هر آنچه که درباره ویژگی های یک طراح گرافیک موفق و خلاق باید بدانید!

طراح گرافیک موفق

برخی معتقدند که نوابغ خلاق متولد می شوند، در حالی که بعضی معتقدند که خلاقیت یک رفتار آموخته شده است. نگرش و نوع دید شما دو جنبه دارد که به آن چه شما را خلاق می کند کمک می کند. در این مقاله می خواهیم ویژگی های یک طراح گرافیک خلاق و موفق را به شما بگوییم.

طراحان گرافیک همه در تلاش هستند جایگاه قدرتمندی در بازار پیدا کنند. هر یک از آن ها در زمینه خاصی تخصص دارند، مانند طراحی لوگو، طراحی چند رسانه ای، طراحی وب و… صرف نظر از اینکه می خواهید چه نوع طراح گرافیکی باشید، یا چه نوع طراح گرافیکی هستید، در این مطلب چند ویژگی وجود دارد که توسط آن می توانید تبدیل به یک طراح گرافیک موفق شوید.

1. مهارت های ارتباطی خوب

طراحان باید با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنند. وظیفه شما به عنوان یک طراح این است که پارامتر هایی بر روی آن چه می توانید و نمی توانید انجام دهید را تنظیم کنید و گفتگوی مناسب داشته باشید. بدون مهارت های ارتباطی مناسب، ممکن است نه تنها کار شما، بلکه اعتبارتان نیز به عنوان یک طراح به خطر بیفتد.

داشتن مهارت های ارتباطی خوب از ویژگی های یک طراح گرافیک موفق

به همین دلیل است که طراحان تمام روز پشت میز نمی مانند، آن ها باید بیرون بروند و یاد بگیرند که چگونه با مردم صحبت کنند و روابط خوب و قوی با آن ها برقرار کنند.

2. کنجکاوی

هر فرد خلاق نشانه ای از کنجکاوی در خود دارد. از این گذشته، خلاقیت به معنای امتحان کردن چیز هایی است که دیگران قبلاً آن ها را امتحان نکرده اند و حس کنجکاوی همین است.

کنجکاوی همان چیزی است که باعث می شود، طراحان گرافیک موفق، حرکتی انجام دهند و سعی کنند کاری را انجام دهند که هیچ طراح دیگری انجام نداده است. اگر حس کنجکاوی و خلاقیت نداشته باشید، تبدیل به کسی خواهید شد که از طراحی های دیگران تقلید می کند.

3. شور و اشتیاق

مهم نیست که چقدر با استعداد باشید، چیزی که مهم است انگیزه، علاقه و شور و اشتیاق به کارتان است. در واقع این اشتیاق شماست که شما را به عمل وا می دارد. اشتیاق این است که سختی کار خود را می دانید، اما به هر حال حاضرید از آن عبور کنید.

یک طراح گرافیک موفق، انتقادات را از این جا و آنجا می شنود، اما همه آن ها را به عنوان فرصتی برای پیشرفت در نظر می گیرد. روز های بی خوابی و شب های خسته کننده ای را پشت سر می گذارد، اما می داند که در پایان همه این ها، چیز بزرگی در انتظار اوست.

4. ذهن باز

هر طراح گرافیک در هنگام طراحی، ترجیحات، اعتقادات و برداشت های خاص خود را دارد. با این حال، شما نمی توانید همیشه به این مسئله پایبند باشید. وقتی طراحی خود را به آنچه می خواهید و آنچه در حال حاضر می دانید محدود کنید، فرصت های خود را برای کسب درآمد و یادگیری بیشتر نیز محدود می کنید.

ذهن باز از ویژگی های یک طراح گرافیک موفق

شما همیشه با مشتریانی روبرو خواهید شد که می خواهند موارد جدیدی را امتحان کنند. روند ها و استاندارد ها نیز تغییر خواهد کرد و در آینده قدیمی می شود. اگر ذهن باز نداشته باشید و فقط روی روش ها و استاندارد های خود اصرار کنید، نتیجه خوبی نخواهد داشت.

5. انتقاد پذیر بودن

در هر زمینه ای، حتماً چند نظر منفی را از این جا و آن جا دریافت خواهید کرد. هنگامی که یاد می گیرید چگونه انتقاد را به طور سازنده بپذیرید، فرصت هایی را برای یادگیری و رشد ایجاد می کنید.

به نظرات منفی فکر کنید. آیا آن ها مبنایی دارند؟ چه چیزی باعث شده آن ها این حرف را بزنند؟ این فرصت مناسبی برای شماست که کارتان را بررسی کنید و زمینه های پیشرفت خود را بیابید. این کار برای بررسی کار خود و یافتن زمینه هایی برای پیشرفت است.

6. توانایی حل مسئله

در طراحی خود همیشه به چند مانع برخورد خواهید کرد. این موارد به ویژه در مواقعی که با مشتریانی کار می کنید که می خواهند کار های زیادی انجام دهند، عادی است. ممکن است در زمینه ابزار و تجهیزات خود یا در کل فرآیند مدیریت یک پروژه با مشکل روبرو شوید. مهم نیست که این مسئله چطور به وجود می آید، شما باید مطمئن باشید که از پس آن بر می آیید و می توانید بهترین راه حل ها را برای آن پیدا کنید.

7. فروتنی

یکی از بزرگترین چیز هایی که باعث می شود به یک طراح گرافیک موفق تبدیل شوید فروتنی است. افراد متواضع همه چیز را جدی می گیرند و همه نظرات و پیشنهادات را می پذیرند. این بدان معنی است که آن ها قادر به یادگیری و رشد به عنوان یک طراح هستند.

این امر می تواند یک امتیاز بزرگ برای آن ها به ویژه در مورد مشتری ها باشد. همچنین کنار آمدن آن ها با مشتری ها آسان تر می شود. مشتری ها نیز کار با یک طراح فروتن را راحت تر می بینند. در صورت وجود فروتنی شماست که باعث می شود مشتریان شما بیشتر به شما گوش دهند و اهمیت بیشتری به نظرات و پیشنهادات شما بدهند.

8. صبر

مهم نیست که چقدر در کار خود مهارت دارید. مشتریانی وجود دارند که برخورد با آن ها بسیار دشوار خواهد بود. آن ها از شما درخواست ویرایش و تقاضای تغییرات در آخرین لحظه را دارند. نباید اجازه دهید مشتریان از مهربانی شما سو استفاده کنند، اما نمی توان هم با هر مشتری به سختی مبارزه کرد.

صبر از ویژگی های یک طراح گرافیک موفق

صبر به شما این توانایی را می دهد که در هر شرایطی آگاهانه رفتار کنید. همچنین هنگام کار با طراحان دیگر داشتن صبر چیز خوبی خواهد بود. وقتی عضوی از یک تیم هستید، همیشه این احتمال وجود دارد که دیدگاه های مخالف داشته باشید. همچنین اگر افراد دیگر سعی در تخریب ایده های شما دارند، صبور باشید. در این شرایط می توانید سرپا بایستید، اما به روشی زیبا. این به آن ها نشان می دهد که می توانید حرفه ای بمانید حتی اگر در شرایط نرمالی نباشید.

9. قابلیت اطمینان

وقتی قول دادید، حتماً به آن عمل کنید، چرا که این یکی از ویژگی های مهم یک طراح گرافیک موفق است. توجه داشته باشید که مشتریان به دنبال شخصی مورد اعتماد هستند. اگر نمی توانید روی پروژه ای کار کنید، فوراً به مشتری بگویید یا اگر فکر می کنید چیزی باید تغییر کند، صحبت کنید. به یاد داشته باشید که ایجاد اعتبار مناسب در این زمینه مدت طولانی طول می کشد.

10. سازگاری

صنعت طراحی در حال رشد و تغییر است. همان طور که روند ها می آیند و می روند، سبک مخاطبان شما نیز تکامل می یابد. اگر قادر به سازگاری با این تغییرات نباشید، عقب می مانید. یک روز، متوجه می شوید که طرح های شما بسیار قدیمی است. مطمئن شوید که با تمام روند ها و استاندارد ها به روز هستید.

سازگاری از ویژگی های یک طراح گرافیک موفق

نتیجه گیری

شما ممکن است خلاق ترین فرد در جهان باشید. اما اگر این 10 مشخصه ای که در اینجا ذکر کرده ایم را نداشته باشید، ایده های شما معنایی ندارد. به یاد داشته باشید که طراحی گرافیک فقط مربوط به کاری نیست که با توجه به تخصصتان انجام می دهید، اینکه شما به عنوان یک شخص چه کسی هستید و چگونه با افراد اطراف خود رفتار می کنید نیز حائز اهمیت است.

منبع: inspirationfeed

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست