چگونه با معیار های مناسب یک شرکت طراحی سایت انتخاب کنیم؟

انتخاب شرکت طراحی وب

قبل از اینکه یک شرکت طراحی سایت انتخاب کنید باید معیار های یک شرکت خوب را بدانید. بدون داشتن این دانش، شما خطر انتخاب یک نمایندگی اشتباه را پیش رو دارید و این می تواند اتلاف وقت و هزینه ای فاجعه بار باشد. برای محافظت از خود و تجارتتان در برابر آن خطای احتمالی، شناخت و درک این معیارهای مهم ضروری است. آن ها به شما کمک می کنند تا تجارت خود را در قله های جدید موفقیت بسازید و بدون آن ها، شما شاهد از بین رفتن قرارداد های خوب، سابقه خوب، فرصت های عالی، وقت و هزینه زیادی هستید که با انتخاب اشتباه مسبب آن بوده اید. با استفاده از این 10 معیارشما می توانید اطمینان حاصل کنید که شرکت شما یک شریک موفق در زمینه طراحی وب پیدا خواهد کرد.

در این پست به مهم ترین معیار های انتخاب شرکت طراحی وب مناسب را بررسی خواهیم کرد:

  • جور بودن با بودجه
  • قیمت گذاری مناسب
  • صادق بودن در مورد هزینه های اضافی
  • راضی بودن مشتریان سابق
  • نرخ ماندگاری مشتری بالا
  • داشتن مسئول برای هر وب سایت
  • پشتیبانی تمام وقت
  • امکان تغییر آسان
  • امکان انتقال وب سایت
  • به موقع تحویل دادن وب سایت

بودجه خود را بسنجید

جور بودن با بودجه

حتی قبل از شروع به جستجو برای انتخاب شرکت طراحی وب باید بودجه ای را برای پروژه طراحی وب خود تعیین کنید. این بودجه می تواند خیلی کم یا نامحدود باشد، اما قبل از شروع جست و جوی شرکت ها باید تعدادی روی کاغذ داشته باشید. علاوه بر این، شما باید انعطاف پذیری بودجه خود را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که می توانید با افزایش قیمت روبرو شوید.

بدیهی است که شما همیشه مایل به پرداخت هزینه کمتری از بودجه خود برای تأمین نیاز خود خواهید بود، اما ممکن است یک شرکت برای دستیابی به موفقیت بیشتر، گزینه های دیگر طراحی وب را خریداری کند و گرچه آن شرکت انگیزه مالی برای انجام این کار را دارد، آن ها همچنین متخصص در زمینه خود هستند، آن ها می دانند چه چیزی برای شما مفید خواهد بود. در آخر، باید برای بودجه خود رقمی در نظر داشته باشید که به شرکت خود بگویید.

این رقم باید کمتر از بودجه واقعی شما باشد تا هنگامی که خواسته های خود را از یک شرکت بررسی می کنید، از قیمت های ارائه شده توسط شرکت متعجب نشوید. وقتی به آن ها عددی کمی کمتر از متوسط ​​می دهید (بین 75٪ تا 90٪ بودجه واقعی شما) به راحتی می توانید پیشنهاد های آن ها را بدون هزینه های سنگین قبول کنید. این بدان معنی است که هر دو طرف راضی خواهند بود و این یک راه عالی برای شروع یک همکاری موفق با یک شرکت طراحی وب است.

قیمت گذاری های آن ها را دریافت کنید

قیمت گذاری مناسب

بعد از اینکه بودجه خود را مشخص کردید، باید درباره قیمت گذاری شرکت نیز تحقیق کنید. خصوصاً برای شرکت هایی که بسته های مختلف یا خدمات غیر بسته ای سفارشی تر ارائه می دهند، این می تواند زمان زیادی نیاز داشته باشد. این بخشی مهم از روند مشارکت است و اگر این کار را به خوبی انجام ندهید، ممکن است ناخواسته هزینه های خود را بیش از آنچه باید برای خدمات غیرضروری مصرف کنید.

متأسفانه، بیشتر شرکت های طراحی وب قیمت گذاری خود را منتشر نمی کنند. حتی بهترین شرکت های این صنعت نیز معمولاً برای دریافت اطلاعات بسته ها از شما می خواهند با آن ها تماس بگیرید و گاهی اوقات این اطلاعات را به شما نمی دهند تا زمانی که به آن ها بگویید می خواهید استراتژی طراحی وب را سفارشی کنید.

این مهم است زیرا اگر کسی هستید که تمام اطلاعات را از قبل می خواهد، تعداد شرکای بالقوه شما بسیار کمتر از شخصی است که می تواند با این روند همراه باشد. به طور کلی، شرکت هایی که قیمت گذاری خود را منتشر می کنند نسبت به شرکت هایی که آن را مخفی نگه می دارند، صادق تر هستند و شما نیز می توانید بهتر در مورد بودجه خود تصمیم گیری کنید. با این حال، هنوز هم غیر معمول است که قیمت ها را در فهرست آنلاین بیابید، حتی برای بهترین شرکت های موجود. خلاصه دانستن قیمت ها می تواند دلیلی بر انتخاب شدن یا نشدن یک شرکت طراحی وب سایت باشد.

در مورد هزینه ها سؤال کنید

صادق بودن در مورد هزینه های اضافی

حتی بعد از اینکه از شرکت درباره قیمت گذاری سؤال کردید، بعضی اوقات، یک شرکت لیستی از هزینه هایی را که خودش صادر می کند در اختیار شما قرار می دهد و شرکت ها همیشه در مورد آن هزینه ها به شما نمی گویند. آن هزینه ها ممکن است در چاپ نهایی قرارداد شما باشند، یا ممکن است در هیچ کجا هزینه ای را ذکر نکنند. اما اگر بدون پرسیدن هزینه های سنگینی را با شرکت طراحی وب شریک شوید، می توانید با وب سایتی که بر خلاف میل شما بودجه بیش از حدی نیاز دارد رو به رو شوید.

با توجه به این نکته، لازم است که با شرکت در مورد سیاست آن ها در مورد هزینه ها صحبت کنید. آیا بابت به روزرسانی های غیر برنامه ریزی شده سایت، هزینه ای دریافت می کنند؟ آیا آن ها ساعاتی را که ماهانه برای شرکت شما کار می کنند به صورتحساب شما اضافه می کنند؟ آیا هزینه بیشتری را برای یک بررسی بدون برنامه از سایت شما دریافت می کنند؟

پرسیدن همه این سؤالات خوب است، به ویژه اینکه هیچ موضع “استانداردی” در مورد هزینه های شرکت های طراحی وب وجود ندارد. این شما هستید که می توانید جزئیات لازم برای موفقیت را بدست آورید، به خصوص اگر در جلو ارائه نشده باشند. وقتی امور مالی خود را مرتب کردید، می توانید به مرحله مهم بعدی انتخاب شرکت طراحی وب سایت بروید.

به مشتریان گذشته آن ها نگاه کنید

راضی بودن مشتریان سابق

هر آژانس طراحی وب مستقر و با تجربه، مشتریان سابقی دارد. اگر می خواهید بدانید که از یک شرکت خاص چه انتظاری دارید، به کارهایی که برای آن مشتری ها انجام داده اند نگاه کنید. این به شما نشان می دهد که از شرکت چه انتظاری دارید و همچنین ممکن است لیستی از مشتریان را به شما ارائه می دهد تا برای کسب اطلاعات بیشتر با آن ها تماس بگیرید یا می توانید نمونه کار های آن ها را در وبسایتشان مشاهده کنید. گرچه دیدن نمونه کار های شرکت بسیار مهم است، اما این مرحله همچنین به شما اطلاعاتی را می دهد که برای تماس مستقیم با مشتریان شرکت و پرسیدن تجربه آن ها.

اگر آن ها از آن شرکت طراحی وب تعریف می کنند، مطمئن باشید که شرکت خوبی را انتخاب کرده اید. اگر آن ها بگویند که دوست دارند زودتر قراردادشان تمام شود، پس بسیار مهم است که شرکت دیگری را انتخاب کنید. مهم این است که از مشتریانی هایی که قبل از شما آمده اند بیاموزید. آیا مشارکت با این شرکت بهترین انتخاب آن ها بوده است؟ یا آیا آن ها با هزینه ها کنار نمی آیند؟ در هر صورت، شما در مورد اینکه آیا باید با آن شرکت تماس بگیرید یا خیر، ایده روشنی خواهید داشت.

نرخ ماندگاری مشتری آن ها را دریافت کنید

نرخ ماندگاری مشتری بالا

هنگام مراجعه به مشتریان قبلی، می توانید از آن ها در مورد میزان ماندگاری مشتریان شرکت نیز سؤال کنید. بسیاری از شرکت ها حدود 60٪ یا بیشتر در این مورد صادق نیستند و هر چیزی که به شما نشان داده شده است، برنامه ریزی شده با خود شرکت است. به همین ترتیب، میزان ماندگاری حدود 70٪ (یا 90٪ یا بالاتر) رضایت مشتری عالی ای را نشان می دهد.

آژانس هایی که بهترین حفظ مشتری را دارند معمولاً بهترین گزینه شما برای مشارکت خواهند بود. به هر حال، یک وب سایت فقط چیزی نیست که شما سفارش دهید و راحت در دسترس شما قرار بگیرد، برای درست شدن همه چیز به زمان، استراتژی و اجرا نیاز است. اگر شرکت طراحی وب نرخ نگهداری مشتری مناسبی نداشته باشد، یکی از این عناصر مهم را از دست داده است و این بدان معناست که آن ها به شما نتیجه دلخواه شما را نمی دهند. اما وقتی شرکتی با نرخ ماندگاری مشتری بالا پیدا کردید و وقتی آن را به صورت آنلاین منتشر می کنند تا همه ببینند، مطمئن باشید شرکت با کیفیتی پیدا کرده اید و بد نیست آن را جزو انتخاب های خود بگذارید.

بپرسید چه کسی شخصاً مسئول سایت شما خواهد بود؟

داشتن مسئول برای هر وب سایت

وقتی با یک شرکت کار می کنید، نباید انتظار داشته باشید که آن ها بگویند که در کل موفقیت شما را بر عهده دارند. این ذهنیت منعکس کننده یک فرهنگ تعریف نشده، شل و بی انضباط است که می تواند شما را به شدت منفعل و ناشایسته نشان دهد. به جای انتظارات بی جا، شما باید نام و اطلاعات تماس مسئول سایت خود از طرف شرکت را داشته باشید که شخصاً مسئولیت نظارت بر مشکلات فنی سایت شما را بر عهده دارد. شما باید یک شماره تماس از این فرد داشته باشید که بتواند به سؤالات شما پاسخ دهد و در صورت لزوم درباره تغییر در استراتژی فعلی سایتتان با او صحبت کنید. البته اکثر شرکت ها این کار را با یک سیستم خودکار و توسط تیکت انجام می دهند.

بدون این تماس، آژانس می تواند کم کاری خود را گردن کارکنان خود بیندازد و برای رسیدگی سریع به مشکلات فنی وب سایتتان بهانه بیاورد. اما وقتی شما یک فرد مخصوص داشته باشید که پاسخگوی رضایت شما باشد، تردیدی در اینکه چه کسی مسئول است، وجود نخواهد داشت و شما نام او را در دفترچه تلفن خود دارید. البته سیستم خودکار هم می تواند به همین اندازه کارآمد باشد.

در مورد پشتیبانی تمام وقت مشتری سؤال کنید

پشتیبانی تمام وقت

حتی برای آژانس هایی که یک محل تماس اختصاصی به شما ارائه می دهند، ممکن است آن شخص همیشه 100٪ از اوقات در دسترس نباشد. به هر حال، آن ها انسان هستند و گاهی بیمار می شوند، مرخصی می گیرند یا مجبورند به مسائل زندگی شخصی خود رسیدگی کنند. بنابراین اگر راه های تماس آن ها در دسترس نیست، شما به یک شخص یا تیمی نیاز دارید که بتواند پشتیبانی مورد نیاز شما را ارائه دهد، خصوصاً اگر نماینده شما برای مدت زمان طولانی در دسترس نباشد.

علاوه بر این شما همچنین به اطلاعاتی در مورد سیاست پشتیبانی مشتری شرکت طراحی وب سایتی که انتخاب می کنید نیاز دارید. اگر مشکلی در سایت شما رخ داد، باید بتوانید برای رفع خطا با آن ها تماس بگیرید. هر وقت خواستید می توانید تماس بگیرید؟ یا باید ساعت های خاصی منتظر بمانید؟ در هر صورت، شما باید این اطلاعات را داشته باشید.

نحوه ایجاد تغییرات در وبسایت

امکان تغییر آسان

گاهی اوقات، یک شرکت طراحی وب شما را با ابزار هایی که برای ایجاد تغییرات مستقیم در وب سایتتان با سیستم مدیریت محتوا (CMS) نیاز دارید، آماده می کند. با این حال، گاهی اوقات آن ها همه چیز را دور از دسترس شما نگه می دارند تا بهتر بتوانند به روزرسانی های شما نظارت کنند. فارغ از این که شرکتی که انتخاب می کنید از چه سیاستی استفاده می کند، مهم این است که شما در مورد آن اطلاعات داشته باشید تا بتوانید نحوه همکاری خود را درک کنید.

اگر می توانید مستقیماً در سایت خود تغییرات ایجاد کنید، این عالی است! و اگر به هیچ وجه نمی خواهید با این سایت سر و کار داشته باشید، می توانید مدیریت آن را به آن شرکت واگذار کنید تا همه کار ها را برای شما انجام دهد. در نهایت، این به نوع مدیر پروژه ای که دوست دارید باشید بستگی دارد. اگر کار عملی دارید، راهی برای ایجاد تغییرات در سایت خود بخواهید و اگر کارهای دیگری برای انجام دادن دارید، از آژانس بخواهید که برای شما تغییرات را مدیریت کند. شما در هر دو صورت مزایای خود را دارید.

آیا آن ها سایت شما را منتقل می کنند یا خیر؟

امکان انتقال وب سایت

در برخی موارد، یک شزکت طراحی وب ممکن است با سرویس میزبانی شما کار نکند. در عوض، آن ها ممکن است خودشان میزبان باشند یا خدمات را به شرکت دیگری تغییر دهند که به عنوان یک ارائه دهنده انحصاری با آن ها قرارداد بسته اند. در صورتی که آن ها بخواهند سایت شما را به میزبان دیگری منتقل کنند، باید این را بدانید.

این قطعا جالب نیست که یک روز وب سایت خود را بررسی کنید تا فقط بفهمید که این وب سایت در جای دیگری تحت نام کاربری و رمزعبور دیگری میزبانی شده است. وقتی از این موضوع به راحتی بگذرید، یک شرکت می تواند بدون نظارت شما هر کاری را که می خواهند در سایت شما انجام دهد و این می تواند یک شروع برای فاجعه باشد.

علاوه بر داشتن اختیار رایگان بر سایت شما، انتقال سرویس میزبانی وب همچنین می تواند بر سرعت بارگیری و دسترسی وب سایت شما تأثیر بگذارد. اگر در زمینه استخراج ارز دیجیتال کار می کنید و شرکت طراحی وب شما میزبانی های شما را به جایی دیگر منتقل کند، میزان استخراج شما تفاوت پیدا می کند. گرچه این یک نمونه افراطی است، اما بسیار مهم است که شما بدانید شرکت طراحی وب سایتی که انتخاب کرده اید در کجا وب سایت شما را میزبانی می کند.

مهلت را تعیین کنید و مطمئن شوید به موقع سایت را به شما تحویل می دهند

به موقع تحویل دادن وب سایت

در آخر، پس از طی مراحل قبلی، باید معیار های مشخص و قابل دستیابی را با مهلت تعیین کنید. این نوع برنامه ریزی و طرح کلی راهی را برای پیگیری پیشرفت شرکت طراحی وب به شما می دهد. اگر شریک شما زودتر از موعد مقرر کار را تحویل دهد، پس می دانید که یک شرکت خوب را انتخاب کرده اید و اگر دیر تر از موعد تحویل دهند، ممکن است بخواهید با شرکت دیگری صحبت کنید.

معیار های مشخص کیفیتی شامل تعیین دسترسی یا عدم دسترسی وب سایت شما به پلتفرم های تلفن همراه، تعداد بازدید کنندگانی که می خواهید در هر زمان پشتیبانی کنید، زمان راه اندازی سایت، برنامه نگهداری منظم و موارد دیگر است. به عنوان یک قانون کلی، هنگامی که در مورد آنچه می خواهید به دست بیاورید، موفقیت بیشتری کسب کنید، موفق خواهید بود.

اکنون شرکت طراحی وب مناسب خود را انتخاب کنید

با تمام این اطلاعاتی که در اختیار دارید، اکنون می توانید برای شریک طراحی وب سایت خود برای کسب و کار خود انتخاب مناسبی داشته باشید. بروید و بهترین شرکت را برای نیاز های خود پیدا کنید و مطمئن شوید که آن ها طبق خواسته هایی که دارید با شما کار می کنند.

و اگر به سؤالات دیگری که می خواهید بپرسید فکر می کنید، همیشه از آن ها بپرسید (یک شرکت طراحی وب خوب هرگز سؤالات شما را بدون جواب نمی گذارد و به شما پاسخ های مبهمی نمی دهد.) حال آماده اید شرکت طراحی وب مناسب را برای تجارت خود پیدا کنید. بد نیست برای شروع از ممتاز دیزاین شروع کنید. ممتاز دیزاین دارای تیمی مجرب و خلاق در زمینه طراحی وب سایت می باشد و شما می توانید با کمک این شرکت وبسایتی بی نقص با پشتیبانی قوی داشته باشید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست