امکانات جدید و آپدیت های کورل دراو (CorelDraw) 2021

امکانات جدید کورل دراو

کورل دراو همواره یکی از قوی ترین و پر استفاده ترین نرم افزار های طراحی وکتوری می باشد که همانند سایر نرم افزار های معروف دیگر مانند Adobe Illustrator هر ساله ورژن جدید با آپدیت ها و امکانات جدید را ارائه می دهد. در این مقاله می خواهیم موارد بهبود یافته و جدیدی که وب سایت رسمی کورل دراو در مورد CorelDRAW Graphics Suite 2021 اعلام کرده است را بررسی کنیم.

کورل دراو در ورژن منتشر شده خود در سال 2021 سفر طراحی شما را ساده تر از همیشه می کند، بنابراین می توانید آن ها را زودتر بررسی کنید. با استفاده از ابزار های جدید تصویر سازی، ویرایش عکس و طرح چند صفحه ای که تنظیمات، ایجاد و تولید پروژه را تسریع می کنند، وقت بیشتری برای تمرکز بر خلاقیت پیدا کنید. به ویژگی همکاری نسل بعدی کورل دراو اعتماد کنید تا با نگه داشتن همه افراد در یک صفحه در زمان واقعی از طریق ویندوز، مک، وب، آیپد و تلفن همراه، بررسی طراحی را ساده کنید.

حال بیایید برخی از بهترین امکانات جدید و آپدیت های کورل دراو در 2021 را بررسی کنیم:

تصویر پیشرفته

رسم در پرسپکتیو های مختلف

ویژگی رسم پرسپکتیو (Draw in Perspective) که یکی از امکانات جدید کورل دراو است، شما را قادر می سازد بدون نیاز به راه اندازی شبکه های پیچیده، اشیاء سه بعدی را در منظر 1، 2 یا 3 نقطه ایجاد کنید.

رسم در پرسپکتیو های مختلف

می توانید با انتخاب نوع پرسپکتیو، فعال کردن صفحه ای که می خواهید روی آن ترسیم کنید و درست روی آن صفحه، یک نقاشی پرسپکتیو ایجاد کنید. می توانید برای ترسیم اشیاء جدید “Plane” ها را تغییر دهید و اشیاء را به راحتی روی صفحه جابجا کنید.

شما همچنین می توانید با اشیاء orthographic شروع کنید، آن ها را در صفحه های اصلی قرار دهید و در صورت لزوم حرکت و مقیاس بزنید، همه این ها با حفظ چشم انداز صحیح است.

نحوه استفاده از ویژگی Draw in Perspective

اسنپ به خود (Snap to Self)

هنگام کار بر روی طرح های پیچیده، هنگامی که Object Snaps فعال باشد حرکت و تبدیل اشیا می تواند دشوار باشد. اکنون در امکانات جدید کورل دراو 2021 گزینه ای برای جلوگیری از چسبیدن اشیا به خودشان وجود دارد

گزینه جدید Snap to Self

فضای طراحی انعطاف پذیر

Pages Docker / Inspector و نمای چند صفحه ای

ویژگی جدید صفحات docker(در ویندوز) / Inspector(در مک) که یکی از امکانات جدید کورل دراو است، همه صفحات یک سند را لیست می کند. این docker / inspector قابل جستجو مکان یابی یک صفحه خاص را آسان می کنند و مرتب سازی مجدد با کشیدن و رها کردن سریع انجام می شود. می توانید اندازه تصویر بند انگشتی هر صفحه را تنظیم کنید، همچنین گزینه هایی برای افزودن، حذف و تغییر نام صفحات نیز وجود دارد. docker / inspector صفحات همچنین به شما امکان می دهد تا به نمای جدید چند صفحه ای بروید، در آن می توانید تمام دارایی های پروژه خود را در یک نما مشاهده و مدیریت کنید.

 Pages Docker / Inspector و نمای چند صفحه ای

با استفاده از Multipage View، می توانید صفحات را با انتخاب ستون های خود در یک ردیف افقی، یک ستون عمودی یا یک شبکه نمایش دهید. در این نمای نه تنها تنظیم ترتیب صفحه مورد نظر شما آسان است، بلکه جابجایی اشیاء بین صفحات نیز آسان است. همچنین می توانید کادر های متنی را از صفحه ای به صفحه دیگر لینک دهید و به صورت تعاملی اندازه صفحات را تغییر دهید.

ویژگی Multipage View

برای طراحی های چند صفحه ای که ترتیب ترتیبی ثابت را دنبال نمی کنند، حالت سفارشی به شما امکان می دهد صفحات را در هر کجا از فضای کار قرار دهید.

خروجی گرفتن چند دارایی

گزینه جدید خروجی گرفتن چند دارایی که یکی از امکانات جدید کورل دراو است، طیف وسیعی از گزینه های انعطاف پذیر و صرفه جویی در وقت را برای خروجی گرفتن از صفحات و اشیاء ارائه می دهد. یک یا چند شی را برای خروجی گرفتن انتخاب کنید، یک قالب خروجی را انتخاب کنید و برای هر شی با یک کلیک فایل های اکسپورت شده ایجاد کنید.

ویژگی جدید خروجی گرفتن چند دارایی

یا می توانید یک شی را برای خروجی گرفتن انتخاب کنید، یک یا چند اکسپورت تکراری برای قالب ها یا اندازه های مختلف ایجاد کنید و از تنظیمات مشابه برای اشیاء اضافی انتخاب شده استفاده کنید. از اکسپورت چند دارایی می توان برای کل صفحات نیز استفاده کرد.

نماد ها (تقویت شده)

گردش کار پیشرفته نماد ها (Symbols Workflow) شما را قادر می سازد تا به سرعت نماد ها را در کتابخانه های بزرگ جستجو کنید و هر زمان که یک نماد در یک سند استفاده می شود، به عنوان یک نماد در docker / inspector شیء مشخص می شود.

استفاده از کتابخانه نماد ها

صفحه خودکار

با ویژگی جدید صفحه Autofit که یکی از امکانات جدید کورل دراو است، به راحتی می توانید یک صفحه را متناسب با محتوای آن تغییر دهید. از حاشیه پیش فرض صفر استفاده کنید یا برای فضای کمی بین عناصر طراحی و لبه های صفحه حاشیه وارد کنید.

 ویژگی جدید صفحه Autofit

ویرایش تصویر پیشرفته تر

Adjustments Docker / Inspector

ویژگی Adjustments docker / Adjustments inspector در Corel PHOTO-PAINT location که یکی از امکانات جدید کورل دراو است، مکان یک مرحله ای شما برای مهمترین فیلتر ها است که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد و به شما امکان می دهد جلوه ها را به سرعت، در زمان واقعی و در متن اعمال کنید.

ویژگی Adjustments Docker / Inspector

یک یا چند جلوه غیر متضاد را می توان روی کل تصویر اعمال کرد، خاموش و روشن و ویرایش کرد. وقتی ترکیب کاملی از تنظیمات افکت را داشته باشید، می توانید آن ها را برای دفعه بعدی بخاطر بسپارید.

وقتی تنظیم فقط در یک نقطه خاص مورد نیاز است، از Local Adjustment Mode استفاده کنید تا جلوه ای را در یک منطقه masked اعمال کنید. شما همچنین می توانید Adjustments docker / inspector خود را تنظیم کنید تا در هنگام راه اندازی، فیلتر هایی که بیشترین استفاده را دارند در آن گنجانده شود.

ویژگی Adjustments Docker / Inspector

فیلتر جا به جایی رنگ ها (تقویت شده)

فیلتر Replace Colors از ابتدا دوباره ساخته شده است. سلکتور های رنگی و ابزار های قطره چکان برای ویرایش دقیق تر امکان استفاده از هر دو نوع CorelDRAW و PHOTO-PAINT را دارند، همچنین کنترل رنگ و رنگ اشباع تعاملی تنظیم دقیق را بصری تر می کند. نوار Smooth کنترل انتقال رنگ بین پیکسل های انتخاب شده و انتخاب نشده را آسان می کند. فیلتر Replace Colors همچنین می تواند به عنوان یک تنظیم محلی اعمال شود.

فیلتر جا به جایی رنگ ها

پشتیبانی HEIF

با پشتیبانی جدید از پرونده های تصویری با بازده بالا (HEIF)، اکنون می توانید با عکس های گرفته شده در گوشی خود چه در CorelDRAW و چه در PHOTO-PAINT کار کنید.

Compass Wheel

یک Compass Wheel به چندین اثر bitmap در CorelDRAW و PHOTO-PAINT اضافه شده است که تنظیمات و تنظیمات دقیق نتایج را آسان تر می کند.

Compass Wheel

همکاری نسل بعدی

ویژگی های همکاری به طور انحصاری با اشتراک CorelDRAW Graphics Suite، صدور مجوز با نگهداری یا یک برنامه خرید اضافی برای مشتریان دارای مجوز دائمی در دسترس است. CorelDRAW.app پیشرفته امکان کار با مشتری و همکاران را در پروژه های طراحی به طور همزمان را فراهم می کند. داشبورد ابری بصری ما بارگذاری و سازماندهی اسناد را در cloud و به اشتراک گذاشتن آن ها با هر کسی که حساب Corel داشته باشد یا نداشته باشد آسان می کند.

در داشبورد، می توانید پیش نمایش اسناد، تعداد نظرات و اعضای تیم و وضعیت پروژه را مشاهده کنید. شما می توانید بدون نیاز به باز کردن هر فایل، مستقیماً طرح ها را به اشتراک بگذارید. امیدواریم ابن مطلب به شما در شناخت امکانات جدید و آپدیت های کورل دراو 2021 کمک کرده باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت های کورل دراو و ایلوستریتور، می توانید به سایر پست های وبلاگ ما مراجعه کنید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست