تأثیر و مزایای طراحی وب ریسپانسیو (Responsive) بر سئو و مدیریت سایت

طراحی ریسپانسیو

امروزه ما در دوره ای زندگی می کنیم که در حال حرکت به سمت شاخص اول همراه هستیم. به این دلیل که مصرف کنندگان به گوشی های هوشمند و تبلت ها اعتیاد دارند و این به زودی تغییر نمی کند. در این محیط، طراحی ریسپانسیو دیگر نوآوری نیست، در عوض، بدون توجه به صنعت، به یک مؤلفه استاندارد در هر طرح SEO تبدیل شده است. با ما همراه باشید تا تأثیر و مزایای طراحی وب به صورت ریسپانسیو را بررسی کنیم.

مزایا طراحی ریسپانسیو

مزایا طراحی ریسپانسیو

جذب مخاطبان گسترده تر

مخاطبان شما از انواع مختلف دستگاه ها در هر شکل و اندازه به وب سایت شما دسترسی خواهند داشت. به لطف طراحی ریسپانسیو مهم نیست که صفحه نمایش آن ها چه بزرگ و چه کوچک باشد.

نظارت بر تجزیه و تحلیل آسان تر است

اگر وب سایت های مختلفی را برای دستگاه های مختلف جدا کرده اید، به این معنی است که باید دو تجزیه و تحلیل را زیر نظر داشته باشید. یک وب سایت که به صورت ریسپانسیو طراحی شده است فقط یک وب سایت است و به این معنی که تجزیه و تحلیل شما فقط در یک منبع اطلاعات است.

نگهداری آسان تر

باز هم، چندین وب سایت برای چندین دستگاه به این معنی است که هر تغییری باید در همه آن ها ایجاد شود. یک وب سایت ریسپانسیو به این معنی است که شما فقط باید یک بار تغییر ایجاد کنید.

سازگاری در طراحی و برند

بدیهی است که شما می توانید یک وب سایت گوشی همراه و یک وب سایت سنتی را طراحی و شخصی سازی کنید. با این حال هرگز ظاهر یکسان و احساس بهتری نخواهید داشت. یک وب سایت ریسپانسیو طراحی یکسان را در همه دستگاه ها حفظ خواهد کرد.

نرخ پرش پایین تر با طراحی ریسپانسیو

مشتریان بالقوه شما قرار نیست وب سایتی کند و دشوار برای استفاده را تحمل کنند. اگر وب سایت شما با دستگاهی که از آن استفاده می کنند سازگار نباشد، پس از آن پشتیبان گیری می کنند و به سمت یکی از رقبای شما می روند. مخاطبان شما نمی خواهند منتظر بمانند. آن ها پاسخ سریع و آسان می خواهند. یک وب سایت ریسپانسیو با دانلود سریع، ناوبری با کاربرد آسان و عملکرد های واضح، نرخ پرش را کاهش می دهد.

نرخ تبدیل بهبود یافته

به عنوان یک وب سایت ریسپانسیو بهترین گزینه برای نیاز های شما در طراحی وب است زیرا بهترین تجربه کاربری را ارائه می دهد. یک وب سایت ریسپانسیو، فروش را افزایش می دهد زیرا به مخاطبان بزرگتر و با هدف بیشتری دسترسی پیدا می کند و تجربه روان و آسانی را که به دنبال آن هستند به آن ها می دهد.

طراحی وب ریسپانسیو راه گشا است. از پتانسیل پیشرفت تجارت خود غافل نشوید و از رقابت عقب نباشید.

چرا به طراحی وب ریسپانسیو نیاز دارید؟

وب طی یک سال گذشته با سرعتی باورنکردنی به جلو حرکت کرده است. در این میان بسیاری از تغییرات، اجتناب ناپذیر اتفاق افتاد. وبگردی موبایل از دسک تاپ به عنوان وسیله انتخابی اول برای کاربران اینترنت پیشی گرفت.

همانطور که در اواخر سال 2016 منتشر شد، همچنین دیدیم که از بین افرادی که فقط از یک نوع دستگاه استفاده می کنند، دو برابر بیشتر از تلفن های هوشمند از طریق رایانه های دسک تاپ استفاده می کنند. هیچ یک از این مشاهدات باعث تعجب طراحان وب و بازاریابان نخواهد شد و با این حال، پاسخ کند هر دو صنعت و صنعت آنلاین به وضعیت جدید وب کمی گیج کننده است.

علی رغم پیش بینی های صنعت و همچنین آمار منتشر شده، بسیاری از کسب و کار های آنلاین هنوز به تقاضای اساسی و آشکار – طراحی وب ریسپانسیو پاسخ خوبی نداده اند. به گفته برخی، تعداد کسانی که نتوانسته اند خود را با تقاضای محیط ریسپانسیو سازگار کنند، تا 60 درصد است. این باید باعث نگرانی کسب و کار ها شود (ذکر یک انگیزه قوی برای طراحان وب که به دنبال کار هستند!).

راه حل

Google برای کاربران ساخته شده است، برای افرادی که در وب جستجو می کنند. در جهانی که آن کاربران از طریق دستگاه های تلفن همراه به وب دسترسی پیدا می کنند، Google مطابق آن عمل می کند. بنابراین، منطقی است که آن ها از آن سایت هایی که نیاز های کاربران Google را برآورده می کنند، طرفداری کنند.

به طور خلاصه، گوگل قصد دارد وب سایت هایی را که برای افرادی که از دستگاه های تلفن همراه و تلفن های هوشمند استفاده می کنند بهینه شده است، ترجیح دهد. آن دسته از وب سایت ها معمولاً وب سایت هایی هستند که از طراحی ریسپانسیو تلفن همراه استفاده می کنند.

اگر هنوز از تأثیر SEO از به روزرسانی به یک طراحی ریسپانسیو برای گوشی همراه چیزی نمی دانید، در اینجا پنج دلیل وجود دارد که چرا باید اکنون اقدام خود را انجام دهید.

قابلیت استفاده سایت بهبود یافته است

طراحی ریسپانسیو

اگر کاربران نتوانند به راحتی وب سایت شما را پیمایش کنند، بعید به نظر می رسد که در آن جا بمانند. Google «زمان حضور در صفحه» را به عنوان شاخص اساسی ارزش سایت برای هرگونه سؤال مشخص می کند. طراحی وب ریسپانسیو وب سایت شما را برای خواندن و پیمایش بازدید کنندگان بسیار آسان تر می کند. نتیجه یک تجربه کاربری بهتر و به طور معمول گذراندن زمان بیشتر در سایت است.

امتیازات خوب استفاده منجر به تکرار بازدید کننده و افزایش تبدیل می شود. همانطور که در بالا ذکر شد، گوگل در تلاش است رضایت کاربر را برآورده کند. طراحی وب با قابلیت ریسپانسیو به تلفن همراه برای یک تجربه کاربری مثبت بسیار اساسی است و Google قرار است به سایت هایی که با چنین تجربه ای ملاقات کاربران می کنند پاداش دهد.

تجربه مشتری و قابلیت استفاده از سایت را نمی توان بیش از حد تأکید کرد. مشاغل و آژانس های بازاریابی دیجیتال باید در هنگام تبدیل و تجربه مشتری هوشیار باشند. بررسی مثبت، بازدید و افزایش جستجوهای برندینگ – که همه این ها می توانند بر رتبه بندی تأثیر بگذارند – در نتیجه تجربه مشتری است و در زیر این عوامل عناصر طراحی یک وب سایت نهفته است که بهتر است ریسپانسیو باشد.

سفر مشتری و تجربه مشتری چیزی است که باعث موفقیت در کسب و کار آنلاین می شود و طراحی ریسپانسیو از طریق موبایل پایه ای است که تمام تجربه بر روی آن اتفاق می افتد. به همان اندازه مهم، این واقعیت است که افزایش قابلیت استفاده سایت از طریق طراحی واکنش گرا نه تنها کاربران را راضی می کند بلکه به طور معمول توسط Google با رتبه بندی بهتر موتور جستجو پاداش می گیرد.

سرعت بالای صفحه

زمان دانلود صفحه یک عامل رتبه بندی شناخته شده است. هر وب سایتی باید برای دانلود در اسرع وقت بهینه شود تا به شانس رتبه بندی خوب آن در نتایج موتور جستجو کمک کند. پیام ثابت گوگل در طول سال ها این بوده است که سایت های پر بار در نتایج جستجو مورد علاقه قرار می گیرند.

این فقط یکی از دلایل بسیاری است که Google توصیه می کند از طراحی وب ریسپانسیو استفاده کنید. وب سایت هایی که از طریق گوشی همراه ریسپانسیو هستند به طور معمول سریع تر دانلود می شوند (به خصوص در دستگاه های گوشی همراه و هوشمند)، در نتیجه تجربه کاربر مثبت تر و همچنین احتمال افزایش رتبه وجود دارد.

کاهش نرخ پرش

نرخ پرش مربوط به زمان حضور در سایت است. بازدید کنندگان شما با چه سرعتی وب سایت شما را پس می زنند یا آن را ترک می کنند؟ Google هنگام ورود و خروج برای یک وب سایت، به رفتار کاربر توجه می کند. Google ممکن است مدت زمان کوتاه (ترک یک سایت تقریباً به همان سرعتی که به آن مراجعه کرده اید) را تفسیر کند به این معنی که محتوایی که جستجوگر در سایت شما پیدا کرده با نیاز های آن ها ارتباط ندارد.

پیامد آن تأثیر منفی در رتبه بندی وبسایت در نتایج موتور جستجوی گوگل برای آن کوئری خواهد بود. اما این فقط محتوای مورد علاقه کاربران نیست. در واقع، می توان ادعا کرد که در بسیاری از موارد، طراحی بیش از محتوا است. ممکن است محتوا باشکوه باشد، اما اگر طراحی مانع درک آسان شود، کاربران به زودی سایت را ترک می کنند.

یک طراحی ریسپانسیو برای موبایل شما را قادر می سازد نه تنها محتوای مربوطه را برای استفاده قرار دهید بلکه آن را به روشی نمایش دهید که برای دستگاه گوشی همراه مناسب باشد. این یک محیط تمیز، واضح و بدون حواس پرتی را برای کاربران فراهم می کند تا وب سایت شما را مرور کنند.

محتوای تکراری کمتر

همانطور که الگوریتم های گوگل هوشمند هستند، هنوز هم مهم است که کدام یک از مطالب وب سایت شما با اهمیت تر است. کسانی که تصمیم گرفته اند از طریق یک سایت جداگانه برای موبایل گام بردارند، در مدیریت مسائل تکراری محتوایی مشکل دارند. استفاده از یک وب سایت جداگانه برای سرویس گیرنده تلفن همراه خود نیاز به استفاده از URL جداگانه دارد.

مشکل این است که محتوای موجود در دسک تاپ و آدرس موبایل یکسان است، حتی اگر URL متفاوت باشد. این محتوای تکراری می تواند به رتبه بندی شما آسیب جدی برساند. اگر برای Google روشن نکنید که کدام یک از محتوا حیاتی است و اطمینان حاصل کنید که محتوای آن نمایه می شود، آن ها باید در این زمینه تصمیم بگیرند.

نتیجه تقریباً همیشه رتبه بندی پایین تر در نتایج جستجو است. (اکثر سایت های تلفن همراه جداگانه در موتور های جستجو رتبه خوبی ندارند زیرا آن ها در مقایسه با همتایان دسک تاپ خود متعارف هستند، این یکی دیگر از مزایای طراحی ریسپانسیو است: شما می توانید SEO خود را روی یک سایت متمرکز کنید.) یک وب سایت ریسپانسیو به تلفن همراه با مشکلات محتوای تکراری سر و کار دارد. صرف نظر از دستگاهی که برای مشاهده محتوا استفاده می شود، یک URL بنویسید.

اشتراک اجتماعی تقویت شده

طراحی وب ریسپانسیو ساخته شده است تا اشتراک اجتماعی را برای غالب ترین جمعیت آنلاین- کاربران گوشی همراه آسان کند. اگرچه رسانه های اجتماعی می توانند به SEO کمک کنند، اما اشتراک گذاری های اجتماعی تأثیر مستقیمی در رتبه بندی نخواهد داشت. اما به رشد مخاطبان کمک می کند. مخاطبان بیشتر می توانند به معنای بازدید و تعامل بیشتر و همچنین تقاضای جستجوی بیشتر برای نام تجاری شما باشند- که قطعاً باعث توجه Google خواهد شد.

وب سایتی که برای کاربران گوشی همراه و تلفن های هوشمند بهینه سازی نشده است، در تلاش برای متقاعد کردن کاربران خود برای حرکت در دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی ناجور و ضعیف که فقط برای استفاده دسک تاپ طراحی شده اند، روز های سختی را پشت سر می گذارد.

تفکر پیش رو: با توجه به کاربران موبایل از قبل برنامه ریزی کنید

قبل از برنامه ریزی برای طراحی وب ریسپانسیو همراه شما معمولاً به طراحی مختصر و متفکرانه منجر می شود. این به کسب و کار کمک می کند. قبل از شروع به ایجاد وب سایت، استراتژی SEO خود را ترسیم کرده و چشم انداز و هدف آن را مشخص کند.

پیش برنامه ریزی همچنین به شما کمک می کند واژگان مربوط به کسب و کار، سایت یا خدمات خود را توسعه دهید. بعداً با تحقیق در مورد کلیدواژه ها و استراتژی محتوای تلفن همراه، این واژگان مهم می شوند. همه این ها با ارائه یک استراتژی واضح تر، به تلاش شما در جستجوگر ها کمک می کند.

شما در تلاش برای دستیابی به چه کسی و تلاش برای دستیابی به آن ها خواهید بود که پایه ای در تلاش شما برای ریسپانسیو بودن طراحی وب خواهد بود و منجر به یک استراتژی مؤثر تر سئو در جستجوگر ها برای وب سایت شما خواهد شد.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست