12 ایده دکوراسیون آتلیه عکاسی برای عید نوروز(ایده عکاسی در نوروز)

دکوراسیون آتلیه برای عید نوروز

عید نوروز یکی از مهم ترین و پر هیاهو ترین ایام سال است. این عید یکی از اعیاد باستانی ما ایرانیان است. لحظه تحویل سال تمام اعضای خانواده سر سفره هفت سین دور هم جمع می شوند و منتظر تحویل سال هستند. همه دوست دارند این لحظه بیاد ماندنی را با یک عکس ثبت کنند تا برایشان به یادگار بماند. بهار فصلی خوش رنگ لعاب است و آیتم های بهاری زیادی برای دکوراسیون آتلیه برای عکاسی عید نوروز در اختیارتان می گذارد.

در این مقاله ما به کمک شما می آییم تا بتوانید ایده هایی ناب برای دکوراسیون آتلیه خود برای عید نوروز پیدا کنید و تصاویری زیبا را ثبت کنید. شما باید دو نوع دکوراسیون برای عکاسی در آتلیه خود طراحی کنید. یکی دکوراسیون سنتی و دیگری دکوراسیونی مدرن برای عکاسی عید نوروز.

دکوراسیون آتلیه عید نوروز (مدرن و سنتی):

ممکن است برخی از مشتری های شما علاقه ای به عکاسی با یک دکور سنتی نداشته باشند و بخواهند در دکوری مدرن لحظات زیبای خود را ثبت کنند یا بالعکس. ما در این قسمت تعدادی ایده مدرن و سنتی برای مشتریان شما آورده ایم.

1. اعداد سال در دکوراسیون آتلیه عید نوروز

شما می توانید در کنار بقیه اکسسوری ها و سفره هفت سین اعداد سال را قرار دهید تا در عکس مشخص باشد این عکس متعلق به چه سالی است. برای این اعداد می توانید از بادکنک، مقوا، چوب یا هر چیزی که به ذهنتان می رسد استفاده کنید.

استفاده از اعداد در دکوراسیون آتلیه برای عید نوروز

2. ساعت

می توانید از یک ساعت در ابعاد دلخواه(کوچک یا خیلی بزرگ و نمادین) که در لحظه تحویل سال تنظیم شده استفاده کنید. برای داشتن دکوری مدرن از یک ساعت مدرن و برای یک دکور سنتی نیز می توانید از ساعت های قدیمی استفاده کنید.

استفاده از ساعت در دکوراسیون آتلیه برای عید نوروز

3. پوسته تخم مرغ

ایده دوم می تواند برای عکاسی کودکان خوب باشد. می توانید کودک را داخل یک پوسته تخم مرغ قرار دهید و بقیه المان های سفره هفت سین را دور آن بچینید.

استفاده از تخم مرغ در دکوراسیون آتلیه برای عید نوروز

4. چیدن المان های سفره هفت سین روی پله ها

ایده بعدی می تواند این باشد که المان های سفره هفت سین و تعدادی شمع را روی پله ها بچینید و کسی که سوژه عکاسی شماس روی پله ها با ژست ها مختلف قرار بگیرد. می توانید از این ایده برای دکور مدرن یا سنتی خود استفاده کنید. برای هر دو قابل اجرا است.

چیدن المان های نوروزی رو پله و قرار گرفتن سوژه در کنار آن هادکوراسیون آتلیه برای عید نوروز

5. قفس به عنوان جایگاه المان ها

می توانید از تعدادی قفس برای قرار دادن المان های سفره هفت سین خود استفاده کنید.

استفاده از قفس برای گذاشتن هفت سین و آویزان کردن آنها دکوراسیون آتلیه برای عید نوروز

6. شاخه و برگ

فصل بهار همواره با شاخه ها و گل های رنگارنگی که دارد یک تم زیبا برای دکوراسون آتلیه شما می سازد. بنابر این شما می توانید از شاخه ها و گل های طبیعی استفاده کنید یا اگر دوست دارید، این دکور برای شما ماندگاری زیادی داشته باشد، بهتر از گل های مصنوعی استفاده کنید و یک جایگاه برای سوژه خود بسازید.

استفاده از شاخه ها برگ ها و گل ها برای دکوراسیون اتلیه

7. خیمه در دکوراسیون آتلیه عید نوروز

همچنین می توانید یک خیمه بسازید و آن را با شاخه و برگ تزیین کنید و بقیه المان ها ی سفره هفت سین را نیز در کنار آن قرار دهید یا از ریسه ها روی خیمه استفاده کنید. این دکور برای عکاسی از کودکان بسیار مناسب است در ویدیوی زیر می توانید روش ساخت این مدل خیمه را ببینید.

استفاده از خیمه بعنوان دکوراسیون آتلیه برای عید نوروز

آموزش ساخت خیمه

8. تاب بهاری و حوض آب

می توانید از یک تاب به عنوان جایگاهی برای نشستن سوژه استفاده کنید. برای این که فضایی بهاری به عکس های خود بدهید طناب تاب را با گل و بوته بپوشانید. در اطراف تاب سایر المان های سفره هفت سین خود را بچینید. همچنین می توانید از یک حوض آب در ابعاد دلخواه نیز استفاده کنید.

استفاده از تاب و حوض برای دکوراسیون آتلیه برای عید نوروز

9. تزئینات آویز در دکوراسیون آتلیه عکاسی نوروز

می توانید برخی از تزئینات خود را با استفاده از نخ نامرئی در بالای المان های سفره هفت سین یا هر جای دیگر که لازم بود آویز کنید. می توانید از پروانه و گل به عنوان تزئینات آویز نیز استفاده کنید.

استفاده از تزئینات آویز در دکوراسیون آتلیه برای عید نوروز

10. تنگ

می توانید از تنگ های گرد استوانه ای یا هر مدلی که در بازار موجود هست، به عنوان ظرفی برای ریختن المان های سفره هفت سین استفاده کنید.

استفاده از تنگ به جای ظرف نگهدارنده المان های سفره هفت سین

11. کاغذ دیواری در دکوراسیون آتلیه عید نوروز

می توانید از کاغذ دیواری های رنگارنگ که مناسب فضای بهاری دکوراسیون هستند نیز استفاده کنید.

استفاده از کاغذ دیواری بهاری در دکوراسیون آتلیه برای عید نوروز

12. استفاده از المان ها در ابعاد بزرگ

شما همچنین می توانید المان های سفره هفت سین را در سایز بزرگ تهیه کنید و در آتلیه خود برای عکاسی استفاده کنید.

هم چنین برای سنتی شدن دکوراسیون آتلیه برای عید نوروز می توانید از هر چیزی که به دکورتان تمی قدیمی بدهد، استفاده کنید. مثل: ساعت خروسی قدیمی، سکه های قدیمی، ظروف قدیمی، پارچه های ترمه، فانوسف، قوری سماور های زغالی یا حتی لباس های محلی را برای سوژه خود آماده کنید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست