معرفی جدید ترین و بهترین کتاب ها برای آموزش نقاشی

کتاب آموزش نقاشی

بهترین کتاب‌های طراحی مهارت های شما را ارتقا می بخشند. آن ها شما را با تصاویر زیبا الهام می بخشند. کتاب های آموزشی مهارت های جدیدی را به شما می آموزند و بینش تازه ای برای تقویت مهارت های موجود به شما می دهند و به شما کمک می کنند اصول تئوری و عملی که واقعا در پس نقاشی نهفته است را درک کنید. اکنون که عصر های طولانی‌ تری در راه است، زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری روی چند کتاب جدید است. بنابراین چه تازه شروع کرده اید یا اگر می خواهید توانایی های طراحی خود را بهبود ببخشید، ما بهترین کتاب های آموزش نقاشی موجود در بازار امروز را در یک مقاله گرد هم آورده ایم.

در ادامه کتاب‌هایی را خواهید یافت که مطالب مرجع ضروری را ارائه می‌دهند، دانش شما را بهبود می‌بخشند و الهام تازه‌ای به شما می‌دهند.

01. Keys to Drawing

بهترین کتاب طراحی برای مبتدیان

 • برای مبتدیان عالی است
 • دارای سیستم یادگیری آسان
 • تمرینات عملی زیاد

اگر شما یک فرد مبتدی در طراحی هستید، این کتاب کلاسیک 1990 توسط Bert Dodson را برای شروع به شما پیشنهاد می کنیم. برت بیش از 70 کتاب کودک را تصویرسازی کرده و به عنوان طراح انیمیشن برای PBS کار کرده است، بنابراین او می داند در مورد چه چیزی صحبت می کند. در این راهنمای گام به گام، او یک سیستم طراحی کامل متشکل از 55 “کلید اصلی” را توضیح می دهد که می توانید از آن ها برای ترسیم هر چیزی با اطمینان استفاده کنید.

در طول مطالعه این کتاب آموزش نقاشی، یاد خواهید گرفت که چگونه دست خود را آزاد کنید، سپس آن را کنترل کنید. نویسنده همچنین به شما یاد می دهد که چگونه توهمات نور، عمق و بافت را منتقل کنید و از طریق “بازی خلاق” تخیل خود را تحریک کنید. علاوه بر این، تمرینات زیادی را برای کمک به طراحی شما دارد.

بهترین کتاب طراحی برای مبتدیان

02. Art Fundamentals

بهترین کتاب آموزش نقاشی اصولی

 • راهنمای جامع
 • شامل نظریه های اساسی است
 • اطلاعات درباره قطعات هنری مفید

این کتاب که توسط Gilles Beloeil (مجموعه Assassin’s Creed)، آندری ریابوویچف (Prometheus و X-Men: First Class) و روبرتو اف کاسترو (جزیره مرده و Mortal Kombat) گردآوری شده است، یکی از جامع ترین کتاب های طراحی موجود در بازار امروز است. این کتاب آموزش نقاشی مجموعه ای از اصول هنری از جمله قانون یک سوم، قانون شانس، مثلث طلایی و نسبت های Divine را پوشش می دهد. همچنین در مورد رنگ و نور، چشم انداز و عمق، آناتومی و به تصویر کشیدن احساسات و چگونگی ترکیب رنگ ها خواهید آموخت.

بهترین کتاب آموزش نقاشی اصولی

03. Draw Great Characters

بهترین کتاب آموزشی برای طراحی شخصیت

 • مبتدی پسند
 • دارای تمرینات زیاد
 • تئوری نقاشی را در عمل نشان می دهد

سعی می کنید شخصیت ها را ترسیم کنید، اما برای درست کردن آن ها تلاشی هم می کنید؟ این کتاب آموزش نقاشی که توسط بورلی جانسون تصویرگر و طراح شخصیت کودکان نوشته شده است تا به شما نشان دهد چگونه این کار را انجام داده‌اید. این کتاب با فصل‌هایی که زبان شکل، حالات چهره، زبان بدن، تعاملات و موارد دیگر را پوشش می‌دهد، به طراحی شخصیت‌ها از هر زاویه می‌پردازد و رویکرد های تازه‌ای به موضوع می بخشد. این ها شامل نگاهی به نحوه ارتباط تنظیمات با شخصیت و تمریناتی است که شما را سرپا نگه می دارد.

در حالی که این کتاب برای تازه کارها عالی است، حتی طراحان کاراکتر با تجربه نیز ممکن است چیزهای زیادی از آن بیاموزند. هر چالش همچنین نشان می دهد که جانسون چگونه خلاصه مطالب را گنجانده است، بنابراین می توانید نظریه ها را در عمل ببینید.

بهترین کتاب آموزشی برای طراحی شخصیت

04. Sketching from the Imagination: موجودات و هیولاها

بهترین کتاب طراحی برای موجودات فانتزی

 • آثار هنری متنوع
 • مونوکروم با تکه های رنگی
 • دارای بینش هنری زیاد

به طور خاص به ترسیم موجودات فانتزی علاقه دارید؟ پس این کتاب با جلد نرم برای شما بسیار الهام بخش خواهد بود. این نقشه همه چیز از اژدها و پری گرفته تا سازه های مکانیکی و بیگانگان را در تمام مراحل توسعه، عمدتاً سیاه و سفید نشان می دهد. با این حال، هر چند وقت یکبار تصاویر تمام رنگی در آن ظاهر می‌شوند و باعث می‌شوند که سرعت تغییر خوبی داشته باشد.

توجه داشته باشید که این یک کتاب آموزش نقاشی یا “how to” نیست، بلکه بیشتر منبع الهام، مرجع و ایده است. همچنین هیچ راه آسانی برای یافتن سریع یک موضوع خاص یا سبک مورد علاقه شما وجود ندارد (مگر اینکه با هر هنرمندی آشنا باشید). با این حال، هنر در اینجا از نظر تنوع در دسترس و جذاب است و بینش هنری یک چیز کابردی است که اضافه شده است.

بهترین کتاب طراحی برای موجودات فانتزی

05. Drawing the Head and Hands

بهترین کتاب طراحی برای سر و دست

 • کتاب کلاسیک
 • دارای اطلاعات زیاد
 • دستورالعمل های دقیق

اگر با اصول اولیه طراحی انسان ها دست و پنجه نرم می کنید، ایده خوبی است که ابتدا روی طراحی کردن دست ها و سر ها تمرکز کنید. این موضوع این کتاب آموزش نقاشی است و شما اطلاعات زیادی در داخل آن پیدا خواهید کرد که به شما امکان می دهد آن را آهسته پیش ببرید و به درستی آن را دریافت کنید.

توضیحات لومیس مفصل و جذاب هستند و رویکرد سیستماتیک او به شما کمک می کند تا اصول پشت ترسیم پرتره های واقع گرایانه را درک کنید. بنابراین، علیرغم قدیمی بودن آن، بهترین کتاب مرجع آناتومی برای مبتدیان در طراحی است.

بهترین کتاب طراحی برای سر و دست

06. Pocket Art: Portrait Drawing

بهترین کتاب آموزشی برای طراحی پرتره

 • دنبال کردن آسان
 • دارای بخش های قابل مدیریت
 • برای همه سطوح خوب است

اگر به دنبال بهبود مهارت های پرتره خود هستید، این کتاب یک منبع عالی برای شروع است. در این کتاب مفید، هنرمند Led (نام واقعی او جوآنا هنلی است) مراحل طراحی پرتره را به بخش‌های قابل مدیریت و قابل درک تقسیم می‌کند.

این کتاب آموزش نقاشی به طور یکسان برای هنرمندان مبتدی و با تجربه طراحی شده است، نه تنها مقدمه ای قوی برای تکنیک های طراحی پرتره فراهم می کند، بلکه به هنرمندان حرفه ای چگونگی خلق هنر با شیوه های هنری زیبا و تصاویر تجاری را یادآوری می کند. این کتاب مملو از توصیه‌ها و نکات تخصصی است که با تمرین‌ های فراوانی که خوانندگان باید آن‌ها را عملی کنند، پشتیبانی می‌شود.

بهترین کتاب آموزشی برای طراحی پرتره

07. Drawn to Life

بهترین کتاب طراحی برای به تصویر کشیدن ژست ها (gestures)

 • جامع
 • تمرکز روی احساسات و عمل است
 • دارای تعداد زیادی طراحی ژست

هنگامی که رسم فیگور های ثابت را یاد گرفتید، باید با طراحی ژست ها به نقاشی خود جان ببخشید. این کتاب با تمرکز بر افزودن احساسات، زندگی و عمل به نقاشی‌های شما کمک خواهد کرد. با تمرکز زیاد بر روی طراحی ژست، انتظار کتابی پر از نقاشی های تمام شده را نداشته باشید. در عوض، همه چیز در مورد ثبت لحظه است. اگر به ایجاد نقاشی هایی با شخصیت و جریان علاقه دارید، این یک مرجع ضروری است.

بهترین کتاب طراحی برای به تصویر کشیدن ژست ها (gestures)

08. Drawing on the Right Side of the Brain

بهترین کتاب نقاشی برای آموزش تفکر خلاق

 • نسخه “قطعی”
 • تمرکز بر روی تفکر خلاق
 • برای معلمان خوب است

تکنیک یک چیز است، اما برای عالی شدن در طراحی، باید خلاقیت خود را نیز آزاد کنید. این نسخه اصلاح شده از یک کتاب کلاسیک و یک انتخاب عالی برای هر کسی است که می‌خواهد این کار را انجام دهد. نویسنده بتی ادواردز مفاهیم جالب زیادی را ارائه می دهد زیرا او شما را تشویق می کند تا اهمیت تفکر خلاق را کشف کنید. او با آموزش متفاوت دیدن هنرمندان به یادگیری طراحی نزدیک می شود و همه چیز را از تکنیک گرفته تا مواد توضیح می دهد. اگر یک مربی هنری هستید، این کتاب را از دست ندهید!

بهترین کتاب نقاشی برای آموزش تفکر خلاق

09. How to Draw Comics the Marvel Way

بهترین کتاب طراحی برای هنر comic

 • نوشته شده توسط legends
 • دارای بینش هایی در مورد تئوری کمیک
 • آموزش عالی

مارول بزرگ‌ ترین نام در هنر کمیک است و بنابراین هیچ فهرستی از کتاب‌های طراحی بدون این کتابچه راهنمای خوب از استن لی و جان بوسما کامل نمی‌شود. علاوه بر طراحی فیگور، با ترکیب بندی، انتخاب عکس، پرسپکتیو، پویایی کاراکتر ها و موارد دیگر در این کتاب آموزش نقاشی آشنا خواهید شد. آیا کتاب‌های جدیدتر و عمیق‌تری وجود دارد؟ مطمئناً، اما اگر اهل کتاب های کمیک هستید، پس به این کتاب نیاز دارید.

بهترین کتاب طراحی برای هنر comic

10. The Silver Way

کتاب جامع طراحی شخصیت از یک حرفه ای صنعت

 • نوشته شده توسط یک حرفه ای
 • اطلاعات به وضوح ارائه شده است
 • شامل نکات جامع آموزشی

بخشی از یادگیری نحوه طراحی این است که یاد بگیرید به کار خود اعتماد داشته باشید. در اینجا استفن سیلور، هنرمند طراحی شخصیت نمایش هایی مانند کیم پوزیبل، راهنمایی، تشویق و الهام را برای کمک به شما در توسعه طراحی شخصیت ارائه می دهد. همچنین آموزش‌ها و تکنیک‌های طراحی آسان را در این کتاب آموزش نقاشی پیدا خواهید کرد. برای الهام بیشتر در این زمینه مقاله طراحی کاراکتر انیمیشن را مطالعه کنید.

کتاب جامع طراحی شخصیت از یک حرفه ای صنعت

منبع: creativebloq.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست