برای یافتن موسیقی پس زمینه برای محتوای ویدیویی چه کنیم؟ (معرفی وب سایت)

سایت موسیقی پس زمینه

بسیاری از کارشناسان پیش‌ بینی کردند که از سال‌ های 2017-2018 “عصر بازاریابی ویدیویی در رسانه‌ های اجتماعی” خواهد بود و داده‌ ها نشان می‌ دهند که آن ها کاملاً درست گفته اند! محتوای ویدیویی وارد بازی شده است و هیچ نشانه‌ ای از کاهش سرعت بروز نمی دهد. مصرف کنندگان نیز ویدیو را دوست دارند! به عنوان مثال، 90٪ از کاربران می گویند که ویدیو های محصول در فرآیند تصمیم گیری مفید هستند. 51.9٪ از متخصصان بازاریابی در سراسر جهان، ویدیو را به عنوان محتوایی با بهترین تأثیر نام می برند. اما یکی از جنبه های تولید محتوای ویدیویی در وب سایت ها که اغلب نادیده گرفته می شود، یافتن موسیقی پس زمینه برای آن است. ما در این لیست برخی از بهترین مکان‌ ها را برای یافتن موسیقی پس‌ زمینه خوب را آورده ایم.

بهترین وب سایت ها برای یافتن موسیقی پس زمینه برای محتوای ویدیویی

همانطور که بسیاری از شما ممکن است تجربه کرده باشید، یافتن موسیقی پس زمینه با کیفیت برای ویدیو می تواند چالش بزرگی باشد. صد ها وب سایت با میلیون ها آهنگ برای انتخاب وجود دارد. هر وب سایت قابلیت های جستجو، گزینه های صدور مجوز و تجربه متفاوتی را به کاربران ارائه می دهد. در این لیست می توانید مناسب ترین گزینه برای یافتن موسیقی پس زمینه را پیدا کنید.

Epidemic Sound

موسیقی پس زمینه - Epidemic Sound

مجوز: رایگان

Epidemic Sound یکی از بهترین وب سایت ها برای یافتن موسیقی پس‌ زمینه با کیفیت بالا برای ویدیو است. قابلیت جستجو و پیشنهادات موسیقی با استفاده آسان آن ها یکی از بهترین ویژگی ها در این کار است که یافتن سریع موسیقی مناسب برای ویدیو را بسیار آسان می کند. صدور مجوز موسیقی ممکن است کمی مشکل باشد، اما Epidemic Sound تمام حقوق قانونی مورد نیاز شما را در یک مجوز ساده که می‌ توانید در همه پلتفرم‌ ها استفاده کنید، به همراه دارد.

YouTube Audio Library

موسیقی پس زمینه - YouTube Audio Library

مجوز: رایگان (دامنه عمومی) و Creative Commons

چرا این پلتفرم برای یافتن موسیقی پس زمینه خوب است؟ شما می توانید از تعداد زیادی آهنگ رایگان موجود در لایبرری صوتی بزرگ YouTube استفاده کنید. قابلیت جستجوی آن ها به شما امکان می دهد بر اساس ژانر، مدت زمان، نام و حتی حالت مرتب سازی کنید. اما من عاشق استفاده از فیلتر “محبوبیت” هستم که به من امکان می دهد به سرعت ببینم کدام آهنگ ها توسط کاربران بیشتر دانلود شده است. برای دسترسی به کتابخانه صوتی YouTube، به سادگی از حساب YouTube خود، به استودیوی سازندگان > ایجاد > کتابخانه صوتی بروید.

AudioJungle

موسیقی پس زمینه - AudioJungle

مجوز: حق امتیاز

اگر تا به حال قالب وردپرس های را در مرورگر جستجو کرده باشید، به احتمال زیاد با ThemeForest برخورد کرده اید. بازار Envato دارای بیش از 3 میلیون محصول دیجیتالی است که توسط یک جامعه جهانی از مشارکت کنندگان ایجاد شده است. این جامعه بسیار بزرگ است! بنابراین می توانید موسیقی پس‌ زمینه‌ مناسبی را نیز در اینجا پیدا کنید. AudioJungle بیش از 586000 آهنگ از پاپ، هوی متال تا کیت های موسیقی و جلوه های صوتی را به سازندگان ارائه می دهد. مهم نیست که به دنبال چه سبکی از موسیقی هستید، آن را در AudioJungle خواهید یافت.

AudioBlocks

موسیقی پس زمینه - AudioBlocks

مجوز: رایگان

AudioBlocks منبع اصلی خیلی از کسب و کار ها برای موسیقی و جلوه های صوتی در پادکست و همچنین انواع ویدیو هایی است که برای رسانه های اجتماعی ایجاد می شوند. شما می توانید صد ها هزار آهنگ، حلقه‌، جلوه‌ های صوتی و مجموعه‌ ها دسترسی داشته باشید. یکی از ویژگی های مورد علاقه من در عملکرد جستجوی آن ها، امکان استفاده از نوار اسلاید برای تعیین طول دقیق آهنگ مورد نظر است. این ویژگی برای زمان بندی خاص در فیلم ها بسیار مفید است!

Free Music Archive

موسیقی پس زمینه - Free Music Archive

مجوز: دامنه عمومی و Creative Commons

Free Music Archive (به کارگردانی WFMU) یکی از پرکاربرد ترین وب سایت ها برای کشف طیف وسیعی از موسیقی های پس زمینه و صدا های خاص برای همه نوع محتوا است. آن ها حتی یک ژانر “Spoken Word” را ارائه می دهند! تمام آهنگ‌ های MP3 در FMA از قبل پاک‌ سازی شده و برای استفاده در موقعیت‌ های مختلف قانونی هستند. FMA بیش از 1500 آهنگ دامنه عمومی (مجوز برای استفاده تجاری) و همچنین هزاران آهنگ دیگر را تحت Creative Commons ارائه می دهد که گزینه های زیادی را به بازاریابان و سازندگان می دهد.

Jamendo

موسیقی پس زمینه - Jamendo

مجوز: رایگان

ما Jamendo را در اینجا به دلیل انتخاب موسیقی عالی آن ها و همچنین تعهد آن ها برای ارائه به هنرمندان خود دوست داریم. Jamendo همچنین یکی از معدود منابع موسیقی پس‌ زمینه است که به بازاریابان اجازه می‌ دهد موسیقی را بر اساس آنچه ممکن است از آن استفاده کنند انتخاب کنند. به دنبال آهنگی برای ویدیوی قاتلی در فیس بوک هستید؟ عالی است، آن ها این را دارند! کنجکاو هستید که چه چیزی ممکن است در YouTube به خوبی کار کند؟ مشکلی نیست! آن ها حتی یک برنامه ویژه برای مشاغل زنجیره ای دارند که برای هر یک از فروشگاه های آن ها یک پیشنهاد خوب می دهد.

SoundCloud

موسیقی پس زمینه - SoundCloud

مجوز: Creative Commons

اگر به دنبال مجموعه ای عالی از موسیقی پس زمینه برای ویدیو هستید که بیشتر شبیه موسیقی واقعی باشد، SoundCloud گزینه مناسبی برای شماست. اکثر موسیقی های SoundCloud، تحت مجوز Creative Commons هستند، به این معنی که تا زمانی که از دستورالعمل های تعیین شده توسط هنرمند پیروی کنید، آزاد هستید که از آهنگ ها استفاده کنید. زمانی که از ویژگی جستجو استفاده کنید، خواهید دید که تعداد زیادی موسیقی عالی از هنرمندان سراسر جهان وجود دارد.

Freeplay Music

موسیقی پس زمینه- Freeplay Music

مجوز: Creative Commons

اگرچه Freeplay Music یکی از گزینه‌ های گران‌ تر از نظر خدمات موسیقی پس‌ زمینه است، وب‌ سایت آن‌ ها درجه یک است و آثار فوق العاده ای در آن وجود دارد. به علاوه، اگر از آن فقط برای استفاده شخصی در YouTube استفاده می‌ کنید، می‌ توانید تقریباً به همه آهنگ‌ های آن‌ ها به صورت رایگان دسترسی داشته باشید. برای کسب‌ و کار هایی با طیف گسترده‌ ای از نیاز های موسیقی مانند ویدیو، تبلیغات، ارائه، فیلم، بازی ویدیویی و… این وب سایت مکان مناسبی برای یافتن موسیقی پس زمینه عالی است.

IncompeTech

موسیقی پس زمینه - IncompeTech

مجوز: رایگان

IncompeTech یک وب سایت عالی است که توسط هنرمندان اداره می شود و موسیقی رایگان تقریباً در هر ژانری که فکرش را بکنید دارد. منظور ما از “هنرمند اجرا” این است که تمام آهنگ هایی که در IncompeTech پیدا خواهید کرد توسط کوین مک لئود ایجاد و آپلود شده اند. با ذکر منبع مناسب، کاربران می توانند موسیقی او را در پروژه های مختلف به صورت کاملا رایگان دانلود و استفاده کنند. اگر می‌ خواهید از چند آهنگ او بدون ذکر منبع استفاده کنید، گزینه‌ ای برای آن نیز وجود دارد!

Bensound

موسیقی پس زمینه - Bensound

مجوز: رایگان

یکی دیگر از وب سایت های مبتنی بر اداره هنرمند، Bensound، خانه صد ها آهنگ خارق العاده است که توسط هنرمندی به نام بنجامین تیسوت تولید و آپلود شده است. کار های بن در سرتاسر وب در پروژه‌ هایی از انیمیشن‌ ها، ویدیو های شرکتی، تبلیغات تجاری گرفته تا ساخت ویدیو آموزشی و مستند به نمایش درآمده است. ما Bensound را به دلیل عملکرد جستجوی بسیار آسان و موسیقی آن که کاملاً با ویدیو های سبک تجاری سنتی مطابقت دارد، دوست داریم.

ccMixter

موسیقی پس زمینه - ccMixter

مجوز: Creative Commons

در صحبت با چندین بازاریاب در حین تنظیم این مقاله، ccMixter یکی از ثابت ترین وب سایت هایی بود که برای یافتن موسیقی پس زمینه فوق العاده انتخاب شد. برخلاف Bensound و IncompeTech که توسط هنرمندان فریلنسر اداره می شوند، ccMixter یک سایت اجتماعی است که از هزاران هنرمند کمک می گیرد. همچنین چندین آهنگ رایگان برای استفاده تجاری در Creative Commons (فیلتر را روی “رایگان برای استفاده تجاری” تنظیم کنید) وجود دارد.

مروری سریع از نحوه عملکرد مجوز های موسیقی

یکی از پیچیده‌ ترین بخش‌ های دانلود و استفاده از موسیقی پس‌ زمینه، درک درست این (از دیدگاه قانونی) است که کجا، چه زمانی و چگونه کسب‌ و کار ها و برند ها می‌ توانند از آهنگ‌ های خاص استفاده کنند.

آشنایی با انواع مختلف قوانین کپی رایت و جزئیات مجوز Creative Commons به شما اطمینان کامل را هنگام استفاده از موسیقی پس‌ زمینه برای ویدیو می‌ دهد. همچنین به برند یا کسب‌ و کار شما کمک می‌ کند تا از هر گونه مشکل حقوقی جلوگیری کند.

حق امتیاز آزاد

موسیقی رایگان به کاربران این حق را می دهد که از موسیقی دارای کپی رایت بدون نیاز به پرداخت «حق امتیاز» برای استفاده مکرر از محتوا، استفاده کنند. به عبارت دیگر، موسیقی بدون حق امتیاز به خریدار این امکان را می دهد که فقط یک بار مجوز موسیقی را پرداخت کند و تا زمانی که می خواهد از موسیقی استفاده کند.

حق امتیاز اغلب با موسیقی «رایگان» اشتباه گرفته می شود، که در بسیاری از موقعیت ها اینطور نیست. نویسنده یا هنرمندی که موسیقی را ساخته است تصمیم می گیرد که چه نوع مجوزی داشته باشد، و بنابراین، هزینه های مربوط به آن تعیین می شود.

دامنه عمومی

دامنه عمومی به تمام آثاری اطلاق می شود که توسط کپی رایت محافظت نمی شوند و می توانند بدون اجازه یا بدون پرداخت هزینه به نویسنده یا هنرمند اصلی مورد استفاده قرار گیرند. دامنه عمومی اجازه استفاده رایگان از موسیقی را به هر نحوی که کاربر صلاح بداند می دهد. اساساً، این بدان معناست که محتوای موجود در حوزه عمومی را می توان به صورت رایگان کپی، توزیع، تفسیر و در عموم نمایش داد، انگار که متعلق به همه است.

Creative Commons

Creative Commons یکی از چندین مجوز کپی رایت عمومی است که توزیع رایگان یک اثر دارای کپی رایت را امکان پذیر می کند. هسته اصلی مجوز Creative Commons این ایده است که هر مجوز CC تضمین می کند که مجوز دهندگان برای کار خود اعتباری را که شایسته آن هستند دریافت می کنند. این یک روش استاندارد برای اعطای مجوز های کپی رایت به کار های خلاقانه آن ها است.

در وب‌ سایت‌ های بالا، متوجه خواهید شد که بسیاری از آهنگ‌ ها تحت مجوز های مختلف Creative Commons حمایت می‌ شوند. هنرمندان معمولاً آثار خود را آپلود می‌ کنند و مشخص می‌ کنند که کاربران باید چه چیزی را ارائه دهند (از نظر اسناد) تا بتوانند آن اثر را تغییر دهند. امیدواریم این مقاله در هدایت شما برای یافتن بهترین موسیقی های پس زمینه برای تولید محتوای ویدیویی مفید بوده باشد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به پست دیگر ما در مورد بهترین نرم افزار تدوین فیلم مراجعه کنید.

منبع : buffer

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست