نکاتی که باید در رابطه با طراحی یک وبلاگ جذاب بدانید!

طراحی وبلاگ

آیا می خواهید وبلاگی راه اندازی کنید از هزاران وبلاگ دیگر زیباتر باشد؟ در این مقاله قصد داریم روش های طراحی وبلاگ جذاب را به شما بگوییم. وبلاگ های زیادی وجود دارد که همه آن ها توجه مردم را جلب می کنند، اگر می خواهید در معرض توجه قرار بگیرید، باید از دیگران متمایز شوید.
بهترین وبلاگ ها آنهایی هستند که به طور مرتب به روز می شوند. وبلاگ هایی که آخرین به روزرسانی آن ها مربوط به چند سال پیش است برای مخاطبان جذاب نیست.

درست مانند یک مجموعه طراحی عالی، یک وبلاگ خوب باید جذاب، خلاق و هوشمند باشد و باید با مخاطبان به خوبی ارتباط برقرار کند. باید به آن ها نشان دهید که چرا متفاوت هستید، چه چیزی ارائه می دهید و چرا باید برای بازدید وبلاگ شما وقت بگذارند.

7 روش طراحی وبلاگ

در ادامه راهکار های طراحی را به شما می آموزیم تا با استفاده از آن ها به جذب مخاطب بیشتری برسید.

1. پلتفرم وبلاگ نویسی را انتخاب کنید

وقتی سخن از پلتفرم به میان می آید، انتخاب کمی سخت می شود. اکثر آن ها رایگان هستند. چندین پلتفرم وبلاگ نویسی وجود دارد از جمله:

  • Blogger (بلاگر)
  • WordPress
  • وبلاگ Tumblr
  • Squarespace (فضای مربع)
  • Ghost (شبح)

همچنین اگر به کدنویسی مسلط هستید می توانید خودتان وبلاگ خود را از ابتدا ایجاد کنید. اینکه از کدام یک از این پلتفرم ها استفاده می کنید به این بستگی دارد که با کدام یک راحت تر هستید، چقدر می خواهید در آن مشارکت ایجاد کنید و قصد دارید چه چیزی را روی آن قرار دهید.

بسیاری از خدمات میزبانی وب یک تست آزمایشی ارائه می دهند تا بتوانید از مناسب بودن آن ها مطمئن شوید.

2. انتخاب یک نام دامنه مناسب

اگر می خواهید به یاد ماندنی و جدی گرفته شوید، باید یک نام دامنه خوب برای خود خریداری کنید. نام دامنه شما باید کوتاه، به یاد ماندنی و مهم تر از همه املای آن آسان باشد. همچنین مطمئن شوید که برای مخاطبان جذاب باشد و بیانگر آنچه که وبلاگ شما به آن مربوط است باشد و بتوان یک لوگوی عالی برای آن طراحی کرد.

انتخاب یک نام دامنه مناسب

بیشتر بخوانید: روش های طراحی وب سایت

3. محتوای وبلاگ

شما می خواهید نحوه راه اندازی یک وبلاگ را بیاموزید، اما آیا می دانید که وبلاگ را در ابتدا برای چه چیزی می خواهید؟ وبلاگ بدون داشتن محتوای خوب و مناسب بی معنی است.

گاهی اوقات خوب است که قبل از شروع کار دفترچه یادداشت و قلم بردارید و انواع پست های وبلاگی که می خواهید منتشر کنید را بنویسید تا همیشه یک نقطه مرجع داشته باشید تا اگر به نظر رسید ایده ها از بین رفته اند، دوباره یادداشت های خود را مطالعه کنید و از اهداف خود دور نشوید.

4. وبلاگ خود را ساده طراحی کنید

تا این قسمت از طراحی وبلاگ که تصمیم گرفتید چگونه وبلاگ خود را بسازید، گام بعدی این است که چیدمانی مرتب و جذاب برای وبلاگ خود انتخاب کنید که مخاطبان شما را درگیر خود کند. چیدمان آن نباید به گونه ای باشد که توجه بینندگان را از محتوا دور کند. در عوض، باید محتوای شما را به زیبایی نمایش دهد.

علاوه بر طراحی زیبا، شما می خواهید خوانندگان محتوای شما را مطالعه کرده و برایشان جذاب باشد. استفاده از تصاویر زیبا همراه با متن، خواندن را آسان می کند. همچنین تعادل مناسب بین تصاویر و متن و فضای سفید، نقش مهمی در یک طرح بندی موفق دارد.

تم های رایگان وردپرس مانند (Illdy) طرح های ساده ای را ارائه می دهند. سعی کنید وبلاگ خود را ساده طراحی کنید. حداکثر از سه رنگ و سه مدل فونت استفاده کنید. هنگام طراحی وبلاگ باید توجه کنید که شما می خواهید وبلاگ شما عالی و متمایز باشد و مخاطبان شما را به خاطر بسپارند، پس استفاده از رنگ های زیاد و فونت های مختلف ایده خوبی نخواهد بود.

5. انتخاب رنگ های مناسب

رنگ یک عنصر بسیار موثر در طراحی است که می تواند بر افکار، تصورات و نرخ تبدیل شما تاثیر بگذارد. (طبق یک بررسی، 80 درصد از مخاطبان معتقدند که رنگ باعث افزایش شناخت آن ها از یک نام تجاری می شود).

انتخاب رنگ مناسب وبلاگ

اگر هنوز هیچ رنگی پیدا نکردید، احتمالا از خود می پرسید که چه رنگ هایی به موفقیت شغلی شما کمک می کند. آموزش چگونگی ترکیب رنگ های اصلی به شما کمک می کند تا بتوانید رنگ مورد نظر خود را پیدا کنید. رنگ چیزهای زیادی را می تواند در مورد شما توصیف کند. بنابراین از معانی رنگ آگاه باشید و ترکیبی را انتخاب کنید که با سبک و شخصیت برند شما سازگار باشد.

اگر می خواهید ترکیب رنگ ها و پالت های رنگی را ببینید می توانید از سایت coolors.co دیدن کنید. این سایت ها به شما کمک می کنند تا بتوانید برای وبلاگ یا وب سایت خود، رنگی مناسب پیدا کنید. یک نکته خوب این است که 3 یا چند رنگ اصلی را می توانید انتخاب کنید.

از فضای سفید استفاده کنید

در طراحی وبلاگ از فضای رنگی سفید نترسید. زیرا واقعا می تواند طراحی شما را تقویت کرده و آن را حرفه ای جلوه بدهد. همچنین باید از فضای سفید به عنوان حاشیه برای برجسته کردن قسمت های کلیدی وبلاگ استفاده کنید.

6. هدف طراحی خود را حفظ کنید

اگر هدف شما به دست آوردن مشتری است، چه فروش، چه ثبت نام یا پرس و جو، پس هر چیز دیگری در اولویت دوم قرار می گیرد. این بدان معناست که وبلاگ خود را باید با توجه به سه نکته طراحی کنید:

  • موضوع: وبلاگ شما درباره چیست؟
  • ارزش پیشنهادی: چه چیزی آن را منحصر به فرد می کند؟
  • مخاطب: مخاطب اصلی شما کیست؟

برای به دست آوردن مشتری، وبلاگ شما نیاز به یک طراحی قوی دارد که شامل: عناوین، دکمه های جذاب و عالی و موارد دیگر هستند. طراحی هدفمند به وبلاگ شما کمک می کند تا مخاطبان به مشتری تبدیل شده و اکثر اوقات به وبلاگ شما سر بزنند.

7. طراحی وب سایت ریسپانسیو

امروزه اکثر مردم وبلاگ را از طریق گوشی های همراه مشاهده می کنند. در حقیقت، 57 درصد از ترافیک در حال حاضر از گوشی های همراه و تبلت ها است. این بدان معناست که طراحی وب سایت شما هنگام نمایش در گوشی همراه یا تبلت، باید ریسپانسیو یا پاسخگو باشد. به این ترتیب بازدیدکنندگان شما تجربه ای عالی خواهند داشت.

طراحی وب سایت ریسپانسیو

سخن پایانی

ممکن است ایجاد یک وبلاگ با یک طراحی جذاب کمی طول بکشد، اما ارزش تلاش را دارد. یک طراحی عالی به افزایش ترافیک و جذب مشتریان و کسب و کار شما کمک می کند. بهترین فونت ها و رنگ ها را انتخاب کنید که نشان دهنده شخصیت برند شما باشد. همچنین مطمئن شوید که وبلاگ شما در گوشی های همراه سریع و پاسخگو است.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید باشد. موفق و پیروز باشید.

منابع: creativebloq99designs

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست