از بین بردن پرسپکتیو در فتوشاپ- آموزش کار با ابزار Prespective warp

آموزش از بین بردن پرسپکتیو در فتوشاپ

یکی از چالش برانگیزترین مسائل در عکاسی معماری وجود پرسپکتیو در عکس ها است. بهترین حالت برای عکاسی معماری، عکاسی با دوربین های لارج فرمت یا استفاده از لنزهای تیلت شیفت است. زمانیکه از این موارد استفاده نکنیم، معمولا خطای پرسپکتیو را در عکس ها می بینیم. ممتاز دیزاین در این مقاله گام به گام به شما آموزش می دهد. ابزار prespective warp چطور به از بین بردن پرسپکتیو کمک می کند.

نحوه استفاده از prespective warp برای از بین بردن پرسپکتیو در فتوشاپ:

زمان مورد نیاز: 20 روز.

وقتی از یک ساختمان خیلی نزدیک عکس می گیرید، ممکن است عکس شما دچار خطای پرسپکتیو شود. با اینکه امکان اصلاح آن وجود دارد، اما با محدودیت هایی همراه است. شما می توانید آن را تا حد زیادی برطرف کنید اما نمی توانید آن را کاملا نابود کنید.

 1. قفل لایه پس زمینه را باز کنید

  عکس را در فتوشاپ باز کنید. روی لایه پس زمینه دوبار کلیک کنید تا قفل آن باز شود. سپس اوکی را انتخاب کنید.بهتر است لایه پس زمینه را کپی کنید، تا یک لایه اضافه داشته باشید.از بین بردن پرسپکتیو

 2. گزینه Perespective Warp Grid اول:

  از بین بردن خطای پرسپکتیو
  از تب edit- perespective warp را انتخاب کنید. پنجره پاپ آپ را ببندید و یک Grid Perespective روی ساختمانی که می خواهید پرسپکتیو آن را از بین ببرید، بکشید. Grid شما نباید کاملا با لبه های ساختمانتان مطابقت داشته باشد. حالا میتوانید از دستگیره های گوشه Grid استفاده کنید و خطوط را با لبه های ساختمان منطبق کنید.

 3. گزینه Perespective Warp Grid دوم:

  از بین بردن پرسپکتیو
  در این مرحله Grid دیگری روی دیواری بکشید که به اولین مورد استفاده شده، متصل می شود. مجددا از دستگیره گوشه ها برای مطابقت با تمام خطوط استفاده کنید. شبکه دوم نیز به طور خودکار به شبکه اول متصل می شود. اگر رنگ خطوط آبی روشن شود، آماده اتصال هستند. اگر نارنجی یا زرد هستند، نمی توانید آن ها را متصل کنید.
  با قدرت perespective warp می توانید دیوارها را به طور جداگانه تغییر دهید. و به از بین بردن پرسپکتیو هر دیوار کمک کنید.

 4. دیدگاه تان را اصلاح کنید

  از بین بردن پرسپکتیو0
  در منو بالا warp را انتخاب کنید. حالا از دستگیره های گوشه برای از بین بردن پرسپکتیو استفاده کنید. مطمئن شوید که تمام خطوط واقعا عمودی هستند. اگر پرسپکتیو در عکس شماخیلی زیاد است، آن را زیاد اصلاح نکنید، زیرا عجیب بنظر می رسد.
  پس از اتمام کار علامت چک را بزنید تا اصلاح پرسپکتیو نهایی شود.

 5. برای از بین بردن پرسپکتیو تصویر را کراپ کنید

  از بین بردن پرسپکتیو2
  بعد از بین بردن پرسپکتیو، تصویرتان را کراپ کنید، متوجه اعوجاج در لبه های عکس خود خواهید شد. شما باید تصویر را برش دهید تا از شر لبه های زشت آن خلاص شوید.
  ابزار برش را انتخاب کنید و نسبت ابعاد را تنظیم کنید. برای ایجاد یک شبکه برش، نسبت را روی عکس بکشید. نگامی که ازآن راضی شدید، برای برش دوم دوبار کلیک کنید.

سوالات متداول:

نحوه از بین بردن پرسپکتیو با فتوشاپ چگونه است؟

چند راه برای از بین بردن پرسپکتیو در فتوشاپ وجود دارد. رایج ترین آن ها با استفاده از ابزار Prespective یا Perespective Warp است.

نحوه چرخاندن یک تصویر در فتوشاپ چطور انجام می شود؟

مطمئن شوید قفل لایه های که می خواهید روی آن کار کنید، باز است. از منو edit- transform-warp را انتخاب کنید. حالا دستگیره های تصویر را بکشید تا خم شود.
نتیجه:
اگر می خواهید از ساختمان ها عکس بگیرید، دانستن نحوه استفاده از photoshop perespective warp برای از بین بردن پرسپکتیو ضروری است.

مقاله های زیر به شما کمک می کند، تا با ابزارهای فتوشاپ بیشتر آشنا شوید:

بالا بردن کیفیت عکس با فتوشاپ
کوچک کردن بینی با فتوشاپ
اشتباهات رایج کار با فتوشاپ
منبع: expertphotography.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست