شش ویژگی برای تبدیل شدن به یک انیماتور حرفه ای در استاپ موشن

6 ویزگی انیماتور استاپ موشن

تبدیل شدن به یک انیماتور استاپ موشن عالی، آرزوی بسیار از انیماتورهاست. چه چیزی بهتر از کسب درآمد برای بازی با عروسک ها و ساختن فیلم های باورنکردنی؟ اما این برای افراد ضعیف نیست. فراتر از مهارت‌های واضح کار، ویژگی‌های ظاهری کمتری وجود دارد که برای یک انیماتور خارق‌العاده بودن ضروری است. در اینجا شش مورد از آنها وجود دارد:

1. استقامت

به لوکیشن ثابت فکر کن شما باید برای مدت طولانی در آن باشید. این کار بسیار تکراری است، به صبر زیادی نیاز دارد، اما مهمتر از همه این یک ماراتن است، نه دوی سرعت. جابجایی استراتژیک هر عروسک یا تکیه گاه به صورت تدریجی بین هر فریم کاری است که زمان زیادی طول می کشد، بنابراین باید برای دیدن آن تا انتها حرکت کنید. شما باید به جایزه نگاه کنید و به قول Take That “فقط کمی صبر داشته باشید”.

2. ناظر مردم نیستند

نه، نه به نوعی، که می تواند وحشتناک باشد! به روشی فوق العاده یک انیماتور عالی به جزئیات توجه می کند، اینکه چگونه یک کیسه ممکن است روی شانه یک نفر حرکت کند، چگونه یک فرد ممکن است وزن خود را از یک پا به پای دیگر منتقل کند، یا اینکه چگونه بازوی شخصی برای آوردن یک فنجان قهوه به آن سفر می کند. دهان آنها درک اینکه مردم چگونه حرکت می کنند، چرا به روشی که انجام می دهند حرکت می کنند، چگونه این تغییرات برای اندازه ها، جنسیت ها، سنین مختلف و غیره تغییر می کند، درک همه اینها و توانایی بازسازی آن با عروسک ها، قلب یک انیماتور شگفت انگیز است.

اگر به ساخت استاپ موشن علاقمندید مقاله ساخت استاپ موشن در خانه را به شما پیشنهاد می کنیم.

3. با تنها بودن مشکلی ندارید

این می تواند یک بازی در تنهایی باشد. شما باید آماده باشید که روزهای طولانی را تنها در یک استودیوی تاریک بگذرانید و از فریم ها عکس بگیرید. تصور کنید در یک ماراتن بدون جمعیتی که در هر مرحله از راه شما را تشویق می‌کند، دویدن ماراتن را تصور کنید، این دقیقا کار انیماتور استاپ موشن است.

4. شیطان در جزئیات است

تک تک جزئیات مهم است. یک خطای کوچک می تواند در ویرایش نهایی به وضوح آشکار شود. همیشه باید به هر عنصری در کادر توجه شود. سوسو زدن به دلیل نور ناهماهنگ، عکس خارج از فوکوس، لرزش دوربین، ضربه زدن به مجموعه – اینها همه جزئیات هستند که می توانند کیفیت انیمیشن شما را از بین ببرند. پیگیری زمان و تعداد فریم نیز ضروری است. برای مثال چند فریم باید بگیرید تا یک کاراکتر با سرعت مناسب از نقطه A به نقطه B حرکت کند؟ این نوع جزئیات است که باید با دقت برنامه ریزی شود.

5. دست های ثابت

دستانی که شما می خواهید باید به اندازه یک جراح مغز ثابت باشد. ست ها نه تنها می توانند کوچک باشند، بلکه عروسک ها می توانند ظریف باشند و پس از حرکت مداوم در طول چند روز، عروسک ها خسته، فرسوده و شکننده می شوند. یک دست ثابت برای اطمینان از حرکت دادن عروسک‌ها به دقت و همچنین برای ثابت نگه داشتن عکس‌ها ضروری است، بنابراین نتیجه نهایی ایجاد یک حرکت بدون درز است.

6. برگشت به عقب

دریافت بازخورد، چه از طرف کارگردان چه مشتری، بخشی از کار است. تصور کنید ساعت‌ها یا حتی روزها روی یک عکس کار می‌کنید تا به شما گفته شود که کاملاً درست نیست، بنابراین باید دوباره شروع کنید. ایده آل نیست اما اتفاق می افتد. شما باید بتوانید گرد و غبار خود را پاک کنید و دوباره بروید – دقیقاً با اشتیاق و توجه به جزئیات.

بنابراین شما آن را دارید، شش ویژگی ضروری برای یک انیماتور شگفت انگیز استاپ موشن. این برای همه نیست، اما برای همیشه یکی از بهترین مشاغل در جهان خواهد بود.

اگر به دنبال ایده برای ساخت استاپ موشن هستید، مقاله 45 ایده ساخت استاپ موشن به شما کمک می کند.

منبع: aplusc.tv

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست