ایده های تبلیغاتی: تبلیغات روز ولنتاین بهترین فرصت برای فروش بیشتر

تبلیغات ولنتاین

برخی روز ولنتاین را دوست دارند، برخی هم اعتقادی به آن ندارند. البته برخی دیگر نیز بسته به وضعیت روابط عاطفی خود عمل می کنند. اگر شما صاحب یک برند یا کسب و کار هستید، این روز فرصتی عالی برای فروش بیشتر محصولات یا ارائه خدمات است. برای این کار شما باید خلاقیت در طراحی تبلیغاتی خود را افزایش دهید. مثلاً در روز ولنتاین سال گذشته به دلیل همه گیری کرونا، افرادی که تبلیغات موثری در روز ولنتاین داشتند فروششان بسیار زیاد شد.

سال گذشته بسیاری از زوج ها تصمیم گرفتند روز ولنتاین را به جای رفتن به یک رستوران شیک در خانه سپری کنند و همچنین از خرید هدایایی مانند گل، جواهرات، آب نبات یا عروسک صرف نظر کردند، بنابراین امسال ریسک تبلیغات برای ولنتاین خیلی بیشتر است. اما شما می توانید با ایده گرفتن از چند نمونه تبلیغات ویدیویی، نمایشی و .. سال های اخیر که ممکن است الهام بخش باشند، برای امسال طراحی های بسیار زیبایی انجام دهید.

تبلیغ Movistar با شعار Time for Reality Check

تبلیغات ولنتاینی

این بیماری همه گیر باعث تغییرات زیادی در سراسر جهان شد، از جمله افزایش نرخ طلاق. در این زمان زوج هایی که مشکلاتی با هم داشتند، مجبور شدند زمان بیشتری را با هم بگذرانند که در نهایت منجر به طلاق آن ها شد.

با آن که بسیاری از مردم از هم جدا شدند، اما این تبلیغ Movistar در سال 2021 ما را تشویق می کند تا نیمه پر لیوان را ببینیم و از زوج هایی که توانسته اند با وجود همه سختی ها کنار هم بمانند، تجلیل کنیم. کنار هم قرار گرفتن عکس زوج خوشبخت به همراه کودکشان تأثیر زیادی بر بیننده دارد و زمینه ای را برای پیام اصلی برند را به راحتی به ذهن مخاطب تزریق می کند.

تبلیغات ولنتاین مک دونالد با شعار Against All Odds

 بنر تبلیبغاتی مک دونالد

گاهی اوقات سادگی بسیار مؤثر تر است و این تبلیغ مک دونالد این قضیه را به خوبی ثابت می کند. از نظر طراحی، این تبلیغ کاملاً ساده است. این برند به سادگی دو تا از محبوب ترین محصولات خود را در پس زمینه سفید قرار داده و دو جمله کوتاه، یکی در بین تصاویر محصول و دیگری در کنار لوگو معروف خود اضافه کرده است.

ایده جفت کردن این محصولات به هیچ وجه توسط طراحان یا افراد خاصی به وجود نیامده است، بلکه کاملا بر عکس، مک دونالد از مشتریان خود الهام گرفت. در حالی که برخی ممکن است با دیدن این جفت محصول نا مرتبط اخم یا تعجب کنند، اما برخی دیگر از مشتریان مک دونالد عاشق ترکیبی از سیب زمینی سرخ کرده و بستنی هستند و تمایل دارند برای خوردن آن به نزدیک ترین رستوران مک دونالد بروند.

با این حال، طراحی هوشمندانه این تبلیغ در روز ولنتاین و در کنار این دو محصول عجیب، چیزی است که این تبلیغ را عالی می کند. در حقیقت این تبلیغات نشان می دهد که عشق از همه تفاوت ها قوی تر بوده و با صرف نظر از ماهیت تفاوت ها از همه موانع پیشی می گیرد.

تبلیغات ولنتاینی OpenTable با عنوان FOMO Is Real

در کشور هایی که ولنتاین یک رسم دیرینه است اغلب افراد با نا امیدی برای رزرو میز شام روز ولنتاین مواجه هستند. اغلب در فیلم ها می بینیم که افراد با چانه زنی های نا امیدانه با اپراتور تلفن رستوران ها آن هم یکی پس از دیگری و نا امیدی بیش از پیش چگونه دست و پنجه نرم می کنند.

آگهی OpenTable از همین ترس استفاده می کند و با آمار شگفت انگیزی در مورد رزرو شام برای روز ولنتاین شروع آگهی خود را شروع می کند و عنوان می کند که این امر 500% افزایش یافته است. سپس در بخش بعدی اگهی زمانی مشکل عنوان شد، راه حل را ارائه می دهند: رزرو آنلاین در OpenTable.

آن ها یک سرویس رزرو آنلاین رستوران پیشنهاد می دهند که به شما کمک می کند سریعاً میز خود را رزرو کنید. این آگهی تبلیغاتی مختصر و مفید بوده و مزایای خدمات یک شرکت را به شیوه ای خلاقانه و سرگرم کننده به مخاطب معرفی می کند. خب مسلماً این نوع از انواع تبلیغ برای جامعه هدف خود به شدت جذاب و کاربردی خواهد بود.

تبلیغات Teleflora با شعار هدایای ولنتاین مخملی غیرقابل قبول هستند

تبلیغ 15 ثانیه ای Teleflora آن را همانطور که هست نشان می دهد: ارائه عروسک های مخملی برای روز ولنتاین کودکانه است. استفاده از داستان سرایی در این تبلیغ بسیار شگفت انگیز است. ویدیو با یک خرس عروسکی در دفتر شروع می شود و زنی را نشان می دهد که جلوی کامپیوتر نشسته و تایپ می کند.

همانطور که داستان پیش می رود، متوجه می شویم که خرس عروسکی توسط مردی به نام برایان به این زن هدیه داده شده است و او عمیقاً از آن ناراضی است. همچنین گویی او به مرد گفته است که هدیه اش نمادی از ناتوانی او در برقراری یک رابطه جدی است. نتیجه گیری خنده دار تبلیغات ویدیویی کاملاً طبیعی است، گل ها بهترین حرف را برای ولنتاین می زنند.

Panera با شعار فیلمی که می توانست باشد

تبلیغ Panera به عنوان یک تریلر برای یک فیلم کمدی رمانتیک ساختگی ساخته شده است که قرار است در روز ولنتاین نمایش داده شود. دو شخصیت اصلی که توسط Boy Meets World ‘s Ben Savage و Danielle Fishel بازی می شوند، داستان معمولی را روایت می کنند.

آن ها در حالی که سفارشات خود را در Panera می گیرند، با هم ملاقات می کنند و عاشق پیتزای پپرونی می شوند، سپس درام اتفاق می افتد و آن ها از هم جدا می شوند. با این حال، پسر در نهایت با یک ژست عاشقانه که از عشق واقعی الهام گرفته شده است، دختر را برمی گرداند. فیلم ساختگی پانرا برنده هیچ جایزه اسکاری نخواهد شد، اما این تبلیغ مطمئناً به دلیل مفهوم اصلی و اجرای خنده دارش سزاوار جایگاهی در میان مؤثر ترین تبلیغات ولنتاین خواهد بود.

تبلیغ ولنتاین اسنیکرز با بازسازی فیلم های کلاسیک

ایده جالب اسنیکرز

باید اعتراف کنم که زیاد طرفدار فیلم های عاشقانه نیستم، اما عاشق فیلم “وقتی که هری با سالی ملاقات کرد” هستم. در حقیقت این نشان می دهد که اسنیکرز در بازسازی پوستر فیلم برای روز ولنتاین کار بزرگی انجام داده است و از دو شکلات تخته ای معروف خود به عنوان دو شخصیت اصلی فیلم استفاده کردند.

آن ها عنوان را به When Snickers Met Almond تغییر دادند و برای تکمیل کار تصویری، خلاصه و کوتاه برای نسخه ساختگی خود از فیلم طراحی کردند. بهترین چیز در مورد این ایده تبلیغاتی روز ولنتاین این است که حتی برای کاربران فیسبوک که”When Harry Met Sally” را تماشا نکرده بودند اند نیز جذاب و مؤثر بود.

Jared با ایده نمایش ظرافت و درخشانی

طراحی برای برند Jared

جواهرات یکی از متداول ترین هدایای روز ولنتاین است و شرکت های جواهرسازی به ندرت فرصت تبلیغات برای این مناسبت را از دست می دهند. این تبلیغ جواهرات Jared بسیار ساده، ظریف و برندینگ است. همچنین پس زمینه تیره و تک رنگ به حلقه درخشان اجازه می دهد تا نقطه کانونی این تبلیغ باشد، در حالی که طراحی بیشتر بر ایده درخشندگی تأکید می کند که هم در جواهرات و هم در عشق مشترک است.

با این حال، دکمه CTA کمی بیش از حد با سایر عناصر طراحی هماهنگ شده، که تشخیص آن را بسیار دشوار می کند و این می تواند یکی از ایراداتی باشد که می تواند از این تبلیغ گرفت.

Bouygues Telecom با شعار اتصال به شریک زندگی خود

این، تبلیغ به مشکل بسیار رایج عصر ما می پردازد، گذراندن زمان بیش از حد با تلفن های هوشمندمان. Bouygues Telecom از روز ولنتاین برای معرفی یک محصول شگفت انگیز استفاده می کند: شارژر تلفن همراه با کابل 3.2 سانتی متری که مانع از حرکت زوج ها هنگام شارژ گوشی هایشان می شود.

در این تبلیغ با زوجی آشنا می شویم که قبلاً دیوانه وار عاشق هم بودند، اما رابطه شان به مرور سرد شده و در حالی که با هم در یک رختخواب هستند، اما جدا از هم بوده و وقت خود را با در دست گرفتن گوشی هایشان کنار هم می گذرانند. اما به لطف راه حل Bouygues Telecom، آن ها دوباره یک دیگر را کشف می کنند و رابطه خود را در این تبلیغ خلاقانه احیا می کنند.

تبلیغات ولنتاین Cloudza با شعار احساس امنیت

طراحی  تبلیغاتی

امنیت Cloud شما از عاشقانه ترین خدمات روز ولنتاین نیست، اما این بدان معنا نیست که برای آن در این روز تبلیغات کنید. این تبلیغات نمایشی از Creatopy ثابت می کند که تنها کاری که باید انجام دهید این است که زاویه خوبی پیدا کنید تا به شما امکان دهد برند و خدمات خود را به عشق پیوند دهید.

در این مورد، طراحی این آگهی بازی در اصطلاح “head in the clouds” برای سرویس های امنیتی ابری مناسب است و همین ایده تبلیغاتی هوشمندانه روز ولنتاین را ایجاد می کند. این طرح به تنهایی به هیچ وجه به عشق اشاره نمی کند بلکه به شکلی ظریف این مفهوم را تکمیل می کند.

تبلیغات ولنتاین ویکتوریا سکرت با شعار Less Is More

ویکتوریا سکرت

ویکتوریا سکرت، یکی از محبوب ترین برند های لباس های زیر زنانه آمریکایی است و به جای انتخاب مسیری جنسیتی برای تبلیغات نمایشی روز ولنتاین، رویکردی زیبا و ملایم را انتخاب کرده است.

تمرکز اصلی این تبلیغ، عکس مدلی است که لباس زیر صورتی کمرنگ ویکتوریا سکرت را پوشیده است. همچنین قلب ها یک عنصر تکرار شونده و ظریف در سراسر طراحی هستند و ما می توانیم آن ها را در عکس دیده و از تایپوگرافی زیبا آن لذت ببریم. همچنین پالت رنگی این عکس از رنگ های گرم و پاستلی تشکیل شده است که به خوبی با رنگ قرمز و سایه های سیاه و سفید پس زمینه، متن و دکمه CTA تکمیل می شوند.

Dunkin با یک طراحی جسور، رنگارنگ، عاشقانه

Dunkin ولنتاین

برخلاف ویکتوریا سیکرت، دانکین آن قدر ها هم ظریف عمل نکرده است، که به مردم بفهماند این تبلیغ روز ولنتاین است. اما جسارت یکی از مهم ترین ویژگی های برند آن ها است. این تبلیغ مملو از عناصر قلبی شکل است، از جمله دونات های قلبی شکل و شکلات های رنگی رو این دونات ها.

همچنین صورتی رنگ غالب این طراحی است و برای طرحی جسورانه تر از سایه های مختلف همین رنگ استفاده شده است. جدا از اینکه آن ها پیشنهاد می کنند حتماً باید دونات های دانکین را برای ولنتاین تهیه کنید، به نظر می رسد طرح «A dozen reasons why» ده ها جعبه دونات آن ها را نیز تبلیغ می کند.

شکلات ولنتاینی Cadbury با نام Sweet Love Gestures

تبلیغات Cadbury

هر ساله Cadbury به خاطر بازاریابی روز ولنتاین، یک طرح شکلات ابریشمی با تعداد محدود منتشر می کند که با اصطلاح «Sweet Love Gestures» پیوند خورده است. زوج ها می توانند یک قرص قلبی شکلاتی Cadbury را با برداشتن یک برش به شکل قلب و هدیه دادن آن به طرف مقابل، در صفحه خود به اشتراک بگذارند.

پس زمینه کاغذ مانند و المان های طراحی ظریف این آگهی اصلاً توجه به محصول را منحرف نمی کند و سایه های بنفش و صورتی آن کاملاً با رنگ های برند مطابقت دارند. این طراحی زوج ها را تشویق می کند تا شکلات Cadbury را با ژست عاشقانه باهم جفت کنند و عکس های عاشقانه بگیرند.

تبلیغات تیفانی متفاوت از کلیشه های ولنتاین

ولنتاین تیفانی

با وجود اینکه تیفانی بیشتر به خاطر جواهراتش شناخته شده است، اما این تبلیغ برای جواهرات روز ولنتاین نیست، بلکه تبلیغاتی است که یک عطر از برند تیفانی را تبلیغ می کند. آن ها یک تبلیغ نمایشی درجه یک برای افرادی طراحی کردند که از عناصر و رنگ های طراحی روز ولنتاین خوششان نمی آید. آن ها تنها با استفاده از یک عنصر قلبی شکل به شکل یک صفحه یادداشت چسبنده که در فضای آگهی صاف به نظر می رسد، از کلیشه ها دوری کردند.

دو رنگ اصلی این طراحی بر خلاف دیگر طرح های ولنتاینی آبی و سفید است و ترکیبی با طراوت و دریایی ای را برای معرفی محصول نشان می دهد. طراحی این تبلیغات بسیار ساده است، و آن ها با یک تغییر کوچک در نام تجاری خلاقانه عمل کرده و Tiffany’s and Co را به Tiffany’s and Love تبدیل کردند.

Flavor Bakery با ایده یک تکه کیک (A Piece of Cake)

ایده تبلیغاتی

در اینجا یک تبلیغ نمایشی برای روز ولنتاین وجود دارد که ماری آنتوانت قطعاً روی آن کلیک می کند، اما زوج هایی که شیرینی دارند و می خواهند عشق خود را با دسر جشن بگیرند، روی آن کلیک می کنند.

کمتر کسی می تواند به تصاویر جذاب غذا نه بگوید، به همین دلیل است که این کیک با ظاهر عالی نقطه کانونی تبلیغ است. و اگر تصویر به اندازه کافی قانع کننده نیست، کپی آگهی یادآوری می کند که مناسبت خاصی مانند روز ولنتاین ارزش جشن گرفتن با کیک را دارد. شیرین و ساده، این الگوی تبلیغاتی روز ولنتاین یک نقطه شروع عالی است.

Pizza Hut: Love on a Platter

طراحی تبلیغاتی

در سال 2021 پیتزا هات برای دوستداران پیتزا که می خواهند در روز ولنتاین یک غذای عاشقانه بخورند، پیتزای قلبی شکل تولید کرد و برای تبلیغ پیشنهاد خود که برای مدت محدودی اجرا می شد، یک اطلاع رسانی در اینستاگرام انجام داد.

جلوه بصری این تبلیغ شبیه به یک دفترچه است، طوری که عکس محصول روی پس زمینه قرمز بوده و برش های کاغذی مشکی متن آن ها را برجسته می کند. جدا از شکل محصول، این بازی با کلمات زیبا «ما قلب ها را می پزیم، نه آن ها را می شکنیم» این تبلیغ را برجسته می کند.

تبلیغات Soap & Glory با ایده تبلیغاتی به نام Love Your Skin

طراحی پاستیلی ولنتاین

Soap & Glory به خاطر طرح های جالب بسته بندی محصولات خود با الهام از سبک های قدیمی و نام های عجیب و غریب و اغلب خنده دار محصولاتش مشهور است. برای تبلیغات ولنتاین آن ها از یک عکس ساده از اسکراب بدن خود با رنگ های زیبای پاستلی استفاده کردند که نشان دهنده احساس خوش بینی است.

همچنین آن ها کپشن پست خود را این گونه نوشته اند، زیرا نام محصول “The Scrub of Your Life” است و به بازی با اصطلاح معروف “عشق زندگی شما” پرداخته است. اما این باعث نمی شود که خلاقیت کمتری داشته باشید.

نتیجه:

روز ولنتاین فرصتی است تا برند شما به صورت آنلاین یا آفلاین از طریق انواع مختلف تبلیغات، مانند تبلیغات چاپی، رسانه های اجتماعی، تبلیغات نمایشی یا حتی بازاریابی ایمیلی متمایز شود. در تبلیغات ولنتاین فضای زیادی برای خلاقیت وجود دارد، بنابراین با خیال راحت از هر رویکردی که مطابق با ارزش های برند شما است و ممکن است برای مخاطبان هدف شما جذاب باشد استفاده کنید.

از کلیشه ها دوری کنید یا از آن ها به نفع خود استفاده کنید. همه چیز به شما بستگی دارد. در هر صورت، امیدوارم این فهرست الهام بخش برخی از ایده های بازاریابی روز ولنتاین شما باشد و پتانسیل افزایش فروش شما را داشته باشد.

منبع:

www.creatopy.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست