آشنایی با انواع طراحی اینفوگرافیک نقشه راه یا Roadmap

طراحی اینفوگرافیک نقشه راه

طراحی های اینفوگرافیک نقشه راه (Roadmap)، اسناد برنامه ریزی شده بصری هستند که در ارائه ها یا اسلاید های پاورپوینت برای ارتباط با اهداف بلند مدت استفاده می شوند. هر کسی می تواند با این راهنمای جامع، اینفوگرافیک حرفه ای ایجاد کند. این مجموعه دارای بینش، بهترین شیوه ها، مثال ها، چک لیست ها و موارد دیگر است، تقریبا همه چیزهایی که برای ساختن اینفوگرافیک های حرفه ای نیاز دارید.

در ادامه با نحوه طراحی اینفوگرافیک های حرفه ای آشنا شوید که به شما در دستیابی به اهداف ارتباطی و تجاری کمک می کند.

1. تمپلیت اینفوگرافیک roadmap

طراحی اینفوگرافیک نقشه راه معمولاً یک سال کامل را شامل می شود. تمپلیت های اینفوگرافیک نقشه راه یک سال را نشان می دهد و از تقسیم بندی فصلی استفاده می کند. این برنامه اهداف سطح بالا را برای هر بخش از زمان و تاکتیک های گسترده ای را برای دستیابی به این اهداف در بر می گیرد. استفاده از کد رنگی و قسمت های متناوب به تفکیک متن و نکات مهم کمک می کند. خواندن اینفوگرافیک نقشه راه را آسان تر می کند و اطمینان می دهد که نکات کلیدی شما از بین نمی روند.

این تمپلیت اینفوگرافیک نقشه راه آماده سفارشی سازی با اهداف سطح بالا شماست و شما می توانید لوگو و پالت رنگی برند خود را برای ایجاد طراحی دلخواه خود در نظر بگیرید.

طراحی تمپلیت اینفوگرافیک roadmap

2. تمپلیت اینفوگرافیک roadmap رنگی رنگی

این طراحی تمپلیت اینفوگرافیک نقشه راه، حس سفر و مقصد را با گرافیک جاده به تصویر می کشد. این اساساً همان چیزی است که اینفوگرافیک Roadmap به طور نهایی بیان می کند: هدف نهایی و راه رسیدن به آنجا. آیکون های ساده، رنگ های ثابت و فونت های جسورانه با هم کار می کنند تا به این اینفوگرافیک Roadmap ظاهر و حسی بسیار حرفه ای بدهد. قرار دادن آیکون ها نقاط بازرسی را فراهم می کند که یک هدف گسترده تر و پیچیده را به قسمت های قابل کنترل تقسیم می کند.

تمپلیت اینفوگرافیک roadmap رنگی رنگی

3. تمپلیت اینفوگرافیک نقشه راه بیزینسی

اگر نیاز به پوشش دادن اطلاعات زیادی دارید، تمپلیت اینفوگرافیک نقشه راه بیزینسی عالی است. این صفحه به پنج بخش تقسیم شده است و طول یک صفحه کامل را برای کار در اختیار شما قرار می دهد. همانطور که قبلاً متوجه شده اید، بخش های دارای کد رنگی یک ترفند عالی برای جفت شدن بخش ها با یکدیگر هستند. این به مخاطبان شما اجازه می دهد کمتر کار کنند و هنوز دقیقاً آنچه را که به آن ها نشان داده می شود درک کنند. این امکان را برای طراحی تمیز تر، خطوط و فلش های کمتر فراهم می کند و به شما امکان می دهد با ظاهر و احساس اینفوگرافیک نقشه راه خود طراحی خلاقانه ای داشته باشید.

همچنین متوجه می شوید که این اینفوگرافیک Roadmap به جای دوره های زمانی به مراحل مختلف تقسیم می شود. این همیشه بسته به اطلاعاتی که برای برقراری ارتباط نیاز دارید، یک گزینه است.

طراحی تمپلیت اینفوگرافیک نقشه راه بیزینسی

4. تمپلیت اینفوگرافیک Growth

شما می توانید طراحی اینفوگرافیک نقشه راه را در هر زمانی که احساس می کنید ضروری است، انجام دهید. برنامه ریزی بلند مدت می تواند از سه تا ده سال متغیر باشد. گاهی اوقات، داشتن این نوع اهداف طولانی مفید است تا بتوانید بهتر بفهمید که چگونه باید برای امسال یا این سه ماهه برنامه ریزی و ایجاد استراتژی کنید.

این اینفوگرافیک نقشه راه بیشتر شبیه اینفوگرافیک لیست شده، اما ساده و کاربردی است. ممکن است مانند طراحی های دیگر زرق و برق دار نباشد، اما همچنان دارای شکوفایی طراحی و ساختاری است که خواندن و درک آن را آسان می کند. شما می توانید برای برنامه ریزی بلند مدت خود، تقسیم بندی فصلی برای سال یا حتی تفکیک هفتگی برای ماه (بسته به پروژه خاصی که برای آن برنامه ریزی کرده اید) داشته باشید.

طراحی تمپلیت اینفوگرافیک Growth

5. تمپلیت اینفوگرافیک نقشه راه محصول

راه اندازی محصولات یا پروژه های مرتبط با محصول بسیار فشرده و پیچیده است و نیاز به همکاری زیادی دارد. در حالی که یک سازمان در جهت دستیابی به یک هدف مشترک تلاش می کند، برای تیم ها آسان است که از آنچه دیگران روی آن کار می کنند، بی اطلاع باشند. در این موارد، از طراحی اینفوگرافیک های نقشه راه می توان برای تجزیه و تحلیل عینی تیم ها یا بخش ها استفاده کرد. این همان چیزی است که در این قالب اینفوگرافیک نقشه راه محصول مشاهده می کنید.

بررسی که این تمپلیت ارائه می دهد از نظر فعالیت ها جزئیات بیشتری دارد. همچنین متوجه خواهید شد که فقط Q1 و Q2 را شامل می شود. بسته به وسعت و عمق پروژه، می توان از اینفوگرافیک های نقشه راه برای هر بازه زمانی استفاده کرد. از این الگوی اینفوگرافیک نقشه راه می توان برای تکمیل اینفوگرافیک های roadmap بلندمدت که از نظر وسعت دید در سطوح بالاتری هستند، استفاده کرد.

طراحی تمپلیت اینفوگرافیک نقشه راه محصول

6. تمپلیت اینفوگرافیک Soft product Roadmap

این طراحی تمپلیت اینفوگرافیک نقشه راه محصول نرم همچنین دارای یک گروه تجزیه و تحلیل برای برجسته کردن فعالیت های مختلف است. اینفوگرافیک های نقشه راه همچنین به تیم ها کمک می کند تا بفهمند چه زمانی انتظار بار کاری بیشتر یا اولویت های رقابتی را دارند. با المان های نشاندهنده فعالیت که روی هم قرار گرفته اند، به راحتی می توان تشخیص داد که تیم ها در چه مواقعی نیاز به توازن چند هدفه خواهند داشت.

تمپلیت اینفوگرافیک Soft product Roadmap

7. تمپلیت اینفوگرافیک نقشه راه با طراحی مینیمالیستی

تمپلیت های اینفوگرافیک Roadmap مینیمال از زیبایی طراحی بسیار تمیزی استفاده می کند. برای یک ظاهر حرفه ای محافظه کارانه، اما چشمگیر این الگو یک گزینه عالی است. از نظر عملکردی، همان الگو های اینفوگرافیک نقشه راه محصول قبلی است که به اشتراک گذاشتیم. به راحتی می توانید محتوا را در این قالب اینفوگرافیک نقشه راه سفارشی کنید. برای حفظ سبک مشابه، از رنگ های ملایم، خاکستری و خطوط نازک برای مرز ها استفاده کنید. در مقایسه، اینفوگرافیک های قبلی Roadmap محصول پر جنب و جوش تر، دارای بلوک های رنگی سنگین تر و فونت های بزرگ تر بودند.

تمپلیت اینفوگرافیک نقشه راه با طراحی مینیمال

8. اینفوگرافیک نقشه راه برای تمپلیت پاورپوینت

اینفوگرافی نقشه راه اغلب در ارائه هایی استفاده می شود که کل تیم یا سازمان را مورد بررسی قرار می دهد. آن ها راهی عالی برای تجسم یک طرح پیچیده در یک مکان هستند. آن ها همچنین به راهنمای کاربران شما از بخشی به بخش دیگر بدون گمراه شدن کمک می کنند. این اینفوگرافیک نقشه راه می تواند به راحتی در پاورپوینت استفاده شود. پس از سفارشی سازی می توان آن را به عنوان یک تصویر مستقل درج کرد.

بدون حاشیه و رنگ بندی ساده، قرار دادن این تمپلیت اینفوگرافیک نقشه راه به راحتی در یک طراحی پاورپوینت امکان پذیر است. این تمپلیت می تواند با طراحی های اسلاید مانند نیز به خوبی کار کند، یا سبک ارائه شما را الهام بخشد.

طراحی اینفوگرافیک نقشه راه برای تمپلیت پاورپوینت

سوالات متداول

در این بخش به سوالات شما پاسخ داده ایم.

اینفوگرافیک نقشه راه چیست؟

اینفوگرافیک نقشه راه، نمایشی بصری از یک هدف جامع و وظایف سطح بالایی است که یک سازمان می خواهد انجام دهد. این طراحی می تواند برای پروژه های مختلف و دوره های زمانی مختلف، از یک ماه تا ده سال و همه چیز در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد.

ارائه Roadmap چیست؟

ارائه نقشه راه، مرور کلی نقشه راه در قالب اسلاید است. اینفوگرافیک نقشه راه مورد استفاده در ارائه می تواند در یک اسلاید واحد وجود داشته باشد یا در چندین اسلاید تجزیه شود و هر بخش روی یک منطقه خاص تمرکز کند.

چگونه می توان اینفوگرافیک نقشه راه طراحی کرد؟

با استفاده از یک تمپلیت اینفوگرافیک نقشه راه و ویرایشگر آنلاین، می توانید اینفوگرافیک نقشه راه خود را در عرض چند دقیقه ایجاد کنید. می توانید هر یک از الگو های اینفوگرافیک نقشه راه را که در این پست به اشتراک گذاشته شده است انتخاب کنید یا از صفحه الگو های نقشه راه در سایت venngage دیدن کرده و به دنبال طراحی مناسب باشید.

منبع: venngage.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست