نحوه دریافت بک لینک برای یک سایت جدید بدون پول

دریافت بک لینک

یادگیری نحوه دریافت بک لینک می تواند به شما کمک کند برند خود را بدون هیچ گونه سرمایه گذاری مقدماتی شروع کنید. کاری که باید انجام دهید ساده است: فقط از یک سایت بک لینک بخواهید. با این حال، گاهی اوقات این درخواست ها در سیل ایمیل ها گم می شوند. به طور متوسط هر فرد روزانه 88 ایمیل دریافت می کند. در موارد دیگر، درخواست ها نادیده گرفته می شوند یا رد می شوند، زیرا اولویت بالایی ندارند. شما باید یک درخواست دریافت بک لینک ایجاد کنید که نادیده گرفتن یا رد کردن آن غیرممکن است.

چرا دانستن چگونگی دریافت بک لینک مهم است؟

احتمالاً شنیده اید که بک لینک ها می توانند در سئو استفاده شوند. آن ها مؤلفه ای از چگونگی رتبه بندی وب سایت ها در گوگل هستند. تعداد بک لینک هایی که شما واقعاً برای قرار گرفتن در صفحه اول نتایج گوگل نیاز دارید، کافی است تا اکثر بازاریابان دست از کار بکشند.

اهمیت بک لینک

حتی موقعیت های نهم و دهم نیز به طور متوسط بیش از 30،000 بک لینک دارند. به همین دلیل است که باید فوراً شروع کنید.

15 نکته برای دریافت بک لینک

وقت آن است که راهبردی شود و یک برنامه درخواست بک لینک ایجاد کنید که به ذهن مدیران سایت دیگر توجه کند. در اینجا چند نکته برای نزدیک کردن شما به رتبه های بالاتر آورده شده است. در اینجا 15 نکته مؤثر برای دریافت بک لینک بیشتر برای وب سایت شما آورده شده است:

درک کنید که دارندگان سایت به دنبال چه چیزی هستند

برخی از سایت ها لینک می گیرند فقط به این دلیل که خودشان را خوب معرفی می کنند. از طرف مقابل، حتی سایت هایی با محتوای شگفت انگیز که نمی توانند خود را به خوبی معرفی کنند، بلاک نمی گیرند. به همین دلیل است که شما باید این قسمت از درخواست خود را تقویت کنید.

مانند هر قسمت از بازاریابی، این امر در مورد دانستن این است که مخاطب شما به دنبال چه چیزی است و در درخواست شما با آن صحبت می کند. اگر فقط در مورد میزان شگفت انگیز بودن خود صحبت کنید و نکات کلیدی آنچه را که به دنبال آن هستند را از دست دهید، احتمالاً مورد غفلت واقع خواهید شد. چند نکته بعدی برخی از مواردی را که مدیران سایت به دنبال آن ها هستند را پوشش می دهد.

تأکید کنید چه مزایایی برای سایت فراهم می شود

دلیل اینکه هر وبلاگی بک لینک را می پذیرد در نهایت کمک به خودشان است. برای دریافت بک لینک، باید به مالک سایت بگویید که بک لینک دادن به وب سایت شما چه مزایایی برای آن ها خواهد داشت. در اینجا یک نکته کوچک وجود دارد: اکثر سایت ها به دنبال مزایای مشابه هستند، از جمله:

 • محتوای مربوط به سایت آن ها
 • محتوای مفصل
 • مطالب خوب نوشته شده
 • یک سایت قانونی

مطالب مرتبط و رقابتی بنویسید

اگر محتوایی ندارید که ارزش لینک دادن با آن را داشته باشد، هیچ کس به شما لینک نمی دهد. هسته اصلی ایجاد و دریافت بک لینک، ایجاد محتوای عالی است و باید بهتر از سایر محتوای صنعت شما باشد. در اینجا یک روش ساده برای انجام این کار وجود دارد. عنوان کلمه کلیدی مورد نظر خود را در Ubersuggest تایپ کنید و “جستجو” را کلیک کنید. برای مرور مقالات بر روی این عناوین کلیک کنید، به دنبال موارد زیر در مقالات باشید:

 • پست این وبلاگ چند تصویر دارد؟
 • تعداد کلمات پست وبلاگ چیست؟
 • عنوان چیست؟
 • تصویر شاخص چیست؟
 • عنوان و توضیحات متا چیست؟

در مقاله خود این روش ها را دنبال کنید:

 • تصاویر با کیفیت بالاتر از هر جای دیگر را اضافه کنید.
 • تعداد کلمات بیشتری را در پست وبلاگ خود داشته باشید – یا حداقل هر کلمه را بولد کنید.
 • عنوان جذاب تری بنویسید.
 • از یک تصویر برجسته جالب استفاده کنید.
 • یک برچسب عنوان و توضیحات متا بنویسید که تمرکز بیشتری داشته باشد.

اساساً، هدف شما این است که رقابت را تجزیه و تحلیل کنید، سپس همه کار ها را بهتر انجام دهید.

مطالب را دقیق و عمیق نگه دارید

ما درباره محتوای طولانی مدت زیاد صحبت می کنیم، اما محتوای جامع حتی ممکن است از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. شما می توانید یک مقاله 6000 کلمه ای داشته باشید که به درد نخور باشد، یا یک مقاله 1000 کلمه ای که از ارزش زیادی برخوردار باشد.

اگر مطالب طولانی بنویسید، طبیعتاً باید جزئیات آن را بیان کنید. محتوای طولانی تر با جزئیات و اطلاعات کافی لینک های بیشتری دریافت می کند و معمولاً دارای رتبه بندی SERP بالاتری است. خوانندگان محتوای طولانی مدت را دوست دارند (و موتور های جستجو نیز این کار را انجام می دهند). در تمام موارد گفته شده، اگر باید جزئیات یا طول را انتخاب کنید، با جزئیات همراه شوید. این ساده ترین راه و جزو اولین قدم ها برای دریافت بک لینک است.

اطمینان حاصل کنید که مطالب به خوبی نوشته شده و تولید شده است

محتوای شما باید چیزی را به وضوح به خوانندگان بگوید. وبلاگ Seth Godin یک مثال عالی در این مورد است. او هر روز پست می کند و اغلب قوانین دستور زبان را نقض می کند. مردم وبلاگ Seth را دوست دارند زیرا دیدگاه منحصر به فردی به آن ها نشان می دهد. استفاده نادرست از نقطه ویرگول، خوانندگان را از آن دور نمی کند.

دستور زبان را نادیده نگیرید، اما به آن وسواس پیدا نکنید. همین مورد برای محتوایی که مبتنی بر متن نیست، مانند فیلم ها و اینفوگرافیک ها نیز صدق می کند. دانشی را به اشتراک بگذارید که برای خوانندگان ارزش وقت گذاشتن را داشته باشد.

ثابت کنید که سایت شما قانونی است

برای اینکه قانونی به نظر برسید لازم نیست که یک قالب طراحی سفارشی داشته باشید، اما اطمینان حاصل کنید که سایت های مورد نظر شما می دانند که معامله واقعی شماست. لینک دادن به حساب های شبکه های اجتماعی شما می تواند در این امر کمک کند.

اگر سایت شما جدید باشد، نفوذ زیادی نخواهید داشت. شما باید بیشتر قانع کننده باشید. برای ایجاد محتوای درجه یک تلاش خود را انجام دهید و به خوبی پاداش خواهید گرفت.

ارزش خود را بفروشید

خیلی ساده به نظر می رسد، درست است؟ با این حال، این مرحله اغلب می تواند نادیده گرفته شود. درخواست لینک شما نیاز به فروش مقاله یا صفحه شما به عنوان یک منبع ارزشمند دارد و شما باید مزایای آن را کاملاً شفاف بیان کنید. این یک مثال خوب است:

مثالی از فروش ارزش

چگونه می توانید در گام های خود مزایا را اعلام کنید؟ شما باید مزایای واقعی برای ارائه داشته باشید.

مهم ترین مزیت، محتوای مرتبط است. شما باید چیزی داشته باشید که ارزش بیشتری به منبعی که از آن سؤال می کنید اضافه کند. داشتن یک مقاله مرتبط تمام آنچه که واقعاً به آن نیاز دارید، است؛ اما اگر می توانید مطالب بیشتری ارائه دهید، این حتی بهتر است. به طور خاص، اگر مخاطبان مستقر دارید که می توانید آن ها را تبلیغ کنید، این طلا است. این همان چیزی است که آرزوی هر مدیر سایتی است.

گام های خود را کوتاه کنید

اختصار بسیار مهم است. به یک نمونه از گام کوتاه نگاه کنید:

نمونه ای از گام کوتاه در سئو

تعداد زیادی خط منفرد وجود دارد و یافتن آن ها و کلیک روی لینک ها آسان است. این نکته مهم است و هیچ درخواستی در این ایمیل نیست.

اهرم روابط عمومی

ایجاد روابط یکی از بهترین راه های ایجاد بک لینک است. وقتی مردم نمی دانند شما کی هستید، به وب سایت شما لینک نخواهند داد. یک راه عالی برای شروع ایجاد روابط و معرفی خود به عنوان یک متخصص در صنعت خود، فعال بودن در شبکه های اجتماعی است. به عنوان مثال این یک پست از Michaela Alexis است:

Michaela Alexis در مثال اهرم روابط عمومی

اینجا او چه کاری انجام می دهد؟ او شخصیت خود را دست نخورده نگه می دارد. از خسته کننده و ملایم به نظر رسیدن خودداری کنید. بلکه کمی از شخصیت خود را در هر عبارت وارد کنید. همانطور که در شبکه های اجتماعی فعال هستید، تعامل با افراد مختلف را شروع خواهید کرد. شما این فرصت را خواهید داشت که در صنعت خود با دیگران ملاقات کنید و شاید حتی برای آن ها وبلاگ مهمان داشته باشید یا یک تماس ویدیویی داشته باشید. وقتی فرصت پیش آمد، آن را از دست ندهید.

وبلاگ نویسی به عنوان مهمان می تواند به سرعت به یک بک لینک تبدیل شود و تثبیت خود به عنوان یک متخصص می تواند همین کار را هنگامی که افراد از شما در مورد یک موضوع خاص درخواست می کنند انجام دهد.

یک تحقیق اورجینال انجام دهید

اگر اطلاعاتی را که ندارید، شخص دیگری در اختیار شما قرار دهد، این امر شما را به یک منبع با ارزش تبدیل می کند. وقتی دیگران می خواهند به مطالعه شما مراجعه کنند، باید به جایی که آن را مطالعه کرده اند لینک دهند. این بدان معنی است که شما یک لینک برگشت دریافت خواهید کرد. ممکن است انجام مطالعه خودتان مقدار زیادی کار به نظر برسد.

Google Forms در اینجا راه حلی دارد. می توانید یک نظرسنجی سفارشی ایجاد کنید، لینک را کپی کرده و ارسال کنید. این یک روش ساده برای ایجاد یک تحقیق اورجینال، جمع آوری داده های خود، انتشار آن ها و تشویق بک لینک است.

یک تصویر اینفوگرافیک یا اورجینال ایجاد کنید

از آنجا که اینفوگرافیک بصری است و اسکن آن آسان است، خوانندگان علاقه مندند که آن ها را مرور کنند این بدان معناست که بازاریابان محتوا دوست دارند آن ها را به اشتراک بگذارند. در واقع اینفوگرافیک ها تأثیر خوبی در سئوی وب سایت شما خواهند داشت.

اگر برای وب سایت خود اینفوگرافیک ایجاد کنید و شخصی آن را در سایت خود به اشتراک بگذارد، باید به وب سایت شما لینک دهد. با مراجعه به برخی وبسایت ها می توانید یک اینفوگرافیک به صورت رایگان یا با قیمت اندک (بسته به گرافیکی که انتخاب می کنید) ایجاد کنید. هنگامی که اینفوگرافیک خود را ایجاد و منتشر کردید، می توانید با سایر فضا های وبلاگ در مکان خود ارتباط برقرار کنید و از آن ها بخواهید که در صورت مناسب بودن آن را به اشتراک بگذارند.

برای سایر وب سایت ها توصیف نامه بنویسید

نوشتن تعریف و تمجید ها یا نظرات برای دیگران ممکن است غیر معمول به نظر برسد، اما انجام این کار می تواند برای استراتژی سئو و لینک دهی خوب باشد. در صورت انجام این کار، وب سایت ممکن است شامل نقطه ای برای لینک دهی یا لینک به وب سایت شما باشد.

در حالی که به نظر می رسد این کار به شما کمک می کند تا کسب و کار دیگر را به سمت وب سایت خود هدایت کنید، شما همچنین به رتبه بندی وب سایت خود کمک می کنید. این ارزش سهم اندکی دارد.

لینک خارجی دهید و سپس ارتباط برقرار کنید

چرا وقت خود را صرف لینک دادن به وب سایت های دیگران می کنید؟ به این فکر کنید: شما به وب سایت دیگری لینک می دهید و سپس با آن ها تماس می گیرید تا بدانند که از مقاله آن ها بسیار لذت بردید و آن را در وب سایت خود به اشتراک گذاشتید. از آنجا که شما به آن ها بک لینک داده اید، بعید نیست که در آینده بک لینک به شما بدهند. این چیزی است که می توانید بگویید:

سلام، من فقط می خواستم به شما اطلاع دهم که من از [پست وبلاگی که به آن لینک داده اید] واقعاً لذت بردم. شما مدتی است که محتوا ایجاد می کنید و من همیشه اطلاعات شما را برای کسب و کار خودم مطالعه می کنم و ارزشمند می دانم. در واقع، من از مقاله خاص شما آنقدر لذت بردم که در [مقاله ای که شما نوشتید] به آن لینک دادم. نظر خود را در مورد این مورد به من اطلاع دهید! من به آنچه می توانم ادامه خواهم داد تا محتوای قابل توجه شما را در آینده با مخاطبانم به اشتراک بگذارم. بازهم از همه بینش های جالب بسیار متشکرم.

درباره سایر پست های مرتبط وبلاگ نظر دهید

قبل از اینكه شروع كنید و با شور و اشتیاق درباره سایر پست های وبلاگ نظر دهید و هر كدام از این موارد را به بک لینک تبدیل كنید، اجازه دهید چیزی را توضیح دهم. گرچه ممکن است گاهی اوقات فرصتی داشته باشید تا با تاکتیک یک عقب گرد را در نظر خود بگنجانید، بیشتر اوقات، این نظر باید به هدف اصلی ایجاد رابطه متقابل با نویسنده باشد:

 • اگر نمی دانید چه باید بگویید، روز نویسنده را بسازید و از او تشکر کنید.
 • اگر می خواهید کمی بیشتر به اشتراک بگذارید، می توانید اطلاعات قابل توجهی در مورد موضوع ارائه دهید.
 • اگر می خواهید نظری را بسازید که شایسته پاسخ نویسنده باشد و به ایجاد رابطه کمک کند، تفسیر خود را به بحث اضافه کنید.

این یک دستورالعمل برای ایجاد رابطه است، که یک دستورالعمل برای ایجاد بک لینک است.

سیگنال های اجتماعی را تراز کنید

اگر جدی هستید که استراتژی بک لینک دهی خود را بسازید و در رده های بالاتر قرار بگیرید، همسویی سیگنال های اجتماعی یک ضرورت است. سیگنال های اجتماعی با موتور های جستجو، چقدر وب سایت شما را فعال و بروز می بیند؟ هرچه وب سایت شما بیشتر فعال باشد، رتبه شما بهتر خواهد بود.

ممکن است وقت کافی برای استفاده از تک تک بستر های اجتماعی را نداشته باشید. در این صورت، یکی یا دو موردی را انتخاب کنید که بتوانید همگام شوید و حداقل روزی یک بار در سیستم عامل هایی که انتخاب کرده اید پست کنید.

بررسی کنید که تمام اطلاعات حساب های کاربری شبکه های اجتماعی شما با اطلاعات وب سایت شما مطابقت داشته باشد. برای برقراری ارتباط با موتور های جستجو، مواردی مانند نام شرکت، آدرس و شماره تلفن باید تراز شوند. این یک روش ساده اما مؤثر برای ساختن رتبه بندی بهتر با کار بسیار کم است.

نوشتن برای دریافت بک لینک شما

ابتدا به موضوع خود فکر کنید. شما باید بیشتر از هر قسمت دیگری از درخواست خود روی خط موضوع خود صرف کنید زیرا تعیین می کند کسی روی آن کلیک می کند یا نه. در اینجا هیچ جواب غلطی وجود ندارد، اما شما می خواهید مطلبی قانع کننده بنویسید.

در اینجا چند پیشنهاد برای شروع وجود دارد، اما به یاد داشته باشید که استفاده از مطلب اورجینال بسیار مهم است:

 • [نام]، آیا به شراکت علاقه مند هستید؟
 • من می خواهم به شما چیزی رایگان بدهم
 • وقت آن است که محتوای خود را به سطح بعدی برسانید.
 • مقاله شما چیزی کم دارد!

در مرحله بعدی، باید سطح اصلی این گام را بنویسید. دوستانه و صمیمی باشید و فراموش نکنید که مزایایی که به گیرنده می دهید را بیان کنید. به سایت های دیگری که به آن منبع لینک داده اند مراجعه کنید و به آن ها اطلاع دهید که نسخه بهتری دارید. این برای به دست آوردن لینک بسیار جذاب است و همچنین سایت شما را به عنوان یک مرجع نشان می کند.

هدف اصلی در اینجا ارائه پیشنهادات در سایت شخصی است و مؤدبانه از او می خواهید که لطف شما را جبران کند. این قدرتمند است زیرا به یک محرک اجتماعی به نام برخورد متقابل اشاره می کند. شخصی که این الگو را برای او ارسال می کنید مایل است به شما کمک کند.

نتیجه در مورد نحوه دریافت بک لینک

برای یادگیری نحوه دریافت بک لینک، به پول زیاد یا موقعیت اجتماعی بالا مانند افراد مشهور نیاز ندارید. بک لینک ها عنصر مهمی در استراتژی سئوی شما هستند، اما به طور تصادفی اتفاق نمی افتند. به جای اینکه دور هم بنشینید و منتظر اتفاقات آن ها باشید، پیش قدم باشید و شروع به درخواست آن ها کنید.

ایجاد محتوایی که دیگران می خواهند به آن لینک دهند و ایجاد ارتباط با افراد واقعی پشت وب سایت های دیگر در سراسر اینترنت می تواند به شما کمک کند تا دریافت بک لینک خود را به مقصد برسانید و شروع به دیدن پیشرفت های واقعی در رتبه بندی سئوی خود کنید. امیدواریم از این پست لذت برده باشید. به یاد داشته باشید که گرفتن بک لینک کار راحتی نیست و باید برای آن تلاش کنید. اگر نیاز به اطلاعات تخصصی تر در این زمینه دارید توصیه می کنیم “30 روش برای بک لینک سازی” را مطالعه کنید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست