6 نکته مهم برای انیماتور فریلنسر یا دورکار در منزل

انیماتور فریلنسر

ما در مقاله قبل از ساخت استاپ موشن در خانه گفتیم. این مقاله ترجمه مقاله ای از استودیو A+C در مورد نکات ساخت استاپ موشن در شرایط کرونایی است. احتمالا برای شمایی که استاپ موشن را در محل کار می ساختید، حرکت از یک محیط استودیو انیمیشن به سمت تبدیل شدن به یک انیماتور فریلنسر در بهترین زمان ممکن است عجیب باشد. در A+C ما یک استودیو مبتنی بر استاپ موشن هستیم.

بنابراین همه تیم معمولاً همه زیر یک سقف هستند، اما به دلیل همه گیرشدن ویروس کرونا، ما همه تیم خود را برای کار از راه دور فرستاده‌ایم. ما می دانیم که حفظ تمرکز و کار در خانه، چقدر سخت است. به همین دلیل است که ما احساس کردیم می توانیم با آموزش برخی از نکات و عادات خود را به طور خاص برای انیماتور فریلنسر، تصویرگران و دیگر طراحان حرکتی که اکنون خود را از راه دور کار می کنند به اشتراک بگذاریم.

1. یک فضای کاری اختصاصی ایجاد کنید

به عنوان انیماتور، ما می دانیم داشتن مکانی که مخصوص کار باشد، چقدر عالی است . انیماتورهای استاپ موشن این را بهتر می دانند و اغلب مجبورند روزها در یک زمان جداگانه روی مجموعه های خاصی کار کنند. به همین دلیل مهم است که اگر می توانید یکی از این فضاها را برای خود در خانه خود ایجاد کنید. سعی کنید فضایی جدا از محل خواب و استراحت داشته باشید که بتوانید روی کار خود تمرکز کنید. این فضا می تواند به سادگی میز ناهارخوری یا گوشه ای از اتاق شما باشد. داشتن این تفکیک بین محل کار و مکانی که در آن استراحت می کنید، شما را در طرز فکر درستی برای کار قرار می دهد و به تمرکز شما کمک می کند.

2. انیماتور فریلنسر باید سعی کند در هر شرایطی متمرکز بماند!

حضور ناگهانی هر روز در خانه فرصت های زیادی برای حواس پرتی فراهم می کند. تلویزیون، بازی‌ها، فیلم‌ها و سایر مواردی که حواس‌تان را پرت می‌کنند، درست در دسترس شما هستند. با این حال، مهم است که به عنوان یک انیماتور فریلنسر سعی کنید استفاده خود را از آنها محدود کنید تا زمان استراحت در طول روز یا زمانی که آن را تمام کنید. فقط فکر کنید که اگر در استودیو بودید و روی یک پروژه استاپ موشن کار می‌کردید، آن حواس‌پرتی وجود نداشت! اگر به صورت دیجیتالی کار می‌کنید، به استفاده از نرم‌افزاری مانند Freedom برای مسدود کردن وب‌سایت‌های مزاحم برای مدت زمان معینی فکر کنید. منتظر ماندن تا پایان ساعات کاری فقط انجام کارهایی را که از آنها لذت می برید رضایت بخش تر می کند!

3. Notifications را خاموش کنید

تلفن‌های همراه و آی‌پد منبع بزرگی برای حواس‌پرتی حتی در هنگام کار هستند. مطالعات جدید دانشگاه آلاباما نشان می دهد که حتی وجود تلفن می تواند یادگیری و حافظه را مختل کند. ما نمی گوییم تا آنجا که از شر تلفن خود خلاص شوید، اما تمرین خوبی است که اعلان ها را در حین کار خاموش کنید. در تمام مدتی که به شما اطلاع داده نمی شود، با آرامش کار می کنید و کاملاً متمرکز هستید.

4. زمانی که مشغول به کار هستید به مردم اطلاع دهید

گیر افتادن در خانه با افرادی که به روش کار شما عادت ندارند می تواند عجیب باشد. نکته اصلی این است که هرچه سریعتر به آنها اطلاع دهید که چگونه کارها را انجام می دهید و چه زمانی برای آنها بهتر است که بیایند و صحبت کنند. چه شریک زندگی شما باشد، چه هم خانه یا والدین شما؛ به آنها بگویید چه زمانی قرار است با مشتریان تماس داشته باشید و چه زمانی کار کنید، و همچنین ساعات کاری خود را به آنها بگویید تا بتوانند وقفه ها را به حداقل برسانند. بدیهی است که آنها را به طور کامل نادیده نگیرید، اما اگر زودتر از برنامه شما آگاه باشند، واقعا به جریان کار شما برای همه کمک می کند.

5. به طور منظم صفحه نمایش را استراحت کنید

وقتی در استودیو روی یک پروژه استاپ موشن کار می کنیم، زمان صرف شده برای تماشای صفحه نمایش تا حدودی محدود به زمانی است که شما در حال گرفتن فریم هستید. انجام جهش فرضی به کار دیجیتالی فشار ناگهانی بر چشمان شما وارد می کند. حتماً به طور منظم استراحت کنید تا مطمئن شوید که صفحه نمایش خسته نمی شوید. اکثر مردم هر 25 دقیقه یک استراحت 5 دقیقه ای را توصیه می کنند تا احساس شادابی داشته باشید. بنابراین، به آشپزخانه خود بروید و برای خود یک نوشیدنی درست کنید تا به شما کمک کند این تمرکز را حفظ کنید.

6. وضعیت بدن

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما وضعیت بدنی خوب کلیدی برای بهره‌وری و سالم ماندن در حالی است که در خانه گیر کرده‌اید. بهترین راه برای حفظ وضعیت این است که بازوهای خود را در زاویه قائمه نگه دارید، پشت خود را صاف نگه دارید و چشمان خود را در سطح بالای مانیتور رایانه خود قرار دهید. حفظ پشت شما بدون توجه به نوع انیمیشنی که انجام می دهید بسیار مهم است. این توصیه حتی وقتی در خارج از قرنطینه هستید، یک انیماتور فریلنسر نیستید هم مهم است!

7. ورزش کنید

در بریتانیا در حال حاضر هر کسی مجاز است روزانه یک بار برای ورزش از خانه خارج شود. شما همچنین می توانید در خانه خود ورزش کنید. در حال حاضر برنامه های تمرینی زیادی در YouTube و Insta-stories وجود دارد. حتی اگر شغل شما روی میز در یک استودیو باشد، از میزان تمرینی که اکنون صرفاً در خانه بودن روزانه از دست می دهید شگفت زده خواهید شد. انجام حتی 10 دقیقه ورزش در روز یک راه عالی برای پاکسازی سر و کمک به سوزاندن مقداری انرژی سرکوب شده است.

8. به عنوان یک انیماتور فریلنسر به برنامه های روزمره پایبند باشید

این ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما برای جلوگیری از متحرک سازی در لباس مجلسی و دمپایی هر روز، سعی کنید روال روزانه خود را حفظ کنید. بلند شدن با زنگ هشدار، مرتب کردن رختخواب، شستن و لباس پوشیدن هر روز واقعا به شما کمک می کند تا برای یک روز پربار آماده شوید. هنگام کار از خانه همیشه این وسوسه وجود دارد که لباس خواب بپوشید، اما تلاش و پایبندی به عادات همیشگی خود باعث می شود تمرکز داشته باشید. و تا حد ممکن احساس نزدیکی به حالت عادی داشته باشید. به زمان‌بندی عادی خود ادامه دهید و به یاد داشته باشید که بیشتر شما در تماس‌های اسکایپ یا زوم خواهید بود!

9. به خلق کردن، کشیدن، ترسیم، ترسیم ادامه دهید!

ماندن در خانه به این معنی است که به طور بالقوه زمان بیشتری برای خود خواهید داشت. چه راهی بهتر از حفظ و بهبود نقاشی خود برای صرف این زمان؟ سعی کنید در زمان استراحت مداد و کاغذ بردارید و نقاشی بکشید. برای انیماتورها مزایای زیادی از مشاهده، تماشا و درک فرم وجود دارد که قابل انتقال به انیمیشن است. مردم و حیوانات را از پنجره خود تماشا کنید، یک حیوان خانگی بکشید، طرح های شخصیت را ایجاد کنید. در حال حاضر چالش های زیادی در طراحی و طراحی آنلاین وجود دارد – آنها را به برنامه روزانه خود اضافه کنید.

10. متصل بمانید

اگرچه انیمیشن می‌تواند یک حرفه فردی باشد، بسیاری از شما مانند کسانی که اینجا در استودیوی انیمیشن ما هستند، به همکاری با سایر همکاران عادت خواهند کرد. هنوز یک عنصر اجتماعی عظیم در شغل وجود دارد که صرفاً از طریق کار در استودیو فراهم می شود. در این زمان ها، مهم است که با هرکسی که می توانید ارتباط برقرار کنید، چه همکاران و دیگر انیماتورهای فریلنسر، چه دوستان و خانواده. در اینجا در A+C ما در حال حاضر از Slack و Zoom برای حفظ ارتباط استفاده می کنیم. ما حتی یک مسابقه روزانه برای همه در استودیو شروع کرده ایم!

همه ما می دانیم که در حال حاضر ماندن در خانه و رعایت فاصله اجتماعی چقدر مهم است. امیدواریم برخی از توصیه های ما بتواند کمک کننده باشد. بنابراین، سعی کنید عادت‌های خوب را تمرین کنید و قبل از اینکه متوجه شوید، دوباره به کار با تیم‌های خود در سراسر جهان باز می‌گردید تا قاب‌ها را بگیرید و داستان‌های شگفت‌انگیز را با هم زنده کنید.

منبع: aplusc.tv

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست