تفاوت های ایلوستریتور (Illustrator) و کورل دراو (CorelDRAW) در چیست؟

ایلوستریتور کورل درا

ایلوستریتور یا کورل دراو کدام نرم افزار را باید انتخاب کنید و چرا؟ ما در مورد هر دو نرم افزار کمی تحقیق کردیم و این مقاله نتیجه مقایسه این دو است. برای این که بدانید کدام یک برای شما مناسب تر است همراه ما باشید.

ایلوستریتور یک نرم افزار برداری ساخته شده توسط Adobe است که گرافیک زیبایی درست می کند. ایلوستریتور برای طراحان گرافیک که به دنبال طراحی لوگو، پوستر، بروشور و موارد دیگر هستند و بدون تغییر کیفیت می توانند اندازه آن ها را تغییر دهد و این بسیار مناسب است. کورل دراو یک نرم افزار برداری ساخته شده توسط Corel است که برای درست کردن گرافیک و تصویرسازی طراحی شده است. این نرم افزار با تمرکز بر چاپ، رسانه چاپی زیبایی را ایجاد می کند.

ایلوستریتور یا کورل دراو

ایلوستریتور و کورل دراو برنامه های برداری قدرتمندی هستند که نتایج حرفه ای ایجاد می کنند. اگر قبلاً با خانواده Adobe کار کرده اید، با Illustrator همراه شوید. این ابزار استاندارد صنعت برای ویرایش و تصویر برداری است. اگر مقدار بهتری می خواهید و کاربر Adobe نیستید، از CorelDRAW استفاده کنید.

ویژگی های ایلوستریتور و کورل دراو

ویژگی های CorelDRAW

 • Vector Shapes: چندین روش برای درست کردن اشکال برداری در کورل دراو وجود دارد، از جمله ابزار Pen، ابزار Bezier و Freehand. همچنین دارای اشکال برداری ساده مانند مستطیل، بیضی و چند ضلعی است.
 • Mesh Fill tool: بسیار قدرتمند است. این به کاربر اجازه می دهد تا با استفاده از شیب ها نقاشی کند و یک شکل برداری کامل ایجاد کند که می تواند اندازه آن را تغییر داده و دوباره تغییر رنگ دهد. این ابزار برای ایجاد نمونه های اولیه و اشیای واقع گرایانه عالی است.
 • Color Harmonies: به سرعت طرح رنگی کار های هنری شما را تغییر می دهد. شما رنگ های مشابه را به هم پیوند می دهید و سپس پالت را تغییر می دهید تا تحت تأثیر رنگ جدید قرار گیرد، ضمن حفظ تغییر ظاهر، هماهنگی رنگ موجود را حفظ می کنید.
 • CorelDRAW.app: یک برنامه آنلاین CorelDRAW است که به شما امکان می دهد نقاشی خود را از راه دور ویرایش کنید. اگر از Corel Cloud استفاده می کنید، همکاران می توانند سند شما را مشاهده کنند و در صفحه نظرات نظرات خود را ارائه دهند.
 • Typography Editing: نوع پروژه های خود را دقیقاً تنظیم کنید، پر کردن، هسته بندی، ترازبندی و موارد دیگر را تنظیم کنید. شما می توانید سایه ها و خطوط را اضافه کنید و جزئیات فونت را با پشتیبانی از فونت متغیر مدیریت کنید.
 • Corel Font Manager: کتابخانه فونت ها را سازماندهی و مدیریت می کند.
 • PowerTRACE: یک تصویر برداری زیبا از عکس ها به صورت یکپارچه ایجاد کنید. CorelDRAW: به شما امکان می دهد تصویر برداری نهایی را در حالت پیش نمایش تنظیم کنید. نتایج حاصل از تصاویر برداری خیره کننده و دقیق است.
 • Powerful upsampling: به شما امکان می دهد کار های نهایی بسیار بهبود یافته را از تصاویر پیکسلی خلق کنید.
 • عملکرد سریع نرم افزار
 • Vector illustration: منحنی ها، خطوط و اشکال را برای ایجاد لوگو و گرافیک برداری خیره کننده ایجاد کنید.
 • از لایه ها برای ویرایش غیر مخرب استفاده می کند.
 • شامل حروف چینی راست به چپ: لازم برای زبان های عربی، عبری، فارسی و اردو است.
 • با Corel Cloud ادغام می شود: به شما امکان می دهد اسناد خود را به صورت آنلاین ذخیره کنید.
 • Corel PHOTO-PAINT: یک برنامه عالی برای ویرایش عکس هایی است که به صورت یکپارچه با CorelDRAW کار می کنند. در مجموعه گرافیکی موجود است.
 • Corel Font Manager: کتابخانه شما را مدیریت می کند و فونت های مورد علاقه خود را ذخیره می کند. در مجموعه گرافیکی موجود است.
 • CAPTURE 2021: عکس های صفحه نمایش رایانه شما را ذخیره می کند. در مجموعه گرافیکی موجود است.
 • AfterShot 3 HDR: فایل های عکس JPEG یا RAW را اصلاح می کند. در مجموعه گرافیکی موجود است.
ویژگی های کورل دراو

ویژگی های Adobe Illustrator

 • ابزار های طراحی برداری زیاد: از جمله ابزار Pen و Curve. Illustrator از دسته های Bezier استفاده می کند، به شما امکان می دهد گرافیک خود را با نهایت دقت تنظیم کنید.
 • ده ها template برای انتخاب دارد، به شما این امکان را می دهد که با الگو های بروشور، پوستر، بروشور و موارد دیگر شروع کنید. الگو ها توسط خروجی نهایی مانند موبایل، وب، چاپ، فیلم و هنر و تصویر تنظیم شده اند.
 • Shape Builder: با استفاده از این ابزار می توانید اشکال را ادغام و کم کنید. این ابزار هنگام ایجاد اشکال منحصر به فرد در یک طرح بسیار مفید است.
 • ادغام یکپارچه: با Adobe Stock و Typekit. Adobe Stock دارای هزاران فایل Illustrator است که به شما امکان می دهد آثار هنری / الگو های از پیش ساخته شده را به همراه داشته باشید. Typekit هزاران فونت برای انتخاب دارد و دانلود آن آسان است.
 • ابزار کتابخانه: به شما امکان می دهد تا با سازماندهی نام تجاری پروژه خود، پالت های رنگی، سبک های فونت و موارد دیگر را درست کنید.
 • با اسناد Cloud ادغام می شود: به شما امکان می دهد از هرجایی به فایل خود دسترسی پیدا کنید.
 • ذخیره خودکار: فایل شما را به روز نگه می دارد و از شما در برابر خرابی محافظت می کند.
 • ابزار Recolor: این پنل قدرتمند است و به شما امکان می دهد به راحتی رنگ کار خود را تغییر دهید. با باز کردن پنل، می توانید رنگ های موجود را به یک طیف رنگ جدید بکشید. برای انتخاب رنگ های جدید می توانید از پالت های رنگ استفاده کنید یا با استفاده از انتخابگر تم رنگ، رنگ ها را از عکس موجود بگیرید.
 • از لایه ها برای ویرایش غیر مخرب استفاده می کند: به شما امکان می دهد لایه ها را با هم گروه کنید، پنهان کنید / آشکار کنید و برای حداکثر کنترل و سهولت گردش کار قفل شوید.
ویژگی های ایلوستریتور

به طور کلی، ایلوستریتور و کورل دراو دارای تعداد زیادی گزینه بصری هستند. هر دو کار های گرافیکی درجه حرفه ای ایجاد می کنند.

همکاری

CorelDRAW دارای یک ویژگی همکاری عالی است، به دیگران امکان می دهد برای تجدید نظر در مورد آثار هنری نظر دهند و نشانه گذاری کنند. نظرات توسط همه قابل حل و پاسخ است. این ابزار بسیار جذاب است زیرا به شما امکان می دهد بدون اینکه برنامه را ترک کنید، تمام بحث ها و کار ها را در یک مکان انجام دهید، بازخورد بگیرید.

گرفتن راهنمایی در کورل دراو

برای فایل های Illustrator، روش فعلی برای نظر دادن و به اشتراک گذاری در برنامه وجود ندارد. با این حال، یک راه حل مفید این است که سند خود را با Cloud Documents ذخیره کنید. در اینجا، می توانید لینک پروژه خود را به اشتراک بگذارید، به دیگران اجازه دهید نظر و پیشنهاد دهند. این روش کامل نیست اما هنوز هم از هیچ چیز بهتر است.

به طور کلی، همکاری درون برنامه ای بهترین است. برای یک پروژه کارآمد است و از تبادل فایل کثیف رد می شود. پس می توان گفت از این نظر کورل دراو یک قدم جلوتر از ایلوستریتور است.

سازگاری ایلوستریتور و کورل دراو

Adobe Illustrator برای هر دو کاربر Mac و Windows کار می کند. Adobe به تازگی با ایلوستریتور برای iPad ارائه داده است. ورژن iPad برای همه برنامه هایی که شامل Illustrator است در دسترس است. کورل دراو برای هر دو کاربر Mac و Windows کار می کند. یک برنامه iPad وجود دارد. با این حال، رتبه بندی ها نسبتاً پایین است.

یک ویژگی عالی نرم افزار کورل دراو CorelDraw.app است؛ یک برنامه آنلاین، بنابراین شما می توانید بدون نیاز به دانلود نرم افزار، از هر جای دیگر به کار های خود دسترسی پیدا کرده و آن ها را ویرایش کنید. برنامه آنلاین برای افرادی که در حال سفر هستند و نیاز به ویرایش سریع دارند یا در مورد یک پروژه نظر می دهند بسیار مناسب است. برنامه آنلاین به طور خاص برای استفاده در دسک تاپ است.

CorelDRAW فایل های ایلوستریتور را import و export می کند. اما ایلوستریتور فایل های کورل درا را باز نمی کند. برای باز کردن یک فایل CorelDRAW، راه حل این است که به عنوان یک فایل ایلوستریتور export کنید و سپس در ایلوستریتور باز کنید. همچنین، تبدیل بدون مشکل است، بنابراین برخی از ویژگی های هر یک از برنامه ها قابل انتقال نیستند.

به طور کلی Adobe Illustrator و CorelDRAW برای سازگاری با یکدیگر گره خورده اند. آن ها در سیستم عامل های مختلف کار می کنند و دارای ویژگی هایی هستند که دسترسی به نرم افزار را بسیار بیشتر می کنند.

حمایت کردن

به طور کلی، هر دو نرم افزار ها دارای تعداد زیادی منبع برای کمک به شما در یادگیری برنامه هستند.

CorelDRAW

CorelDRAW منابع زیادی در مرکز کشف Corel دارد. در اینجا، شما می توانید گام به گام آموزش، ابزار ها جزئیات و راهنمایی در مورد حداکثر استفاده از برنامه را پیدا کنید. این وب سایت همچنین دارای آموزش های ویدئویی است که ابزار های عملی را به شما نشان می دهد.

CorelDRAW همچنین بسته های اضافی را برای خرید در سایت ارائه می دهد. آن ها همه چیز را از Clipart گرفته تا الگو ها و جلوه های هنری ارائه می دهند. CorelDRAW از طریق Zendesk پشتیبانی فنی دارد. با دریافت راهنمایی لازم می توانید با نماینده خدمات مشتری تماس گرفته یا گپ بزنید.

نرم افزار CorelDRAW همچنین چیز های زیادی برای ارائه دارد. این نرم افزار دارای یک ویژگی خوب است، و شما را در رابطه با ابزاری که در لحظه استفاده می کنید راهنمایی می کند. آن ها همچنین شما را به یک راهنمای شروع سریع لینک می دهند که شما را در تمام اصول CorelDRAW راهنمایی می کند.

ایلوستریتور

Adobe Illustrator دارای آموزش های درون برنامه ای است که ویژگی های جدید و اصول برنامه را به شما آموزش می دهد. پنل یادگیری شامل دستورالعمل های نوشتاری و ویدئویی است که به شما راهنمایی گام به گام در مورد ابزار ها و تکنیک ها می دهد.

در وب سایت خود، Adobe برای هر برنامه Adobe یک صفحه آموزش و پشتیبانی دارد. صفحه شروع به کار شما را با اصول، از دانلود برنامه گرفته تا آشنایی با رابط و ابزار ها آشنا می کند. در صفحه اصلی آموزش ها دستورالعمل هایی نوشته شده است که شما را با روشی مانند ایجاد اشکال یا افزودن متن به طرح شما راهنمایی می کند. در آخر، راهنمای کاربر Illustrator یک کتابچه راهنمای آنلاین نوشته شده است که موضوعات را به طور عمیق و همه در یک مکان مرور می کند.

Adobe همچنین دارای انجمن های پشتیبانی فنی 24/5 است که برای گفتگو یا مکالمه در دسترس است. می توانید به سرعت با یک شخص زنده صحبت کنید یا پاسخ خود را در انجمن حل کرده باشید. این انجمن بسیار منظم است و با برنامه ای برای کنترل فیلتر کردن تاریخ و ارتباط با سؤال شما، توسط برنامه ای جدا شده است.

نحوه حمایت از کاربر در ایلوستریتور

پیمایش سایت یادگیری کورل دراو Corel Discovery، بسیار دشوارتر از ایلوستریتور است. سایت Adobe بصری و سازمان یافته است، شما را سریع تر به یک راه حل هدایت می کند.

به طور کلی هر دو برنامه در زمان پشتیبانی، یک تن اطلاعات ارائه می دهند. Adobe Illustrator و CorelDraw برای پاسخگویی به هر گونه سؤال از راهنمای درون برنامه ای و همچنین پشتیبانی مستقیم مشتری برخوردار هستند. آن ها به شما هر آنچه برای تسلط بر برنامه نیاز دارید را می دهند.

طول عمر

در این لحظه، ایلوستریتور طول عمر بیشتری نسبت به کورل دراو ارائه می دهد. Illustrator یک استاندارد صنعتی است و توسط خانواده عظیمی از برنامه ها پشتیبانی می شود که به طور یکپارچه با هم کار می کنند. اگر CorelDRAW برنامه های بیشتری را به مجموعه خود اضافه کند، می تواند به یک رقیب تبدیل شود.

ایلوستریتور یک برنامه باورنکردنی برداری است که طراحان گرافیک در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. این برنامه قدرتمند است و به طور یکپارچه با Adobe Creative Cloud Suite ارتباط برقرار می کند.

محصولات Adobe به طور کلی در صنعت استاندارد هستند. مشاغل به نرم افزار های متنوعی نیاز دارند که بتواند تمام نیاز های آن ها را برطرف کند. Adobe مجموعه ای متشکل از بیش از بیست برنامه را ارائه می دهد که این کار را انجام می دهد. از ویرایش ویدئو تا طراحی انتشار، Adobe همه کار ها را انجام می دهد. Illustrator بخشی از این مجموعه، یکی از بهترین برنامه ها در مجموعه است.

با این اوصاف، CorelDRAW طی این سال ها یک تن بهبود یافته و نرم افزار خود را به روز کرده تا از ویژگی های جدید استفاده کند و مشکلات نرم افزاری را برطرف کند. اگر CorelDRAW مدام نرم افزار بیشتری به مجموعه خود اضافه کند و با سرعت فعلی بهبود یابد، Adobe می تواند در آینده رقابت عمده ای داشته باشد.

کاربران

چه کسی از ایلوستریتور و کورل دراو استفاده می کند؟ ایلوستریتور برای متخصصان طراحی گرافیک در نظر گرفته شده است، هدف آن ایجاد تعداد بی شماری از گرافیک های برداری است. کورل دراو در ایجاد انتشارات دو بعدی و رسانه های چاپی متمرکز است و برای علاقه مندان و طراحان گرافیک که در زمینه های تخصصی کار می کنند مناسب است.

کورل دراو برای علاقه مندان و طراحان جدید گرافیک عالی است. منحنی یادگیری آن آسان تر است و می توان به برنامه سریع تر تسلط پیدا کرد. ایلوستریتور پیچیده است، پر از ویژگی هایی است که بسته به آنچه ایجاد می کنید ممکن است استفاده کنید یا نکنید.

کورل دراو برای هر نوع چاپی مناسب است. برای ایجاد رسانه هایی مانند تابلوها، بروشورها یا ترکیبات عکس عالی است. این برنامه دارای ویژگی های طراحی صفحه، مناسب برای تنظیم اسناد برای چاپ است. با این حال، ایلوستریتور برای رسانه های وب و ایجاد دارایی های برداری مانند لوگو، تصاویر پیچیده و تایپوگرافی طراحی شده است. این برنامه آنچنان بر طرح بندی و بعد صفحه متمرکز نیست.

به طور کلی، کورل درا بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال یک برنامه آسان تر هستند. تازه کار ها و متخصصان هر دو از این برنامه استفاده می کنند در حالی که ایلوستریتور استاندارد صنعت است. با این حال، منحنی یادگیری بالا آن را برای هنرمندان جدیدتر به گزینه ای با جذابیت کمتر تبدیل کرده است و بیشتر توسط افرادی که به یک برنامه پیچیده وکتور نیاز دارند، استفاده می شود.

نتیجه گیری در مورد تفاوت های ایلوستریتور و کورل دراو

ایلوستریتور و کورل دراو هر دو برنامه های بسیار خوبی برای استفاده هستند. استفاده از بهترین گزینه برای شما بستگی به این دارد که چه کسی هستید و به عنوان یک طراح چه نیاز هایی دارید.

اگر به دنبال برنامه ای هستید که بتواند با هر چیزی و همه چیز مقابله کند، ایلوستریتور را انتخاب کنید. به طور کلی، این یکی از بهترین برنامه های بازار است که ارزش منحنی یادگیری تند را دارد. شما قادر خواهید بود از بروشورها تا لوگوها همه چیز را در آن طراحی کنید.

اگر در درجه اول در رسانه های چاپی کار می کنید، CorelDRAW را انتخاب کنید. این برنامه به طور خاص برای کار های دو بعدی طراحی شده است و یادگیری آن آسان است. این برنامه ارزش زیادی دارد و در قیمت های مختلفی در دسترس است.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست