چند راه عالی برای الهام گرفتن برای طراحی خلاقانه با پروژه های روزانه

الهام گرفتن برای طراحی

پروژه طراحی روزانه در سال های اخیر به یک عمل رایج تبدیل شده است. اما هنرمندان و طراحان این کار را برای این که جدیداً مد شده است انجام نمی دهند. درواقع آن ها با این کار مهارت خود را بهبود می بخشند، تکنیک های مختلف را امتحان می کنند و دیدگاه های جدیدی را برای دیدن کار خود و جهان کشف می کنند. این همچنین یک شیوه تمرین عالی است و یک روش خوب برای اندازه گیری پیشرفت را نیز فراهم می کند. در این پست قصد داریم چند راه عالی برای الهام گرفتن برای طراحی خلاقانه را به شما نشان دهیم. این راه می تواند برای هر طراح، مخصوصاً آماتور ها بسیار مناسب باشد.

این پروژه ها لزوما نباید یک رویداد روزانه باشند. آن ها می توانند هفتگی باشند. بسیاری از پروژه ها به مدت یک سال دوام می آورند، اما می توانید به جای آن یکی را برای یک ماه امتحان کنید. رویکرد هر چه که باشد، نکته این است که آن را به بخشی منظم از برنامه خود تبدیل کنید، فقط 10 تا 15 دقیقه را وفت بگذارید تا خلاقیت شما پرورش داده شود. اما زیاد به خودتان سخت نگیرید. اگر یک روز را از دست بدهید، این تأثیر چندانی ندارد و نتایج لازم نیست تصاویری کامل باشند. این کار برای رشد است، نه کمال. آیا آماده هستید که این راه را امتحان کنید؟ به چند ایده زیر نگاهی بیندازید و یکی از آن ها را امتحان کنید یا حتی ایده های خود را بسازید.

آنچه را که می دانید انجام دهید

حتی اگر در زمینه خاصی متخصص باشید، همیشه جایی برای رشد وجود دارد. یادگیری یک فرآیند مادام العمر است و تمرین به علاوه یک چالش خلاقانه خوب می تواند به شما کمک کند تا مهارت های خود را ارتقاء بدهید. طراح تی شرت Chow Hon Lam (معروف به “Flying Mouse”) هنگامی که پروژه “Flying Mouse 365” خود را راه اندازی کرد، مزایا و مشکلات چنین چالشی را تجربه کرد، آن ها هر روز یک تی شرت به مدت یک سال طراحی می کردند و این راهی شد برای الهام گرفتن برای طراحی و توسعه خلاقیت.

الهام گرفتن برای طراحی - آنچه را که می دانید انجام دهید

چاو، یکی از صاحبان این کسب و کار، این پروژه را انجام داد و آن را به مدت یک سال تمام ادامه داد. چنین تعهد بزرگی بدون چالش نیست. چاو در وب سایت خود این تلاش را مستلزم “ترکیبی ظریف از خلاقیت، مهارت، صبر و فداکاری” توصیف می کند. اما او از این پروژه نیز لذت برد. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، بسیاری از طرح های او دارای تصاویر طنز یا هوشمندانه هستند.

من معتقدم هر چیزی داستان خودش را دارد – یک فنجان چای، یک هندوانه، یک گربه، بیدمشک، یک ابر یا حتی یک صندلی…

Chow Hon Lam

چاو می گوید که سعی می کند برایشان داستان بسازد. او همیشه معتقد است که آن ها چیزی برای گفتن دارند، اما نمی توانند صحبت کنند. برخی از مردم داستانی را از طریق فیلم تعریف می کنند، برخی از افراد با استفاده از یک رمان یا کمیک، و برخی داستان خود را با یک آهنگ می گویند. اما چاو، داستانش را با تی شرت تعریف می کند. طبق گفته های او، بخش شگفت انگیز طراحی تی شرت این است که می تواند هر روز یک داستان متفاوت تعریف کند.

الهام گرفتن برای طراحی - آنچه را که می دانید انجام دهید

خارج از چارچوب فکر کنید

یکی دیگر از مفاهیمی که چاو عنوان می کند، فقط به عنوان نمونه ای از این که چگونه پروژه هایی مانند این می توانند به شما کمک کنند خلاقانه یا “خارج از چارچوب” فکر کردن است. او تصور می‌کند که چگونه ابرقهرمانان و دیگر شخصیت‌ ها ممکن است از قدرت‌ های ویژه‌ شان استفاده کنند تا کسب درآمد داشته باشند. نتیجه؟ سناریو های خنده‌ داری مانند استفاده از دارث ویدر از شمشیر نوری خود برای تراشیدن پرچین یا ثور که چکش معروف خود را برای آهنگری استفاده می‌کند.

الهام گرفتن برای طراحی - خارج از چارچوب فکر کنید

به محیط اطراف خود توجه کنید

می‌ توان به راحتی روز های پرمشغله‌ را سپری کرد و فراموش کرد که به محیط اطراف توجه کرده و قدردانی کنیم. چه اشکال و رنگ‌ های زیبای طبیعت، لبخند دوستانه غریبه‌ ای در خیابان، یا معماری جالبی که هر روز از کنار آن رد می‌ شویم. José Guízar، طراح گرافیک ساکن نیویورک، تصمیم گرفت که به یک جنبه خاص از سفر روزانه خود در شهر توجه کند، که به یک پروژه تصویرسازی هفتگی معروف به “Windows of New York” تبدیل شد. این پروژه به شما یکی از بهترین راه های الهام گرفتن برای طراحی را نشان می دهد.

الهام گرفتن برای طراحی - به محیط اطراف خود توجه کنید

“پروژه پنجره های نیویورک یک راه حل مصور هفتگی برای یک وسواس است که از زمانی که سرنوشت من را به این شهر آورده است به طور فزاینده ای در من رشد کرده است…

محصولی از گام های بی شمار سفر در خیابان های شهر، مجموعه ای از پنجره هاست که به نحوی چشم بی قرار من را از هیاهوی بی پایان شهر گرفته است. این پروژه بخشی از سرود معماری و بخشی خود چالشی است که هرگز از نگاه کردن به بالا دست نکشید.»

José Guízar
الهام گرفتن برای طراحی - به محیط اطراف خود توجه کنید

روی حروف خود کار کنید

تایپوگرافی دستی به لطف مهارت و کیفیت بی‌ نظیری که به طرح‌ ها می‌ بخشد، در حال بازگشت بزرگی است. مهارت های تایپوگرافی، چه آنالوگ یا دیجیتال، دارایی ارزشمندی در دنیای طراحی است و به همین دلیل، بسیاری از هنرمندان تایپوگرافی را به طور منظم تمرین می کنند و آن را در وبلاگ یا رسانه های اجتماعی پست می کنند. با این حال، لورن هوم، طراح و نویسنده، روشی متفاوت (و سرگرم‌ کننده‌ تر) با وبلاگ «بی‌ صداقتی روزانه» خود داشت. این نوع طراحی روزانه نیز راهی خلاقانه برای الهام گرفتن برای طراحی است.

الهام گرفتن برای طراحی - روی حروف خود کار کنید

“Daily Dishonesty یک کتاب و وبلاگ دست‌ نویس برنده جایزه است…

این ترکیبی از عشق من به تایپوگرافی، طنز، کپی رایتینگ و تصویر سازی است. در این وبلاگ دروغ هایی را که به طور منظم به خودم می گویم مستند می کند.

لورن هوم
الهام گرفتن برای طراحی - روی حروف خود کار کنید

همچنبن برای اطلاعات بیشتر می توانید پست دیگر ما در مورد تایپوگرافی و تکنیک های آن را بررسی کنید.

دوربین خود را همراه خود داشته باشید

نگاه کردن به دنیا از دریچه دوربین باعث می‌ شود که چیز ها را کمی متفاوت ببینید. متوجه جزئیاتی می‌ شوید که قبلاً هرگز به آن‌ ها توجه نکرده‌ اید، و شروع می‌ کنید به محیط اطرافتان به‌ عنوان ترکیب‌ های عکاسی نگاه می‌ کنید. در زمینه‌ ای همه‌ کاره‌ مانند عکاسی، همیشه زاویه های جدید برای تلاش یا تکنیک امتحان‌ نشده برای آزمایش وجود دارد، به همین دلیل است که عکاس حیوانات حرفه‌ ای Jaymi Heimbuch هنوز هم با پروژه «52 Weeks» هنر خود را تقویت می‌ کند.

الهام گرفتن برای طراحی - دوربین خود را همراه خود داشته باشید

در حال حاضر 12 هفته، جیمی هایمبوخ متعهد شده است که هفته ای یک عکسبرداری (با سگش، نینر، به عنوان سوژه) به مدت 52 هفته (یا یک سال) انجام دهد. داشتن موضوعی یکسان به او این فرصت را می دهد که روی آزمایش تکنیک های جدید یا چالش برانگیز تمرکز کند و در ارائه خود خلاقیت ایجاد کند.

خلاقیت یکی از آن چیز هایی است که هر چه بیشتر از آن استفاده کنید، بهتر است…

پروژه های شخصی دریچه ای را برای ذخیره نا محدود تخیل باز می کند. آن ها فرسودگی را از بین می برند و تازگی را به کار “واقعی” شما تزریق می کنند. آن ها شما را تشویق می کنند تا از آنچه قبلاً امتحان کرده اید، الهام بگیرید، از منابع جدید الهام بگیرید، مهارت های خود را از محدودیت های فعلی فراتر ببرید. اما آن ها همچنین باید چیزی باشند که احساس سنگینی نداشته باشند.»

Jaymi Heimbuch
الهام گرفتن برای طراحی - دوربین خود را همراه خود داشته باشید

چند پالت رنگ را کنار هم بگذارید

گاهی اوقات انتخاب رنگ برای یک پروژه می تواند بخشی ناامید کننده از فرآیند طراحی باشد. چگونه می دانید کدام رنگ مناسب است؟ نایجل ایوان دنیس ایده ایجاد پالت های رنگی را بر اساس چیز هایی که او را الهام می بخشد، لوکیشن، یک آلبوم موسیقی، یک فیلم، یک تیم ورزشی و… مطرح کرد. او توضیح می‌دهد: «هدف پیدا کردن الهام رنگی از چیز هایی است که ما را احاطه کرده‌اند.” این هدف به پروژه ای تبدیل شد که به “رنگ روز” معروف شد.

الهام گرفتن برای طراحی - چند پالت رنگ را کنار هم بگذارید

هر چیزی که می بینید حاوی یک پالت است…

تعدادی زیبا برخی “زشت” برخی تاریک. مقداری نور مقداری گرمی مقداری سردی اما همه آن ها الهام بخش هستند. همه آن ها ترکیب شده اند. رنگ می تواند درک ما را تنظیم کند. می تواند بر طعم غذای ما تأثیر بگذارد. می تواند سطح احساسی و شهودی یک تجربه را افزایش دهد. می تواند ما را خاموش کند، ما را روشن کند. روانی است. احساسی است. رنگ چیز شگفت انگیزی است. آن را حفظ کنید. این سایت به عشق من به رنگ اختصاص داده شده است.

نایجل ایوان دنیس
الهام گرفتن برای طراحی - چند پالت رنگ را کنار هم بگذارید

همچنبن برای اطلاعات بیشتر می توانید پست دیگر ما در مورد نحوه انتخاب بلوک های رنگ در طراحی سایت را بررسی کنید.

تمرین، تمرین، تمرین

شاید از زمانی که در کودکی مجبور به شرکت در آن کلاس‌ های پیانو شده‌ اید، از کلمه «تمرین» بیزار بوده‌ اید. اما اجازه ندهید که شما را غافلگیر کند، چه بخواهید چه نخواهید، تمرین خوب و قدیمی هنوز یکی از بهترین راه‌ ها برای بهبود مهارت‌ های شما (در هر زمینه‌ ای) است. دیوید وهمیر، طراح و تصویرگر وب، زمانی که پروژه «یک سال طراحی» خود را راه اندازی کرد، این موضوع را درک کرد، که شامل طیف وسیعی از کار ها، از نماد ها و تصاویر گرفته تا لوگو و تایپوگرافی است.

الهام گرفتن برای طراحی - تمرین

من معتقدم که بهترین راه برای یادگیری طراحی در مدرسه نیست…

شما می توانید با خواندن کتاب ها، وبلاگ ها، تماشای آموزش ها، پرسیدن سوال از دیگر متخصصان، الهام گرفتن از محصولات و تبلیغات اطراف خود یا از کار های افراد دیگر، چیز های بیشتری یاد بگیرید و به دست آورید. من همچنین فکر می کنم که مهمترین چیز برای یک طراح عالی بودن تجربه است! نوازندگان و ورزشکاران تا آنجا که می توانند تمرین می کنند تا در کاری که انجام می دهند برتری پیدا کنند. چرا برای طراحان متفاوت باشد؟»

دیوید وهمیر

وهمیردر وب سایت پروژه توضیح می دهد که چگونه انتخاب شخصی خود را برای جایگزینی تمرین طراحی با اتلاف وقت مانند تماشای تلویزیون یا گشت و گذار در اینترنت انجام داده است و هر روز حدود نیم ساعت وقت گذاشته است. تمرین نیز می تواند راه خوبی برای الهام گرفتن برای طراحی باشد و همچنین مهارت شما را بهتر می کند.

الهام گرفتن برای طراحی - تمرین

چیزی برای الهام گرفتن پیدا کنید

الهام می تواند در هر زمانی رخ دهد. بنابراین اگر چیزی به شما انگیزه خلاقیت می دهد، از آن استفاده کنید! این همان کاری است که الکس تیموکوفسکی با پروژه “نقل قول های روزانه” خود انجام داد. او تصمیم گرفت برخی از نقل قول های مورد علاقه خود (از چهره های مشهوری مانند وینستون چرچیل، والت دیزنی، و حتی یودا از جنگ ستارگان) را به عنوان راهی برای بهبود مهارت های تایپوگرافی و خوشنویسی خود به تصویر بکشد. پس برای الهام گرفتن برای طراحی بد نیست گاهی به سراغ چیز های مورد علاقه خود برای الهام گرفتن برویم.

الهام گرفتن برای طراحی - چیزی برای الهام گرفتن پیدا کنید

چند شخصیت طراحی کنید

هیچ راهی بهتر از تمرین منظم برای انجام کاری که به نظر شما چالش برانگیز است وجود ندارد. به همین دلیل بود که برد وودارد تصویرگر پروژه “چالش شخصیت” خود را آغاز کرد.

هر روز خودم را به چالش می کشم تا شخصیت جدیدی را به تصویر بکشم…

بنا به دلایلی، طراحی شخصیت چیزی است که من با آن دست و پنجه نرم می کنم، بنابراین فکر کردم که با راهی که می روم خود را مجبور به پیشرفت می کنم.»

برد وودارد
الهام گرفتن برای طراحی - چند شخصیت طراحی کنید

تا کنون، این چالش یک پروژه 46 روزه بوده است که بین ورودی ها مدتی فاصله وجود دارد. با تصویر سازی روزانه، وودارد در مورد روند خود و چیز هایی که می‌ آموزد نظر می‌ دهد. به عنوان مثال، برای شخصیت چوب‌دار خود نوشت: «من واقعاً از کار در این سبک لذت می‌ برم، و برای ایجاد اشکال اصلی، اشکال هندسی پایه و محکم ایجاد می‌ کنم. و سپس با استفاده از برس های خشک یا مداد زغالی تمام کار های خط و سایه زدن را انجام دهید. همانطور که در حال خلق شخصیت های جدید هستم، شروع به دیدن بسیاری از تکنیک های مشابه در سراسر کارم می کنم. این سبک برای من طبیعی ترین احساس است. این نشانه خوبی است!”

همچنبن برای اطلاعات بیشتر می توانید پست دیگر ما در مورد طراحی کاراکتر را بررسی کنید.

اکنون که پشت صحنه برخی از پروژه های طراحی روزانه و هفتگی را بررسی کردیم، وقت آن است که خودتان دست به کار شوید و ایده پروژه را انتخاب کنید. می توانید مطمئن باشید که چالش برانگیز خواهد بود (به روشی خوب) اما در عین حال ارزشمند است و برای انجام آن طراح بهتری خواهید بود. امیدواریم این پست به شما در الهام گرفتن برای طراحی کمک کرده باشد.

منبع: canva

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست