بهترین سایز لوگو برای طراحی و چاپ کدام است؟ راهنمای کامل

اندازه لوگو

یک لوگو تأثیر زیادی بر ادراک شرکت شما دارد، بنابراین مهم است که آن را در هر کجا که استفاده شود واضح نگه دارید. هنگامی که سفر برند خود را آغاز می کنید، ممکن است این سؤال را داشته باشید که بهترین سایز لوگو برای من چه اندازه باید باشد؟

سایز استاندارد یک لوگو بستگی به بستری دارد که آن را بارگذاری می کنید. به عنوان مثال، یک عکس پروفایل یوتیوب 800 پیکسل در 800 پیکسل است، در حالی که یک لوگو برای یک وب سایت یا امضای ایمیل معمولاً حداکثر ارتفاع 100 پیکسل دارد. داشتن اندازه PNG و فایل های برداری با اندازه آسان، به شما کمک می کند تا لوگوی خود را متناسب با آن تطبیق دهید.

برای اطمینان از اینکه لوگو شما در رسانه های مختلف کار می کند، در اینجا لیستی از دستورالعمل های اندازه لوگو وجود دارد تا بتوانید نام تجاری خود را به صورت یکپارچه در وب، رسانه های اجتماعی، چاپ و موارد دیگر نمایش دهید.

مطالعه بیشتر …

اصول سایز لوگو

اگرچه هر لوگو منحصر به فرد است، اما اندازه هایی که در آن ذخیره می کنید و به اشتراک می گذارید، متفاوت نیست. لوگو های بزرگ را می توان تغییر اندازه داد و به سرعت از طریق صدها زمینه مختلف تولید کرد. داشتن تغییرات مختلف لوگو برای تجارت شما ضروری است، زیرا به شما امکان می دهد به راحتی لوگوی خود را در هر برنامه ای که به آن نیاز دارید جای دهید.

چه لوگو خود را روی یک کارت ویزیت بخواهید، چه یک تبلیغ روی تابلو ها، باید مقیاس پذیر باشد. این بدان معنی است که اگر در نهایت لوگوی خود را روی یک بیلبورد غول پیکر قرار می دادید، همچنان تمیز و با جزئیات به نظر می رسید (پیکسلی نیست).

در اینجا چند مبانی سایز لوگو آورده شده است:

 • لوگو ها با پیکسل اندازه گیری می شوند، به این معنی که شما اغلب مشاهده می کنید که در ابعادی مانند 500 پیکسل در 500 پیکسل به آن ها ارجاع داده می شود. پیکسل = ابعاد، در حالی که بایت (KB / MB / GB) = اندازه فایل.
 • فایل های برداری ضروری هستند، زیرا آن ها به عنوان فایل های اصلی عمل می کنند که می توانید بی نهایت مقیاس بندی کنید (مانند SVG)، آن ها را ویرایش کنید یا برای طراح یا چاپگر ارسال کنید. آن ها در برنامه هایی مانند Adobe Illustrator ایجاد شده اند و سپس می توانند به هر قالب فایل دیگری که شما نیاز دارید، مانند PNG یا JPG تبدیل شوند.
 • نسخه های افقی، عمودی و مربعی لوگو بسیار مناسب است. این تغییرات به شما امکان می دهد لوگو خود را در هر کجا که صلاح می دانید قرار دهید. به عنوان مثال، یک بیلبورد، پس زمینه، وب سایت، کارت ویزیت یا حتی تی شرت.
 • از یک فایل PNG برای نشان دادن لوگو خود به صورت آنلاین و کمتر از 200 کیلوبایت استفاده کنید و از بارگذاری سریع در حالی که جزئی و واضح است اطمینان حاصل کنید! PNG ها فایل های فشرده ای هستند، که به آن ها امکان می دهد کیفیت بسیار زیادی را حفظ کنند در حالی که اندازه فایل نسبتا کمی دارند. آن ها همچنین امکان شفافیت / زمینه های شفاف را فراهم می کنند و برای رسانه های اجتماعی، وب سایت ها و سایر موارد استفاده از وب بسیار مناسب هستند.
 • یک سند راهنمای برند تجاری نشان می دهد که کجا و چگونه می توان یک لوگو را نشان داد و در چه ابعادی از فایل استفاده کرد. این اجازه می دهد برند شما در تمام ارتباطات ثابت بماند. حداقل ابعاد لوگو برای وب نباید به زیر 24 پیکسل ارتفاع برسد و بیش از نیمی از اندازه صفحه باشد.

سایز لوگو برای وب سایت ها

وب سایت ها بخش حیاتی هر مشاغل هستند. در اینجا مردم می توانند در مورد آنچه شما انجام می دهید، چشم انداز شرکت شما و اندازه گیری آن ها در صورت تمایل به خرید هر آنچه که می فروشید یا تبلیغ می کنید، بدانند. بهترین اندازه لوگو برای یک وب سایت واقعاً به نحوه و مکان نمایش آن بستگی دارد، اگرچه ما توصیه می کنیم از یک فایل PNG استفاده کنید.

متداول ترین مناطق برای نمایش لوگو در وب سایت در بالای بنر / هدر و در فهرست (نماد کوچک در کنار نوار آدرس شما یا عنوان در برگه مرورگر شما) قرار دارد.

استفاده از یک لوگو در هدر وب سایت

اکثر شرکت ها یک لوگو در سمت چپ نوار ورودی بالا نشان می دهند. این اجازه می دهد تا نام تجاری در تمام صفحات وب سایت وجود داشته باشد. اگر از یک سازنده وب سایت مانند Squarespace یا Weebly استفاده می کنید، گزینه ای برای افزودن در لوگو به این مکان خواهید داشت.

سایز لوگو برای هدر وب سایت شما و همچنین موقعیت یابی به سازنده وب سایت و موضوعی که استفاده می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، موضوعات خانواده Squarespace’s Bedford به لوگو هایی با حداکثر ارتفاع 100 پیکسل برای دسک تاپ نیاز دارند.

میانگین ارتفاع لوگو یک وب سایت معمولاً بین 20px و 30px است، در حالی که عرض اغلب بسته به طول نام تجاری متفاوت است. ببینید که ChefHero چگونه از نشان و نماد خود در نوار پیمایش در زیر استفاده می کند:

استفاده از یک لوگو در هدر وب سایت

استفاده از یک لوگو در نماد

Favicons به برند شما اجازه می دهد تا در نوار جستجو حضور داشته باشد. این تصاویر فقط نمادی هستند که نشانگر برند شما هستند، زیرا برای خواندن هر متنی بسیار کوچک هستند. اندازه استاندارد favicon برای مرورگرها 16px x 16px است.

در زیر ببینید که ChefHero این کار را با نماد کلاه آشپز خود به عنوان لوگو انجام می دهد:

استفاده از یک لوگو در نماد

خواه وب سایت شما به صورت سفارشی رمزگذاری شده باشد، یا اینکه از الگویی از یک سازنده وب سایت استفاده می کنید، لوگو خود را با استفاده از یک فایل PNG نمایش دهید.

سایز لوگو برای رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی یکی از برجسته ترین برنامه ها برای نمایش لوگو شما هستند. خواه شرکت شما به دنبال جلب مشتریان با عکس های حماسی محصول در اینستاگرام باشد و یا گفتگوهای معنی دار از طریق توییتر را شروع کند، social مکانی عالی برای برقراری ارتباط، تبلیغ و تعامل است.

هنگام نمایش لوگو خود در شبکه های اجتماعی، برنامه های مختلفی برای در نظر گرفتن وجود دارد، مانند عکس پروفایل، عکس روی جلد و بنر ها و ارسال عکس واقعی.

عکس های پروفایل به صورت دایره ای یا مربع شکل هستند، بنر ها باریک تر و مستطیل شکل تر هستند، در حالی که پست های تصویر بسته به سبکی که می خواهید می توانند مربع، افقی یا حتی عمودی باشند!

در اینجا مثالی از صفحه این زندگی آمریکایی در فیس بوک آورده شده است که از نسخه نمادین لوگو خود را به عنوان عکس نمایه استفاده می کند:

سایز لوگو برای رسانه های اجتماعی

نسبت های مختلفی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، اما ما برای شروع کار اصول اولیه را تجزیه می کنیم.

 • ابعاد لوگو در اینستاگرام: عکس پروفایل (دایره ای): 110 110 110 پیکسل
 • ابعاد لوگو در فیس بوک: عکس نمایه (مربع): 160 х 160 پیکسل
 • عکس روی جلد: 1640 x 624px
 • ابعاد لوگو در YouTube: عکس نمایه (دایره ای): 800 800 800 پیکسل- عکس بند انگشتی: 1280 7 720 پیکسل
 • عکس روی جلد: 2560 در 1440 پیکسل
 • ابعاد لوگو در توییتر: عکس پروفایل (دایره ای): 400 400 400 پیکسل- عکس روی جلد: 1500 х 1500 پیکسل
 • ابعاد لوگو در LinkedIn: عکس پروفایل (دایره ای): 400 х 400 پیکسل- عکس روی جلد: 646 x 220px
 • ابعاد لوگو در Pinterest: عکس پروفایل (دایره ای): 165 165 165 پیکسل
 • ابعاد لوگو در + Google: عکس پروفایل (دایره ای): 250 х 250 پیکسل- عکس روی جلد: 2120 x 1192px

هنگام ارسال پیام در شبکه های اجتماعی، بهتر است از فایل های PNG استفاده کنید، زیرا آن ها یک قالب فشرده بدون ضرر هستند. صادرات مشابه مانند پرونده های JPG فشرده شده با ضرر است، به این معنی که اندازه فایل ممکن است کمی کمتر از PNG باشد، اما کیفیت آن نیز کاهش می یابد، به طوری که برخی از لوگو ها به صورت پیکسل به نظر می رسند.

در صورت امکان، از یک فایل لوگو PNG برای ارسال در اجتماعی استفاده کنید. برای کسب راهنمایی بیشتر در مورد استفاده از لوگو، در کانال های اجتماعی، این راهنما را بررسی کنید.

اندازه لوگو برای چاپ

صحبت از قرار دادن لوگو روی یک تی شرت، برنامه های چاپی مختلفی برای تبلیغ برند شما وجود دارد. از بروشور، کارت ویزیت، پوستر، لباس، بسته بندی و لیوان، فرصت ها و مکان های زیادی برای درخشش لوگوی شما وجود دارد!

برای اینکه لوگو خود در وب و برنامه های چاپی سازگار باشد، باید پرونده های صحیح را به ارائه دهنده چاپ خود ارسال کنید. در اینجا چند اندازه لوگو برای چاپ آورده شده است:

 • حداکثر اندازه قابل چاپ روی صفحه نمایش روی تی شرت معمولاً “14 “” x 15 “است
 • با 11 اونس لیوان، مساحت اندازه چاپ استاندارد 8.5 ″ x 3 است
 • روی کلاه متوسط، اندازه لوگو حدود 3 ″ – 3 1/2 ″ عرض است

اگر قصد چاپ لوگو خود را بر روی چیزی دارید، ابتدا با ارائه دهنده خود در مورد سایز چاپ استاندارد تماس بگیرید تا بتوانید فایل های صحیح را برای آن ها ارسال کنید. اکثر ارائه دهندگان همچنین یک پرونده مبتنی بر بردار را درخواست می کنند تا بتواند بدون از دست دادن کیفیت، لوگو را کوچک یا بزرگ کند.

فایل های برداری حالت رنگی CMYK دارند – فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه – که همان چیزی است که برای چاپ لازم است، در مقابل کد رنگ HEX، که به صورت آنلاین استفاده می شود.

اندازه لوگو برای امضا های ایمیل

امضا های ایمیل مکان خوبی برای نمایش لوگو شماست. این فقط یک مکان دیگر برای کمک به نمایش و ارتقا بیشتر برند شما است و اگر ایمیل های زیادی ارسال می کنید بسیار مهم است!

تمام اندازه های امضای ایمیل باید در قالب فایل PNG باشد که از 10 کیلوبایت بیشتر نباشد. اگر می دانید مخاطبان شما در چه مکان هایی ایمیل های خود را بیشتر باز می کنند، این می تواند به شما کمک کند تا اندازه ایده آل برای نمایش لوگو شما تعیین شود.

یک قانون کلی این است که تصویر امضای شما بزرگتر از 320 پیکسل و ارتفاع 70 تا 100 پیکسل نباشد. عرض اکثر دستگاه های تلفن همراه معمولاً بین 320px و 500px است، بنابراین این امر اطمینان حاصل می کند که لوگو شما در تمام صفحه های تلفن همراه عالی به نظر می رسد!

بسته به اینکه از چه سرویس الکترونیکی استفاده می کنید، اغلب الگو ها یا دستورالعمل هایی برای کمک به شما در تشخیص اینکه چه سایزی برای خدمات آن ها بهتر کار می کند وجود دارد.

تنوع و قفل لوگو

داشتن تغییرات لوگو بیشتر، قابلیت استفاده از مکان و نحوه نمایش نام تجاری شما را افزایش می دهد. برند ها اغلب دارای یک علامت مشخص متمایز (تایپوگرافی) و همچنین یک نماد منحصر به فرد (تصویر) هستند که به آن ها امکان می دهد از عناصر با هم یا به طور جداگانه برای نشان دادن نام تجاری خود استفاده کنند.

به عنوان مثال، لوگویی که به عنوان عکس نمایه فیس بوک خود دارید ممکن است از لوگوی مورد نظر برای چاپ روی تی شرت یا استفاده در تبلیغات ویدیویی متفاوت باشد، اگرچه همه آن ها نمایانگر یک شرکت هستند.

تغییرات لوگو

تنوع رنگ: سیاه، سفید، معکوس، رنگی کامل / چند تغییر رنگ، یا پس زمینه شفاف
تغییرات Wordmark و نماد ها (که به آن ها قفل لوگو نیز گفته می شود): لوگو کامل، لوگو تایپ / wordmark، لوگو با شعار، لوگو بدون شعار، نماد یا مونوگرام.

تغییرات لوگو

اگر می خواهید یک تی شرت سفید برای نام تجاری خود بسازید، ممکن است بخواهید نماد شرکت خود را به صورت تمام رنگ و با پس زمینه شفاف چاپ کنید. یا، اگر در حال ایجاد یک تبلیغ ویدیویی هستید، ممکن است بخواهید یک نسخه سفید و شفاف از لوگو کامل خود را در پس زمینه سیاه قرار دهید.

شما می توانید برای سفارش طراحی لوگو به کارشناسان ما در این وب سایت مراجعه کنید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست