اهمیت طراحی و چاپ تراکت چیست؟ چگونه توجه مخاطب را جذب کنیم؟

اهمیت طراحی و چاپ تراکت

از ابتدایی ترین و کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی برای جذب مخاطب، طراحی و چاپ تراکت بوده و هست؛ در این مقاله قصد داریم تا شما را با اهمیت طراحی و چاپ تراکت آشنا کنیم با ما همراه باشید تا مخاطب را به مشتری تبدیل کنید.

امروزه از تراکت به عنوان یکی از کم هزینه ترین روش ها استفاده می کنند، اگر طراحی تراکت شما استاندار باشد درصد خیلی بالایی وجود دارد تا مخاطب تان را به مشتری تبدیل کند.

Tract design

یکی از اصلی ترین و مهم ترین ویژگی تراکت نسبت به سایر روش های تبلیغاتی این است که تراکت به هر صورتی که مد نظر شما باشد به دست مشتری می رسد. مثلا اگر شما بخواهید می توانید پس از خرید تراکت را در پلاستیک خرید مشتری قرار دهید یا آن را به مشتری بدهید تا بین دوستان خود پخش کند و شما را تبلیغ کند. ضمن اینکه تراکت به میزان سرمایه ای که می گذارید به نسبت 70 درصد جواب دهی بالا و مثبتی دارد.

مخاطبان خود را هدف قرار دهید.

استفاده از تراکت به شما کمک می کند تا به صورت مستقیم مخاطب را به مشتری تبدیل کنید. اندازه و روش مورد نظر برای توزیع تراکت به شما مربوط است؛ شما می توانید با یک روش منحصر به فرد تراکت را به مخاطب بدهید و به صورت آنی شاهد تاثیر آن باشید.

اطلاع رسانی کامل از طریق تراکت

تراکت تمامی اطلاعات شما را داراست؛ این اطلاعات شامل: شماره تلفن، شماره موبایل، آدرس فروشگاه،‌ آدرس پیج اینستاگرام و تلگرام،‌ ویژگی ها و برتری های شما، دلیل انتخاب شما بین هزاران فروشنده دیگر و … اطلاعات روی تراکت بستگی به خودتان دارد، اما در تراکت شما باید تمامی اطلاعات خودتان را قرار بدهید تا مخاطب از هر طریقی جذب شما شود و از مخاطب به مشتری تبدیل شود.

از روش تبلیغات چشمی استفاده کنید

حتما شما هم شنیده اید که می گویند یکی از راه های جذب فوق العاده قوی استفاده از تبلیغات چشمی است. شما می توانید از هر شیپ تصویر زیبایی استفاده کنید تا اگر حتی کسی تراکت شما را روی زمین نیز دید چند دقیقه ای مکث کند و یا حتی از روی تراکت عکس بگیرید.

اهمیت طراحی و چاپ تراکت بسیار زیاد است و می تواند شما را در عرض سه الی 4 روز میان عده زیادی از مردم مطرح کند.

با تصاویر بازی کنید؛ ‌از عکس های زیبا استفاده کنید،‌ استفاده از اشکال در جای مناسب، بازی با رنگ ها و .. به شما کمک می کند تا از روش تبلیغات چشمی مخاطب را به مشتری تبدیل کنید.

فرصت بازاریابی ایجاد کنید

طراحی و چاپ تراکت

برای اینکه مخاطب را به مشتری تبدیل کنید تا مخاطب را مجبور کنید 1 بار از سایت یا پیج شما دیدن کند می توانید اقداماتی مانند اقدامات زیر انجام دهید.

به عنوان مثال روی تراکت ذکر کنید (برای دریافت کد تخفیف ..% پیامک خالی به شماره 987654321 ارسال کنید و یا با گرفتن عکس از روی این تراکت از 20% تخفیف ویژه استفاده کنید.

با استفاده از روش های مشابه می توانید مخاطب را به مشتری تبدیل کنید.

انگیزه ایجاد کنید.

مثلا روی تراکت ذکر کنید با خرید بالای 200 هزارتومان و ارائه این برگه از ارسال رایگان برخوردار شوید؛ یا با ارائه 3 برگ از این تراکت در قرعه کشی 1 میلیون تومانی ما شرکت کنید و … .

خلاق باشید.

در طراحی هیچ نباید و اشتباهی وجود ندارد این شما هستید که با سقف های ذهنی تان جلوی طرح های خودتان را می گیرید. شما می توانید از هر تصویر و متن خلاقانه ای استفاده کنید تا مخاطب به مشتری تبدیل شود.

طراحی یکی از کار هایی است که شما می توانید با دست باز آن را انجام دهید فقط توجه داشته باشید با سلیقه مخاطب تان و صاحب پروژه جلو بروید تا سریع تر به پایان کار برسید.

چگونه می توان تراکت طراحی کرد؟

شما می توانید با استفاده از نرم افزار های ایلوستریتور و فتوشاپ تراکت طراحی کنید. اگر توانایی یا زمان آن را ندارید که خودتان دست به کار شوید می توانید به شرکت های تبلیغاتی معتبر سفارش بدهید تا در کمترین زمان برای شما طراحی کنند.

برای مطالعه: تفاوت نرم افزار فتوشاپ و ایلوستریتور

نکات لازم برای افزایش آگاهی و هشدار هایی که باید قبل از چاپ تراکت بدانید!!

اگر به دنبال نتیجه فوری هستید از چاپ تراکت خودداری کنید، زیرا طراحی و چاپ آن 1 روز زمان می برد و تا زمانی که به دست مشتریان واقعی و هدف برسد ممکن است تا 3 الی 4 روز زمان ببرد. اما اگر به دست مشتری برسد می تواند انفجار بزرگی در فروش شما داشته باشد.

تیم حرفه ای ممتاز دیزاین آماده همکاری با شما عزیران است. شما می توانید با شماره 31072 تماس بگیرید و به صورت مستقیم با طراحان ما صحبت کنید.

شعار ما: کار حرفه ای را از تیم حرفه ای بخواهید

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست