استفاده از دکور طبیعی برای عکاسی از محصولات آرایشی و بهداشتی

در گذشته مطالبی در خصوص عکاسی از محصول داشتیم در این مطلب به صورت جزئی تر با نمونه های موجود و شناخت اصول آن را بررسی می کنیم. ترکیب اولیه بیشتر محصولات آرایشی و بهداشتی مخصوصا کرم ها و شامپو ها از گیاهان و روغن ها و عطر هاست به همین دلیل در تبلیغ این محصولات استفاده از گیاهان و گل های طبیعی به عنوان دکور در عکاسی و ساخت کلیپ بسیار با اهمیت است.

خوشبختانه عکاسی از این محصولات نیاز به مکان و دکور وسیعی ندارد. شما می توانید با یک گوشی خوب هم عکس بگیرید. البته اگر عکس مربوطه برای یک بنر بزرگ نباشد. برای این کار نیاز است نکاتی را بدانید و سپس وسایل را مهیا کنید تا بتوانید از محصول عکس خوبی بگیرید.

نکاتی که ابتدا باید انجام دهید

هر کاری در ابتدا نیاز به فراهم کردن مواد و لوازم اولیه دارد. اگر در انتخاب کار به اطمینان رسیده اید و لوازم عکاسی از محصول را دارید اکنون می خواهید در بخش لوازم آرایشی و بهداشتی کار کنید باید آگاهی خود در دو زمینه بیشتر کنید.

آگاهی از محصول

ابتدا باید محصول را بشناسید و ترکیبات آن را بدانید. عموما در زمان سفارش ویژگی های محصول را به شما می گویند. به عنوان مثال چه روغنی دارد یا از چه رایحه ای استفاده شده است. شما باید رایحه گل ها را بشناسید و اگر در فصل مناسب هستید گل های آن را تهیه کنید.

آگاهی از علاقه مخاطب

در تولید محصولات به شناخت نیاز و علایق مخاطب توجه می شود. در تبلیغ محصول هم این اصل را رعایت کنید علاقه و نیاز مخاطب را بشناسید و در جهت آن حرکت کنید.

مخاطب امروزی عاشق عکاسی از دکور محصولات طبیعی است چرا که ضرر کمتری دارد و او را با دنیای طبیعت آشتی می دهد. البته روش تبلیغ هم در بیشتر کردن این حس موثر است.

لوازم لازم برای این سبک عکاسی چیست؟

برای شروع هر کاری ابتدا مواد اولیه پیش نیاز ها را تهیه کنید در این کار مواد اولیه نیاز است این عناصر را بشناسید.

شناخت عناصر طبیعی و تهیه لوازم

در تبلیغ اکثر افراد مدت زمان زیادی را در ادارات با وسایل پلاستیکی و رنگ های مصنوعی می گذرانند، دیدن تصاویر طبیعی از لحاظ روانی می تواند حس خوب طبیعت را به مخاطب انتقال دهد. می توانید ابتدا نمونه ها را در اینترنت ببینید. این عناصر شامل موارد زیر میشود:

  • سنگ ها از کوچک تا بزرگ
  • تنه و پوست درخت
  • برگ سبز
  • گل های ریز
  • ظروف چوبی و سنگی شیشه ای
  • گل های خشک و گل های طبیعی مربوطه
  • صدف و گوش ماهی
  • حصیر
  • شمع
  • برگ و میوه کاج

بعضی از این عناصر می تواند منحصر به فرد و بعضی برای چند محصول متنوع استفاده شود به عنوان مثال چند تصویر را را در ادامه ببینید.

چیدمان درست

مسلما باید عناصر مرتبط با محصول باشد اما نباید زیاد شلوغ کرد! بهتر است زمینه روشن باشد و از سه تا 4 عنصر بیشتر استفاده نشود. بهتر است در مورد نور پردازی هم اطلاعاتی کسب کنید.

ذکر چند نمونه با تفسیر و تصویر

استفاده از شن های ساحل و صدف در تبلیغ لوسیون برای پوست خشک مناسب است. همچنین برای تبلیغ ضد آفتاب های قوی مناسب است چرا که ساحل بیشتر از مکان های دیگر اشعه مضر دارد.

شن و صدف از دکور های عکاسی از محصولات بهداشتی
شن های ساحل برای تبلیغ لوسیون پوست خشک

استفاده از گل طبیعی که رایحه و ترکیب اصلی محصول است. همراه با عناصر طبیعی سنگ و چوب.

استفاده از عناصر اصلی محصول در عکس تبلیغاتی
استفاده از عناصر طبیعی در دکور عکاسی محصولات صنعتی برای تبلیغ

در تصویر زیر بک گراند چوبی روشن را می بینید که با ترکیب های برگ و میوه تزئین شده است. همانطور که در مقاله قبل با عنوان عکاسی در فضای باز و طبیعت، کاربرد آن در برندینگ گفتیم، برگ سبز نشانه طراوت و جوانی و زیبایی است.

اجرای دکور طبیعی
چیدمان لوازم آرایشی با عناصر طبیعی

در تصویر زیر عناصر طبیعی در بک گراند را ببینید. در سمت راست از سنگ و گیاهان خشک استفاده شده و در تصویر سمت راست از گل هایی که رایحه آن محصول را دارد در عین حال از چوب هم برای کف استفاده کرده است.

عکاسی از محصولات آرایشی در آتلیه
دکور عکاسی از محصولات آرایشی

به ظروف در تصویر زیر دقت کنید. در این دکور عکاسی از محصولات از سبک سنتی استفاده شده است. چنین تصاویری این داستان را روایت می کنند که محصولات ما سنتی و عاری از مواد شیمایی است و برای بدن مضر نیست. در سمت راست تبلیغ یک صابون معطر را می بینید که از ظرف چوبی استفاده شده و در سمت چپ کرم گیاهی که از چند عطر در آن استفاده شده.

تبلیغ محصولات بهداشتی
تبلیغ محصولات بهداشتی

در دکور عکاسی زیر شمع و نور پردازی تاریک یا سایه روشن را می بینید، این دو برای محصولات مناسب شب قبل خواب استفاده می شود. همینطور برای روغن های ماساژ هم مناسب است.

عکاسی از محصولات آرایشی شب
تبلیغ روغن و کرم شب

در آخر عکس های گرفته شده را با فتوشاپ تنظیم رنگ کنید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست