رنگ های پاستلی چیست؟ پاستلی در لباس، آرایش، طراحی داخلی و سایت

رنگ های پاستلی

رنگ های پاستلی رنگ های روشن و درخشان با ظاهری ابریشمی و رویایی هستند. پاستل ها معمولاً به دلیل اشباع کم و رنگ های ملایم، لحنی نرم و آرام دارند. این رنگ ها اغلب با بهار مرتبط هستند و وقتی با رنگ های خنثی ترکیب شوند به خوبی کار می کنند و نمایانگر رشد و آرامش باشند.

در این مقاله قصد داریم به تعریف اینکه رنگهای پاستلی چیست بپردازیم و نحوه استفاده از آن را در لباس، آرایش، طراحی داخلی و سایت به شما بگوییم.

رنگ های پاستلی چیست؟

قبل از اینکه به چگونگی استفاده موثر از پاستل بپردازیم، بیایید در مورد اینکه دقیقاً رنگ پاستل چیست صحبت کنیم.

پاستل (که به آن “tints” نیز گفته می شود) رنگ های کمرنگی است که با ترکیب مقدار قابل توجهی از رنگ سفید در سایه اصلی ایجاد می شود (به عنوان مثال، رنگ زرد پاستلی، سایه زرد کم رنگ تری خواهد بود). شناخت ترکیب رنگ ها در این زمینه کمک زیادی به شما خواهد کرد.
درواقع می توانید با افزودن رنگ سفید، هر رنگی را به صورت پاستیل درآورید و هرچه رنگ سفید بیشتری به سایه اصلی اضافه کنید، رنگ پاستل کم رنگ تر خواهد شد.

Pastel Colors ملایم تر و نرم تر از رنگ های روشن هستند و با صفت هایی مانند “نرم”، “شسته شده”، “رنگ پریده”، “خاموش” و “سبک” توصیف می شوند.

روانشناسی رنگ پاستل ها

رنگ یک ابزار فوق العاده قدرتمند است. اگر بدانید چطور از آن استفاده کنید، می توانید از رنگ برای ایجاد احساسات، عواطف و ارتباطات خاص با مخاطبان خود استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد رنگ ها می توانید مقاله روانشناسی رنگ ها را مطالعه نمایید.

اگر احساسات، عواطف و ارتباطاتی را که رنگ های پاستلی به طور طبیعی در مخاطبان شما ایجاد می کنند را درک کنید، می توانید از آن ها به نفع خود استفاده کنید و طرح هایی ایجاد کنید که پیام شما را به مخاطبانتان ارسال کند.

روانشناسی پشت رنگهای پاستلی چیست؟ در واقع پاستل ها به مخاطبان شما چه می گویند؟ در اینجا به این سوالات پاسخ داده شده است:

 • آرام و ملایم: از آن جا که اشباع رنگ های پاستل نسبت به رنگ های معمولی کمتر است، از این رو ظاهر نرم تری دارند که چشم ها را اذیت نمی کند. این می تواند باعث ایجاد آرامش مخاطبان شما شود.
 • رمانتیک: نرمی سایه های پاستلی می تواند احساسات عاشقانه را تحریک کند – به ویژه هنگامی که با تصاویر عاشقانه دیگر همراه باشد.
 • یادآور بهار: وقتی مردم پاستیل را می بینند، یکی از اولین چیزهایی که به ذهنشان می آید فصل بهار است و مردم چه چیزی را با بهار مرتبط می دانند؟ احساس خوشبختی و امید به آغاز جدید.
 • کودک محور: آبی کمرنگ، صورتی و زرد رنگ اصلی مهد کودک ها در سراسر جهان است.

مدل‌ ست کردن Pastel Colors در لباس

برای ست کردن رنگ های پاستیلی در لباس می توانید این رنگ ها را با رنگ های متضادشان ست کنید. به عنوان مثال:

 • رنگ پرتقالی روشن با بنفش
 • رنگ صورتی پاستلی با رنگ لیمویی روشن
 • و رنگ آبی را با سبز نعنایی می توانید ست کنید.
ست کردن رنگ های پاستلی در لباس

در مورد ست کردن رنگهای پاستیلی باید این نکته را بدانید که در استفاده از آن ها زیاده روی نکنید. بهتر است لباس رنگ روشن خود را با دیگر رنگ های خنثی ست کنید.

مدل رنگ های پاستلی در لباس

با توجه به قوانین و مشخصه ست کردن رنگ لباس، بهتر است برای ست کردن این رنگ ها لباس هایی را انتخاب کنید که الگوی مشخص و ساده ای دارند.

رنگ های پاستلی در طراحی داخلی 2021

این رنگ ها می توانند به عنوان پایه طراحی عمل کنند و به عنوان لوازم جانبی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

رنگ های پاستلی در پذیرایی منزل

محبوب ترین رنگ های پاستلی که در فضای داخلی خانه استفاده می شود، صورتی و آبی است. اما این فقط یکی از احتمالات آن است. پالت رنگ پاستل شامل موارد زیر است:

 • خاکستری گرم
 • شنی
 • کِرم
 • رنگ زرد روشن
 • صورتی هلویی
 • dove-grey
 • سبز روشن
 • mint green
رنگ های پاستلی در دکوراسیون منزل

پاستل ها برای دکوراسیون منزل مانند اتاق خواب ها، اتاق کودکان و حمام مناسب هستند. استفاده از آن ها در اتاق نشیمن، آشپزخانه یا دفتر نیز به هیچ وجه مشکلی ندارد. علاوه بر این، رنگ های روشن هم برای کار و هم برای آرامش قبل از خواب مفید است.

رنگ های پاستلی در اتاق خواب کودک

همانطور که قبلاً ذکر شد، رنگ های پاستلی به راحتی با رنگ های دیگر قابل مطابقت است. آن ها کاملاً با رنگ خاکستری با شدت های مختلف و همچنین با رنگ سفید ترکیب خوبی هستند.

رنگ های پاستلی در اتاق خواب

آرایش پاستلی جذاب سال 2021

استفاده از رنگهای پاستلی در آرایش شما، چهره شما را بسیار آرامش بخش می کند. اگر از این رنگ ها برای آرایش تان استفاده می کنید، باید تمام آرایش شما به سبک پاستلی باشد.
می توانید از این رنگ ها به عنوان سایه چشم، رژ لب و حتی رنگ موهایتان استفاده کنید.

رنگ مو پاستلی

آرایش چشم با Pastel Colors جذابیت شما را چند برابر می کند و می توانید با استفاده از این رنگ ها در مهمانی ها بسیار جذاب به نظر برسید و بدرخشید.

آرایش چشم با مدل رنگ پاستلی

رنگ های پاستلی در طراحی وب سایت

بیشتر سایه های رنگی جدیدی که Pantone ابداع کرده است سایه هایی از رنگ پاستلی بوده است. در این قسمت استفاده از Pastel Colors را در طراحی سایت مشاهده می کنید.

رنگ های پاستلی در طراحی وب سایت

منابع: treehousecanvazwitter

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست