آموزش گام به گام طراحی صفحات و کاور مجله

طراحی مجله

مطالعه مجلات از نظر بصری بسیار لذت بخش است، خواندن آن ها سرگرم کننده است و بستری ایده آل برای فروش کالاها و خدمات را فراهم می کنند. طراحی مجله‌ها مدام در حال گسترش و پیشرفت است و بسیار همگام با ترند های روز پیش می رود. در این مقاله مراحل گام به گام طراحی یک مجله را به شما آموزش خواهیم داد که با دنبال کردن این مراحل می توانید یک مجله چاپی یا دیجیتالی با ظاهری عالی بسازید.

1. موضوع مجله خود را انتخاب کنید

شما نمی توانید یک مجله بدون موضوع داشته باشید. در مورد حوزه تخصصی خود و مخاطبی که به دنبال آن هستید فکر کنید. چه در حال جمع آوری یک کاتالوگ برای نمایش جواهرات دست ساز یا کلاه های بافتنی باشید، یا طراحی یک مجله براق با عکس های زیبا برای صنعت گردشگری، به موضوعی شفاف و یکپارچه نیاز دارید. برخی از موضوعات بالقوه برای ایجاد علاقه شما عبارتند از: موسیقی، فیلم، سفر، رویدادهای جاری، مد، سلامت و تناسب اندام، تفریح، ورزش، باغبانی و دکوراسیون داخلی. وقتی دانش عمیقی از یک موضوع داشته باشید، خوانندگان شما بیشتر با مجله شما درگیر خواهند شد.

2. یک تیتر انتخاب کنید

من در این مقاله تصمیم گرفتم یک مجله مسافرتی ایجاد کنم. عنوان مجله شما باید مختصر و دقیق باشد. به یاد داشته باشید که عنوان شما در طول زمان (در مورد برخی از مجلات، صدها سال) و در سراسر پلتفرم ها نشان دهنده برند شما خواهد بود. انتخاب عنوان از مهم ترین بخش هاست، زیرا تحقیقات نشان داده است بسیاری افراد خواندن مجله ها را به خاطر عنوان جذابی که داشته، شروع می کنند.

طراحی مجله - انتخاب عنوان

3. کاور مجله خود را انتخاب کنید

هر مجله دارای یک کاور روی جلد آن است که هم از نظر طراحی و هم از نظر محتوا بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. در یک مجله با موضوع افراد مشهور، این بخش یک مصاحبه جنجالی با ستاره روی جلد خواهد بود. در این مجله مسافرتی، تصویر جلد مقصدی را مشخص می‌کند که در داخل آن با طراحی جزئیات، پوشش داده می‌شود. در این مورد ما کاور جلد خود را “Travel of the moon” نامیده ایم.

طراحی مجله - انتخاب کاور

4. تصویر جلد خود را پیدا کنید

چه چیزی یک پوشش جذاب را ایجاد می کند؟ چشم شما به سمت بالا و مرکز صفحه کشیده می شود، بنابراین تصویر جلد شما باید جالب ترین عناصر خود را در آن قسمت داشته باشد. یک عنصر طراحی مفید برای استفاده در جلد مجله، قانون یک سوم است. شما می توانید با کلیک راست روی بوم خود یا کشیدن خطوط با استفاده از خط کش، خطوط راهنما را اضافه کنید. وقتی جلد مجله ما به یک شبکه 3×3 تقسیم می شود، می بینید که تیتر در یک سوم بالایی قرار دارد، مقالات ویژه در یک سوم پایینی قرار دارند و چشم ما به درختان نخل در تقاطع خطوط کشیده شده است.

طراحی مجله - انتخاب تصویر جلد

مطمئن شوید که از یک تصویر با کیفیت بالا استفاده می کنید. حداقل ppi 300 برای مجلات چاپی ضروری است. تصویر روی جلد شما چیزی است که مخاطبان شما را به سمت خود جذب می کند. این تصویر باید با موضوع مجله شما مطابقت داشته باشد، بزرگ باشد و در یک نگاه به آسانی بتوان آن را دید و با رنگ های جذابی طراحی شده باشد.

5. عنوان مجله را طراحی کنید

برندسازی یک مجله با تیتر آن مشخص می شود. مجله های تایم، ووگ و نشنال جئوگرافیک همگی تیتر های نمادین دارند. این نشریات از فونت های سریف استفاده می کنند. مجله های بیلبورد، GQ و Glamour از فونت های sans serif استفاده می کنند. استفاده از همان حروف چاپی بعد از شماره، یک برند ثابت برای آن ها ایجاد می کند. همچنین طراحان می توانند با رنگ متن بازی کنند تا با تصویر جلد مطابقت داشته باشد.

طراحی مجله - انتخاب فونت و استایل تیتر

شما باید تصمیم بگیرید که عنوان مجله تان جلوی عکس روی جلدتان باشد یا پشت آن. برای این مجله، عنوان را جلوی تصویر قرار داده ایم. سبک خود را انتخاب کنید: آیا مجله شما پیچیده است یا حس شوخ طبعی دارد؟ شخصیت برند شما چگونه است؟ آیا بر طراحی، سفر، باغبانی یا فرهنگ های مختلف متمرکز است؟ از آنجایی که این مجله بر سفر متمرکز است، ما ترجیح داده ایم از رنگ های سبز و سفید الهام گرفته از طبیعت استفاده کنیم.

شما باید فونت، ترکیب رنگ ها و طراحی را با احساس مجله خود مطابقت دهید. در اینجا، ما از یک فونت sans serif با ظاهری مدرن با یک بنر باریک سبز رنگ زیر عنوان استفاده می کنیم. اکنون مخاطبان ما درک خواهند کرد که در شماره های آینده به دنبال چه چیزی باشند.

طراحی مجله - انتخاب استایل متناسب با شخصیت برند

6. متن بدنه را بنویسید

مقالات و متون یک مجله اغلب بزرگ ترین جذابیت آن است. تصمیم بگیرید که آیا تمام قطعات را در داخل خود مجله پیش‌نویس می‌کنید یا به نویسندگان فریلنسر یا سایر مشارکت‌کنندگان خارجی تکیه خواهید کرد. بسته به محدوده و اندازه مجله شما، این فرآیند ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد. اگر یک مجله یک نشریه دانشگاهی باشد، نویسندگان، سردبیران و درخواست‌هایی برای ارسال‌های خارجی وجود خواهد داشت.

برای یک مجله حرفه ای، دامنه افراد حتی گسترده تر خواهد بود. در بسیاری از پلتفرم ها و نرم افزار های طراحی، می‌توانید محتوا را از Google Drive مستقیماً روی بوم بکشید و رها کنید. به جای ارسال پیش‌نویس‌ها برای مشارکت‌کنندگان مختلف، هر طراح و نویسنده می‌تواند به طور همزمان در خود مجله بنویسد و ویرایش کند.

7. ترکیبات گرافیکی

فقط داشتن یک تصویر عالی روی جلد مجله کافی نیست. مجله شما باید عکس ها و گرافیک های جالبی را در سرتاسر آن داشته باشد. با طراحی جذاب یک محتوای بصری، خوانندگان خود را با داشتن تصاویر باکیفیت همراه با مقالات خود جذب خواهید کرد.

ترکیبات گرافیکی در طراحی مجله

تصاویری که انتخاب می کنید باید با استایل متن و استایل کلی مجله شما همخوانی داشته باشد. حفظ سبکی که برند شما پیرو آن است نکته بسیار مهمی است که باید هنگام طراحی مجله باید آن را رعایت کنید. از آنجایی که مجله ها عناصر زیادی دارند، نگه داشتن آن ها در یک ترکیب و استایل مشخص کار آسانی نیست و نیاز به تمرین دارد.

طراحی مجله - انتخاب تصاویر یکپارچه

8. در مورد مقالات برجسته خود تصمیم بگیرید

در مورد مقالات ویژه تصمیم بگیرید. علاوه بر مقاله کاور مجله، باید دو یا سه مقاله را برای برجسته کردن روی جلد انتخاب کنید. این ها باید مقالاتی باشند که مورد توجه خوانندگان شما باشند. همچنین شماره صفحه به خوانندگان کمک می کند تا بدانند برای مطالعه بیشتر به کجا مراجعه کنند. در انتخاب مقالات ویژه خود، از خود بپرسید طولانی ترین یا بهترین مقاله های تحقیق شده در این نسخه کدامند.

مقالات برجسته در طراحی مجله

9. تصاویر کوچک را قرار دهید

طراحی ریسپانسیو مجله دیجیتالی

هنگام قرار دادن عکس های کوچک یا thumbnail، مطمئن شوید که تصاویر تکمیل کننده پس زمینه هستند در حالی که همچنان برجسته باقی مانده اند. در طراحی این مجله ما یک بنر شفاف ایجاد کرده‌ایم تا عکس‌های کوچک مقاله را روی آن قرار داده تا برجسته شوند. این بخش در واقع یک مستطیل سفید است که روی opacity با میزان 60٪ تنظیم شده است. علاوه بر این، یک بارکد و یک URL برای وب سایت مجله قرار داده ایم. این به خوانندگان کمک می کند تا بدانند برای مقالات آنلاین و سایر محتوای انحصاری وب به کجا مراجعه کنند.

اگر یک مجله دیجیتالی را طراحی می کنید باید مراقب اندازه های مختلف صفحات نمایش باشید و سعی کنید مجله خود را طوری طراحی کنید که در تمام دستگاه ها به بهترین حالت نمایش داده شود.

10. فهرست مطالب ایجاد کنید

هنگامی که همه مقالات خود و تصاویر همراه آن ها را جمع آوری کردید، فهرستی از مطالب بسازید. همچنین تراز کردن عناصر را در صفحه رعایت کنید. در نرم افزار های طراحی شما می توانید چندین عنصر را انتخاب کنید و با یکدیگر تراز کنید. مثلا در فتوشاپ اگر Shift را نگه دارید، می‌توانید تراز، رنگ کادر، اندازه متن و فونت چند عنصر را همزمان تغییر دهید.

11. صفحه پشت مجله

در میان مجلات پر تیراژ، صفحه پشتی اغلب یک آگهی تمام صفحه است. در ابزار طراحی خود یک صفحه جدید ایجاد کنید و طراحی صفحه پشت مجله خود را آغاز کنید. به یاد داشته باشید که اصول طراحی خود را تغییر ندهید و صفحه پشت را هماهنگ و متناسب با کاور مجله طراحی کنید.

طراحی پشت مجله

12. نکات مربوط به چاپ مجله

قالب های آماده مجله برای مجلات چاپی طراحی شده اند. اگر مجله خود را چاپ می کنید باید چندین نکته را در نظر داشته باشید:

  • کیفیت کاغذ: برای بهترین کیفیت تصویر، مجلات باید روی کاغذ براق باشند. در مورد وزن و اندازه مناسب برای پروژه خود با یک چاپگر حرفه ای مشورت کنید.
  • چیدمان: به دلیل ماهیت مجلات، باید چیدمان و لی اوت طراحی خود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که صفحات شما مطابق انتظار چیده می شوند.
  • تمام صفحه: می توانید یک بررسی دیگر به سند خود اضافه کنید تا هیچ لبه خالی در صفحات شما وجود نداشته باشد. این بررسی چیزی شبیه به حاشیه وسیع‌تر است که سپس در فرآیند چاپ بریده می‌شود.

مجلات سرگرم کننده هستند، فروش و شناخت بیزینس شما را افزایش می دهند و مطالعه بر روی کاغذ و صفحه نمایش همیشه هیجان انگیز است. شما می توانید از این ویژگی ها برای شناساندن برند خود به مخاطبان استفاده کنید.

منبع: lucidpress.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست