7 ایده برای ساخت استاپ موشن در کسب و کار و فروش محصول

ایده استاپ موشن

ممتاز دیزاین در این مقاله به 7 ایده ساخت استاپ موشن برای کسب و کار می پردازد. شاید ساخت استاپ موشن برای شما ترسناک باشد، اما ما اینجا هستیم تا این کار را برای شما ساده تر کنیم. ما لیستی از ایده های استاپ موشن در کسب و کار را که می توانید برای خدمات یا محصول خود بسازید، ارائه داده ایم.

ایده های استاپ موشن برای مبتدیان

یکی از ساده ترین راه ها برای شروع استاپ موشن فقط انجام دادن و شروع ساختن آن است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ساخت استاپ موشن می توانید ساخت استاپ موشن در خانه را بخوانید. سپس با یکی از ایده های زیر شروع کنید.

1. چرخش یک شیء

چند ایده اول ما را می توان به راحتی با تنها یک شیء ساخت. می توانید از محصولی که می فروشید یا هر شیء مربوط به صنعت خود استفاده کنید. سعی کنید عکس بگیرید، کمی تصویر را بچرخانید، عکس دیگری بگیرید و کمی بیشتر بچرخانید. این عکس های فوری را نگه دارید تا زمانی که تصاویر اول کاملا بچرخد.

سپس تصاویر را پشت سر هم اضافه کنید تا استاپ موشن ایجاد شود. این ساده ترین راه ساخت یک استاپ موشن در کسب و کار شماست.

2. یک شیء را به صورت عرضی جابه جا کنید

شما می توانید با جابه جاکردن ذره ذره یک شیء درسراسر صفحه نمایش(کل قاب)، یک افکت سرگرم کننده به وجود آورید. فقط با یک شیء خارج از قاب، از یک طرف شروع کنید. سپس آن را حرکت دهید تا در طرف دیگر از قاب خارج شود.

3. یک شیء را در جای خود تکان دهید

به جای استفاده از عکس ساده از استاپ موشن استفاده کنید تا محصول شما در جای خود تکان بخورد. بعد از رسیدن سوژه به مکان مورد نظر می توانید از یک دسته عکس دقیقا مشابه هم استفاده کنید، تا بتوانید تصویر قاب دلخواهتان را طولانی تر کنید.

نکته مهم: از آخرین صحنه شروع کنید و عکس های خود را از آخر به اول بگیرید. تا مطمئن شوید برای عکاسی در مکان مناسب قرارخواهید گرفت. زمانی که خواستید عکس ها را به تصویر اصلی اضافه کنید، کافی است آن ها را برعکس پشت سر هم قرار دهید.

4. تنظیم صحنه (چینش صحنه)

ایده ی بعدی استاپ موشن در کسب و کار، تعداد کمی شیء برای ساختن صحنه است. یک صحنه را با گرفتن چندعکس، در یک زمان و اضافه کردن آن ها به قاب بسازید.

نکات مهم: مثل چشمان یک عقاب تیزبین باشید، پست وبلاگ ما را در مورد “بهترین ابزار تدوین فیلم”، بررسی کنید.

5. یک محصول را به دنیا بیاورید

محصولات خود را به زندگی روزمره بیاورید، از آن ها بخواهید کاری را انجام دهند که معمولا افراد به کمک آن ها نیاز دارند.

می توانید متن را به ویدئوی خود اضافه کنید تا پیام خاصی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. در این مثال ما متن را به دسته ای عکس اضافه کردیم، اما در صورت تمایل می توانید متن را در بالای استاپ موشن قرار دهید.

6. انسان متحرک در استاپ موشن کسب و کار

انسان ها در استاپ موشن ویدئو یک راه عالی برای ارتباط با مخاطبان است. شما می توانید با استفاده از یک مدل(انسان) یک گوشی روی 3 پایه و دسته ای عکس پشت سرهم یک استاپ موشن بسازید. با چند بار تمرین، شاید این پروسه تقریبا 15 دقیقه طول بکشد.

7. ایده های جالب : کمی سرگرم کننده باشید

آخرین مورد از ترفند های استاپ موشن در کسب و کار این است که خود را محدود نکنید، در اطراف بازی کنید و چیز های جدید را امتحان کنید. چیز هایی را از کاغذ جدا کنید، یک صحنه زیبا بسازید، اشیاء بی جان را به نحوی زنده کنید که لبخندی بر چهره ی بینندگان بگذارند.

می توانید از قرار دادن کمی کاغذ، قیچی و یک چوب درکنارهم، یک انیمیشن فوری بسازید که کل فرآیند کمتر از 20 دقیقه طول بکشد. ممتاز دیزاین در ادامه برای آشنایی بیشتر شما چند نمونه استاپ موشن کسب و کار که تلفیقی از روش های بالا است را به اشتراک گذاشته است.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

منبع: animoto.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست