تاریخچه لوگو والت دیزنی غول فیلم سازی جهان از گذشته تا اکنون!!

والت دیزنی

یکی از شرکت های فیلم سازی فوق العاده مشهور و معروف والت دیزنی است که امروزه به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های رسانه ای و سرگرمی جهان شناخته شده است. دفتر مرکزی این شرکت در بربنک کالیفرنیا واقع شده است .

دو برادر به نام والت و روی دیزنی در تاریخ 16 اکتبر سال 1923 شرکت والت دیزنی را تاسیس کردند. از انیمیشن هایی که همه ما حتی پدر و مادرمان با آن ها خاطره دارند اعم از سفید برفی،‌ میکی موس، سیندرلا،‌ دیو و دلبر،‌ پینوکیو، گربه های اشرافی، پوکوهانتس، دامبو،‌ شگفت انگیزان، موش سرآشپز، موانا، گیسوکمند، مولان، شیر شاه،‌ شاهزاده و قورباغه، درجستجوی دوری،‌ درون و بیرون، رالف خرابکار،‌ دلیر و هزاران انیمیشن خاطره انگیز.

پرنسس های والت دیزنی

اولین ساخته والت دیزنی (آلیس در سرزمین عجایب)

آلیس در سرزمین عجایب

والتر دیزنی در تابستان 22 سالگی،‌ در سال 1923 با آرزو های زیادی که داشت به کالیفرنیا رفت و فیلم کوتاهی به نام آلیس در سرزمین عجایب ساخت. در این فیلم دختر بچه ای به نام ویرجینیا دیویس نقش اصلی فیلم بود و با شخصیت های انیمیشنی همبازی بود. قصد والت دیزنی این بود که این قسمت از فیلم را به عنوان اولین قسمت از مجموعه داستانی آلیس به یک توزیع کنند هدر نیویورک بفروشد. همین اتفاق سبب شد تا دو برادر والت دیزنی شرکتی با سهام یکسان به نام cartoon studio disney brothers در همان سال تاسیس کند.

چند سال بعد روی دیزنی پیشنهاد داد نام شرکت را به walt disney studio تغییر دهند. اندکی بعد پیشرفت چشمگیری در کار خود داشتند و توانستند شرکت خود را به یک ساختمان بهتر در خیابان هایپریون هالیوود منتقل کنند.

مشاهده بهترین طراحی لوگو

میکی موس نئونی اولین لوگو والت دیزنی

این کمپانی در سال 1923 بنا شده و در طی این سالیان بهترین انیمیشن ها را تهیه و تولید کرده است. کمپانی والت دیزنی تا سال 1985 از هیچ گونه لوگو یا نمادی برای شروع فیلم ها و انیمیشن های خود استفاده نکرده بودند و به جای آن نسخه های مختلف عبارت والت دیزنی تقدیم می کند یا walt disney presents در شروع انیمیشن ها ظاهر می شد؛‌ تا اینکه در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 میلادی یک میکی موس نئونی در پخش و تولید سینمای خانگی ظاهر شد.

رونمایی از لوگوی قلعه جادویی والت دیزنی

والت دیزنی

از لوگوی آشنای قلعه جادویی با پشت زمینه آبی رنگ والت دیزنی در سال 1985 میلادی رونمایی شد و تا سال 2006 جزئیات بسیار زیادی به آن افزوده شد. این نماد برای اولین بار در ابتدای کارتون پینوکیو شنیده شد که همراه با آهنگ معروف when you wish upon a star.

این تیزر همراه با قطار پرنده،‌ پرچم های درحال سوختن، آتش بازی و بنری که تینکربل (شخصیت کوچک و فرشته ای در کارتون پیترپن) به دور قصر سیندرلا خلق می کند. به نماد امروزی این کمپانی تبدیل شد و امروزه همه مردم جهان والت دیزنی را به این تیزر می شناسند.

در ابتدای این لوگو قصری ترسیم شده که نمایان گر قصر نوشوانشتین در آلمان است؛ اما در سال 2006 این قصر با قصر سیندرلا در دیزنی لند شهر پاریس جایگزین شد.

لوگوی walt disney امضای بنیانگذار این برند است

لوگو دیزنی

والت دیزنی نام تجاری و موفق کمپانی است که در بین کودکان و افراد میانسال زبان زد است. این لوگو و نام در میان تمام مردم جامعه در هر قشری جایگاه ویژه ای دارد و چه بهتر که نام کمپانی تبدیل به امضای مدیریت آن شود.

بله درست است امضای والت دیزنی بنیانگذار محصولات این شرکت همانند لوگوی کمپانی است. این موضوع بدین معناست که صاحب برند سب و کار خود را با امضا تایید کرده است؛ البته فونت این مضا مشابه لوگو آن نیست اما مفهوم و معنایی را که باید به مخاطب بدهد را انجام می دهد.

افتتاح پارک دیزنی

دیزنی لند

والت دیزنی، از چیزهایی که داشت هیچ زمان راضی نبود و دائم نارضایتی در چهره او دیده می شد. بعد از اینکه کار های او به موفقیت می رسید و دیده می شد احساس می کرد باید بیشتر پیشرفت کند و دائم با کارش می جنگید تا به هر گونه که می شود کارش را گسترده کند.

والت دیزنی،‌ دو دختر داشت هر زمان آن ها را به پارک می برد باید ساعت ها روی نیمکت می نشست و بازی آن ها را تماشا می کرد تا اینکه یک روز به این فکر کرد که چرا پارکی وجود ندارد تا والدین نیز مانند کودکان خوش بگذرانند؟

چند سالی در فکر فرو رفت و برنامه ریزی کرد، با افراد متفاوت مشورت کرد تا در تاریخ 17 جولای 1955 پارکی را با نام خود افتتاح کرد. بله دیزنی لند،‌ در این پارک نقش شخصیت های معروف کارتونی توسط افرادی مناسب بازی می شد.

پرنسس های دیزنی

به عنوان مثال فردی که می خواست نقش پرنسس سفید برفی را بازی کند باید قد،‌ وزن، رنگ مو،‌ فرم اندام و … مناسبی داشته باشد و تمام دیالوگ های این کارتون را حفظ باشد.

این افراد برای استخدام باید دائم لبخند به لب داشته باشند و تحت هیچ شرایطی از غر های کودکان خسته نشوند. ضمن اینکه آن ها باید صدایشان را مشابه صدای شخصیت ها کنند.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست