5 ایده خلاقانه برای طراحی جلد مجله که می توانید انجام دهید

ایده طراحی جلد مجله

طراحی جلد مجلات در طول دو قرن اخیر دستخوش تحولی اساسی شده است. یک مجله، به عنوان نماینده فرهنگ و جامعه، ترند ها، مد ها، ساختار های اجتماعی و تابو های جامعه را نشان می دهد. با نگاهی به پیشرفت طراحی جلد مجلات می‌ توانیم چیز های زیادی در مورد پیشرفت جامعه خود بگوییم. طراحی جلد مجله همچنین نشان دهنده پیشرفت طراحی دیجیتال است. نگاهی اجمالی به جلد اکثر مجلات نمادین از 1900 تا به امروز، تغییر تدریجی به سمت فونت های پررنگ تر و رنگ های سرزنده و شاد را نشان می دهد. قبلاً متن روی جلد ها کم بود، و متنی که وجود داشت معمولاً با تایپوگرافی زیبا و دست‌ نویس نوشته می‌ شد. در این پست 5 ایده خلاقانه برای طراحی جلد مجله را بررسی می کنیم.

پس از رکود بزرگ دهه 30، تغییری به سمت به تصویر کشیدن زنان با اعتماد به نفس زیاد، بیشتر انجام شد. از دهه 1950، مجلات بزرگ به ویژه Cosmoplitan، Vogue، و غیره نماد های زنانه را در مرکز صحنه قرار دادند (برای مثال مریلین مونرو و آدری هپبورن). Vogue همچنین به دلیل استفاده از خطوط ظریف و چشمگیر حروف نوشتاری Didone در دهه 50 مشهور شد و آن ها را به یک جزء دائمی برای طراحی جلد مجلات تبدیل کرد. Harper’s Bazaar به لطف دیدگاه منحصر به فرد الکسی برودوویچ، نوآورانه ترین در میان آن ها بود.

در قرن بیست و یکم مجلات هنوز الگو های زنانه قدرتمندی هستند، اما چاپ در سال‌ های اخیر رو به کاهش بوده است. اکونومیست ادعا می کند که بین سال های 2011 تا 2017، تعداد مجلات خریداری شده از دکه های روزنامه فروشی در بریتانیا تقریبا به نصف رسیده است (از 820 میلیون نسخه به 422 میلیون نسخه). با این حال، کورت اندرسن، مجلات چاپی را با قایق‌ های بادبانی مقایسه می‌ کند که «دیگر نیازی به آن ها نداریم. اما مردم همچنان آن ها را دوست خواهند داشت و آن ها را می سازند و می خرند.”

عناصر طراحی جلد مجله خوب

عناصر طراحی جلد مجله خوب

چیزی به نام جلد مجله بد وجود ندارد. اما یک جلد خوب چیست؟ شرکت‌ های انتشاراتی میلیون‌ ها دلار را صرف تحقیق در این زمینه کرده‌ اند و سعی در یافتن فرمول جادویی طراحی جلد مجلات کرده‌ اند. چیزی که به طور عمومی در اکثر جلد مجله ها دیده می شود، موارد زیر است:

  • باید در قانون 5/5 قابل تشخیص باشد (ما انتخاب خود را در عرض پنج ثانیه از فاصله پنج فوتی انجام می دهیم.)
  • جلد ها باید دارای یک عکس قابل دسترس با تماس چشمی قوی باشند (تصویر را قبل از متن می خوانیم.)
  • ترکیبی آسان و قابل هضم از خطوط پوششی ضروری است.
  • کپی باید دارای لحنی از محتوای گرم و سبک باشد.
  • یکی از رنگ های غالب باید قرمز باشد.

اما امروزه طراحی مجله همیشه این قوانین را نقض می کند. پشت هر طرح جلد مجله عالی، معمولاً یک مفهوم قدرتمند وجود دارد. برای تجسم مفاهیم، طراحان از ترکیب‌ بندی‌ های خلاقانه، چیدمان‌ های منحصر به‌ فرد، عکس‌ های قدرتمند، انواع متنوع، رنگ‌ های زنده و تصاویر خلاقانه استفاده می‌ کنند.

تفاوت طراحی پشت جلد مجله و روی جلد مجله

پشت جلد مجله برای ایجاد درآمد بیشتر برای تبلیغات استفاده می شود و اغلب دارای یک آگهی تمام صفحه است. به عنوان آخرین برداشتی که یک خواننده مجله خواهد داشت، گران ترین و آرزومند ترین موقعیت در مجلات است. این یک باور رایج است که وقتی یک تبلیغ در پشت جلد قرار می گیرد، احتمال زیادی وجود دارد که در معرض دید عالی قرار گیرد. برخی مجلات همچنین از پشت جلدی استفاده می کنند که در صورت وارونه شدن به عنوان یک راه خلاقانه برای سرگرم کردن خوانندگان خود به جلد دوم تبدیل می شود.

بهترین جلد مجلات تمام دوران

بهترین جلد های مجلات در طول دهه‌ ها، آن هایی هستند که فراتر از تصویر سازی، مرز ها، تابو ها، و قانون های طراحی جلد مجله را زیر پا می‌ گذارند یا گفتگویی را با خوانندگان آغاز می‌ کنند و بحث‌ های عمومی را بر می‌ انگیزند. ایان برچ، نویسنده کتاب Uncovered: Revolutionary Magazine Covers، فکر می‌کند که «جلد مجلات عالی بر اساس احساس بی‌ باک بودن ساخته شده‌ اند».

جلد های جورج لوئیس برای مجله Esquire (از سال 1962 تا 1972) چهره طراحی مجله را تغییر داد و برای نمادنگاری فرهنگ آمریکایی ضروری شد. آن ها موضوعاتی مانند نژاد پرستی، فمینیسم و ​​جنگ ویتنام را مطرح کردند. محمد علی به دلیل طفره رفتن پیش نویس خود به ویتنام با شش تیر سوراخ شد و اندی وارهول غرق در قوطی سوپ کمبل، از نمادین ترین تصاویر طراحی جلد مجله او هستند.

به همین ترتیب، جلد های الکسی برودوویچ برای هارپرز بازار انقلابی و حیرت انگیز بود. طراحی گرافیکی جلد ها متأثر از آمیزه ای از جنبش های آوانگارد اروپایی در هنر و طراحی بود. عکاسی تجربی، فضای سفید، صفحه‌ آرایی دقیق و تایپوگرافی منحصر به‌ فرد از ویژگی‌ های بارز طراحی مجله Brodovitch بود.

جلد نشنال جئوگرافیک «سیاره یا پلاستیک؟» اثر خورخه گامبوآ (2018)، تجسمی از واقعیت ما و نمایشی از چگونگی طراحی مجله می‌ تواند آگاهی عمومی را از آلودگی پلاستیکی افزایش دهد. تصویر دیجیتالی با عنوان Iceberg Plástico، یک کیسه پلاستیکی غوطه ور در اعماق اقیانوس را نشان می دهد.

ایده های خلاقانه طراحی روی جلد مجله

ایده های خلاقانه طراحی روی جلد مجله

جلد مجلات پورتال های چشم نوازی برای داستان های خارق العاده، ایده های نوآورانه، روند مد، اخبار افراد مشهور، نکات مربوط به رابطه، آموزش های زیبایی و موارد دیگر هستند. برای طراحی جلد مجلات خلاقانه، ابتدا باید یک مفهوم طراحی قوی مطابق با دیدگاه و ارزش های مجله داشته باشید. همچنین باید با جلدهای قبلی مجله و همچنین رقبای شما متفاوت باشد. سپس باید عناصر طراحی را انتخاب کنید که ایده های جلد مجله شما را قدرتمند و جذاب می کند. در اینجا چند ایده برای بررسی وجود دارد:

  1. یک عکس با کیفیت بالا از یک فرد مشهور، یک عکس رسا از یک فرد تصادفی، یا یک دنباله پویا از عکس ها را به عنوان عنصر اصلی طراحی خود انتخاب کنید.
  2. برای طراحی جلد مینیمالیستی، فقط با یک عکس و متن یک طرح ظریف ایجاد کنید. می توانید نقطه کانونی را به عکس یا متن اختصاص دهید. از فضای سفید خلاقانه استفاده کنید.
  3. انتخاب تایپ فیس مناسب امری ضروری است. طراحی ترکیب های منحصر به فرد با انواع مختلف و سایه ها و بافت های متضاد متن شما را متحول می کند.
  4. یک پالت رنگ را انتخاب کنید. می توانید از رنگ های جسورانه و بی پروا استفاده کنید، با ظرافت تک رنگ همراه شوید، یا رنگی تند به آن اضافه کنید.
  5. برای طراحی جلد مجلات پر جنب و جوش، عکس ها را با تصاویر، سیلوئت ها، اشکال هندسی، قاب ها، ماسک ها، گلدوزی و غیره ترکیب کنید. از جلوه های کاغذ پاره شده یا سایر تکنیک های طراحی بصری استفاده کنید.

امیدواریم از این پست لذت برده باشید، همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد طراحی صفحات و کاور مجله می توانید به پست مربوطه مراجعه کنید.

منبع: picsart

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست