

اگر میخواهید با سایه ها و نور بازی کنید نیاز به ابزار نور پردازی قوی دارید. عکاسی از محصولات می تواند در فضای باز و نور طبیعی باشد و هم در فضای بسته با کمک نورهای مصنوعی باشد.

نور مصنوعی برای عکاسی از جزئیات فیزیکی محصولات بهتر از نور طبیعی است. این محصولات را مشتری باید ببیند تا بتواند برای خرید آن تصمیم بگیرد.

نورپردازی
نور پردازی

4- تعداد بالایی عکس بگیرید.

اگر می خواهید از محصولاتی عکاسی کنید که متعلق به خودتان نیست و برای عکاسی از آن مسیر زیادی را باید طی کنید بهتراست از هر محصول حداقل سه عکس بگیرید تا اگر دستتان لغزید یا نور آن مشکل داشت در عکس بعدی بهتر باشد.

5- جای محصول را علامت بگذارید.

محلی که قرار است همه محصولات در آنجا عکاسی شوند بهتراست چسبی روی میز بزنید و همه محصولات را روی همان چسب بگذارید تا زاویه ای خاص برای خود داشته باشید.

6- دور خود را شلوغ نکنید.

چیدن محصولات به دورتان فقط شما را گیج می کند. محصولات را یکی یکی از جعبه خارج کنید عکس بگیرید سپس آن را جمع کنید و به سراغ محصول بعدی بروید.

اگر احساس کردید زمان زیادی را از شما می گیرد می توانید از دیگران نیز کمک بخواهید.

7- پس زمینه مناسبی را انتخاب کنید.

پس زمینه نکته بسیار مهمی در عکاسی است. بهتراست از پس زمینه های خلوط و تاجایی که ممکن است رنگ روشن استفاده کنید. پس زمینه های سفید محصول شما را جلوه می هد.

8- ترکیب بندی را رعایت کنید.

بافت، حالت، زاویه مناسب و …. نکات بسیار مهمی در عکاسی و چیدمان هستند. بهتر است با توجه به محصولتان پس زمینه ای مناسب انتخاب کنید.

9- ادیت مناسبی انجام دهید.

برای عکاسی از محصول نیاز به ادیت زیادی ندارید شما می توانید با چند ترفند ادیت محصول تان را در سایت قرار دهید. هرچقدر ادیت کمتر باشد و عکس واقعی باشد بهتر مخاطب آن را می پذیرد.

بعد از عکاسی و ادیت عکس باید حجم آن را کم کنید و در سایت بارگذاری کنید تا به فروش برسد. در مقاله لینک شده زیر برای شما آموزش کم کردن حجم عکس را تدارک دیده ایم. روی آن کلیک کنید.

مقاله مرتبط: آموزش کم کردن حجم عکس برای بارگذاری در سایت

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست