چند روش ساده برای ادیت بهترعکس و استفاده از آن ها در طراحی

ادیت عکس در طراحی - بهبود ادیت عکس

دلیلی وجود دارد که می گویند یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد. و وقتی نوبت به برند سازی و هویت بصری می رسد، عکس ها راهی عالی برای برقراری ارتباط بهتر با مخاطبانتان هستند. در این مقاله، ما چند روش ساده برای بهبود ادیت عکس ها در طراحی را بررسی می کنیم. با بهیود عکس ها شما می توانید بهترین عملکرد را در طراحی های خود داشته باشید.

علم نشان می دهد که مغز انسان به تصاویر واکنش سریع تری نسبت به سایر داده ها نشان می دهد و آن ها را پردازش می کند. بنابراین، اگر به دنبال راهی مؤثر برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود هستید، تصویرسازی بهترین راه برای انجام آن است. شما می توانید از تصویرسازی روی کتاب های عکس یا پست های رسانه های اجتماعی استفاده کنید. HubSpot آماری را جمع آوری کرده است که نشان می دهد محتوای بصری چگونه یک ابزار ارتباطی قدرتمند است:

  • محتوای دارای تصاویر مرتبط 94 درصد بیشتر از محتوای بدون تصویر بازدید دریافت می کند.
  • افراد وقتی اطلاعات را با تصاویر مرتبط دریافت می‌ کنند، بهتر آن را به خاطر می‌ آورند (10% حفظ اطلاعات متنی در مقابل 65% حفظ اطلاعات صوتی + تصویری پس از سه روز).
  • محتوای بصری 40 برابر بیشتر احتمال دارد که در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود.

روش ها و تکنیک های ادیت بهتر عکس ها در طراحی

تصویرسازی بخش مهمی از روند کار برای اکثر پروژه ها است و می‌ تواند به به یاد ماندنی‌ تر و موثرتر باشد. اما اگر می خواهید طراحی شما در میان سیل تصاویری که مخاطبان شما هر روز می بینند بهتر به چشم بیاید، بهتر است که زیبا به نظر برسد. ممکن است با عکاسی این کار را انجام دهید یا با عکس‌ هایی که از جای دیگری تهیه کرده‌ اید، به هر حال می‌ توانید با توجه به تعدادی تنظیمات و تکنیک‌ های ساده مطمئن شوید که تصاویرتان بهترین ظاهر را دارند. همچنین با یادگیری آموزش بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ می توانید جلوه بهتری را ارائه دهید.

برش زدن: تمرکز و ترکیب را تقویت کنید

بهبود ادیت عکس در طراحی - برش زدن

یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود ادیت عکس در طراحی، برش دادن آن است. برش دادن عکس می‌ تواند نواحی ناخواسته یا حواس‌ پرتی ها را حذف کند، ترکیب را بهبود بخشد یا به تمرکز بر یک نقطه کانونی کمک کند. البته توجه داشته باشید؛ اگر قصد دارید برش قابل توجهی انجام دهید، سعی کنید تا حد امکان با یک تصویر بزرگ شروع کنید. زیرا هرچه بیشتر برش دهید، کیفیت و وضوح تصویر خود را کاهش می دهید.

یک قانون کلی خوب هنگام برش دادن عکس، قانون یک سوم است. این تکنیک تصور می کند که عکس شما به یک سوم، هم به صورت عمودی و هم افقی، با چهار خط (دو خط عمودی، دو خط افقی) تقسیم می شود. چهار نقطه ای که آن خطوط در آن ها تلاقی می کنند، دستورالعمل هایی را برای قرار دادن نقطه کانونی یا مهم ترین ناحیه تصویر شما هستند. حال با توجه به مثال زیر می توانید نقطه کانونی عکس و نحوه برش زدن عکس با توجه به ان فانون را ببینید.

بهبود ادیت عکس در طراحی - برش زدن

تار کردن: تصاویر پس زمینه را بهبود ببخشید

بهبود ادیت عکس در طراحی - تار کردن

مواقعی وجود خواهد داشت که بخواهید تصاویر را به عنوان عناصری چشمگیر در طرح های خود استفاده کنید، اما همیشه نیازی نیست که در مرکز توجه قرار گیرند. تصاویری که در طراحی استفاده می کنید همچنین می توانند در پس زمینه خوب به نظر برسند. عکس‌ ها می‌ توانند پس‌ زمینه‌ های جالبی را در طرح‌ های مختلف ایجاد کنند. اما، از آنجایی که اکثر طرح‌ ها دارای متن در بخشی از پس‌ زمینه هستند، احتمالاً با مشکلاتی مواجه می‌ شوید: جزئیات موجود در عکس خواندن متن را سخت می‌ کند.

راه حل این مشکل چیست؟ برای ایجاد یک پس‌ زمینه صاف و بدون در هم‌ تنیدگی، مقداری عکس را تار کنید. یکی از روش های بهبود ادیت عکس ها در طراحی به عنوان بک گراند، تار کردن عکس است. با مقداری تاری ملایم تا متوسط، می توانید اشکال یا صحنه های قابل تشخیص را در عکس های پس زمینه خود حفظ کنید و همچنین متن روی آن را قابل خواندن تر کنید. با یک جلوه تاری چشمگیر، می توانید یک نمایش نرم و انتزاعی از رنگ ها و اشکال مبهم ایجاد کنید. اگر چیزی پر زرق و برق تر از پس زمینه تک رنگ می خواهید، این کار می تواند گزینه خوبی باشد.

اشباع: افزایش یا کاهش شدت رنگ

بهبود ادیت عکس در طراحی - اشباع

عکاسان و طراحان معمولاً تنظیمات اشباع عکس ها را طوری تنظیم می‌ کنند که رنگ‌ های آن ها یک درجه افزایش یابد. یکی دیگر از ساده ترین روش های بهبود ادیت عکس در طراحی، اشباع است. اشباع با شدت رنگ ارتباط دارد، بنابراین رنگ‌ های اشباع‌ شده پررنگ‌ تر و روشن‌ تر هستند در حالی که رنگ‌ هایی با اشباع کمتر محو تر هستند (نزدیک به خاکستری). اشباع کامل نیز یک عکس سیاه و سفید به شما می دهد.

در حالی که در هر تکنیک ویرایش عکس گاهی زیاده روی می شود، اشباع بیش از حد نیز می تواند عجیب و غیر طبیعی به نظر برسد. بنابراین، اگر دنبال یک افکت خاص هستید، مراقب باشید تا اشباع را بیش از حد اعمال نکنید، در غیر این صورت با تصویری مواجه خواهید شد که ظاهری تقریباً درخشان و نئونی دارد.

کنتراست: برجسته‌ سازی و سایه‌ ها را تقویت کنید

بهبود ادیت عکس در طراحی - کنتراست

افزایش کنتراست یک روش خوب برای مشخص کردن و بهبود عکس و اضافه کردن کمی احساس به عکس است. افزایش کنتراست، نور های روشن‌ تر، سایه های تیره‌ تر و طیف وسیع‌ تری از tone ها را در میان ایجاد می‌ کند و باعث می‌ شود تصویر شما کمی بهتر از آنچه در زندگی واقعی می‌ بینید به نظر برسد.

از سوی دیگر، کاهش کنتراست می‌ تواند به یک تصویر رنگی صاف و یکنواخت بدهد. مانند اشباع، استفاده از کنتراست بیش از حد نیز معمولا نتیجه خوبی به شما نمی دهد. برجسته سازی ها ممکن است از بین بروند (بیش از حد روشن شوند) و سایه ها بیش از حد تیره شوند، که به این معنی است که جزئیات و ابعاد آن مناطق از عکس را از دست می دهید. اما به هر حال با استفاده از کنتراست می توانید ادیت بهتری از عکس های مورد استفاده در طراحی خود داشته باشید.

روشنایی: روشنایی کلی را افزایش دهید

بهبود ادیت عکس در طراحی - روشنایی

نورپردازی یکی از سخت‌ ترین چیز هایی است که می‌ توان آن را تنظیم کرد، حتی برای عکاسان حرفه‌ ای! یکی از روش های حرفه ای برای ادیت عکس در طراحی، تنظیم درست نور پردازی است. در حالی که بهتر است با تصویری شروع کنید که به درستی نوردهی شده است، گاهی اوقات به عکسی می رسید که کمی تاریک است و ممکن است بتوانید با دستکاری تنظیمات روشنایی، آن را بهبود بخشید.

به خاطر داشته باشید که تغییر دادن روشنایی همه چیز را روشن تر (یا تیره تر) می کند. این کار باید به صورت تدریجی و با توجه به عدم ایجاد مناطقی که بیش از حد روشن هستند انجام شود و اغلب می توانید با تنظیم کنتراست همزمان نتایج را دریافت کرده و نوردهی را متعادل کنید. اکثر ویرایشگر های عکس به شما امکان می‌ دهند که ویژگی‌ های بیشتری را در تصویر تنظیم کنید تا عکسی عالی داشته باشید. دکمه های بهبود تصویر را برای گرما، شادابی، وضوح، برجسته سازی، سایه ها و محو شدن تصویر نیز در برخی از این ویرایشگر ها موجود اند که می توانید آن ها را امتحان کنید.

فیلتر ها: بهبود و تصحیح عکس ها

بهبود ادیت عکس در طراحی - فیلتر ها

به لطف اینستاگرام و سایر برنامه ها، فیلتر ها به یک گزینه محبوب برای ویرایش عکس تبدیل شده اند. آن ها می توانند برای افزودن جلوه های ویژه یا هنری به تصاویر شما استفاده شوند، اما همچنین می توانند به عنوان میانبری برای اصلاح مشکلات موجود در تصویر شما استفاده کنند. به عنوان مثال، در تصویر بالا، عکس سمت چپ رنگ مایل به زردی داشت. برای متعادل‌ تر کردن رنگ‌ها، از یک فیلتر خاص روی رنگ زرد اعمال شد.

هنگام ویرایش در ویرایشگر های عکس، می‌ توانید از بین فیلتر های مختلف برای مطابقت با زیبایی بصری مورد نظر خود گزینه هایی را انتخاب کنید و کیفیت تصویر را افزایش دهید. به علاوه، برای یک نتیجه سفارشی‌ تر، می توانید شدت هر فیلتر را آزادانه تنظیم کنید. با این حال، بیشتر تصاویر نباید به فیلتر نیازی داشته باشند. اگر می‌ خواهید یک اثر خاص تولید کنید، فقط یک فیلتر را اعمال کنید.

چیدمان: چیدمان خود را با گرید ها افزایش دهید

بهبود ادیت عکس در طراحی - چیدمان و گرید

یک چیدمان مرتب و سازمان یافته یک ویژگی عالی برای هر پروژه طراحی است. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، تراز کردن تمام عناصر طراحی خود در یک گرید همیشه یک راه مطمئن است. گرید ها همچنین راه خوبی برای نمایش چندین تصویر در کنار هم هستند.

فریم ها: شکل و استایل تصویر را بهبود ببخشید

بهبود ادیت عکس در طراحی - استفاده از فریم ها

مانند قاب‌ عکس های واقعی که به دیوار آویزان می کنید یا روی میز کار خود می گذارید، شما می توانید از قاب‌ بندی تصاویر در طراحی استفاده کنید، تا به‌ طور سنتی توجه را به تصویر استفاده شده جلب کنید. فریم ها بسته به سبک و حالت پروژه شما می توانند ساده یا پر زرق و برق، یک خطی یا با طرح فانتزی، رنگی یا غیر رنگی باشند.

لایه بندی: تصاویر را با صفحه نمایش یا همپوشانی تقویت کنید

بهبود ادیت عکس در طراحی - لایه بندی

گاهی اوقات شما می خواهید یک تصویر کمی کمتر قابل توجه باشد؛ اغلب متن یا سایر عناصر در اینجور مواقع بهتر نشان داده می شوند. در حالی که محو کردن یکی از راه‌ های انجام این کار است (همانطور که در بالای مقاله توضیح دادیم)، راه‌ های دیگری نیز وجود دارد که وضوح عکس شما را حفظ می‌ کند.

اسکرین (پوشش نیز نامیده می شود) یک رویکرد رایج برای این کار است. آن ها بلوک های رنگی شفاف هستند که در روی تصویر شما قرار می گیرند. تنظیم شفافیت اسکرین تعیین می کند که تصویر شما چقدر خوب دیده شود. اسکرین مات تر، سطح صاف و یکنواختی را برای متن شما ایجاد می کند، اما تصویر شما را نیز کمتر نشان می دهد، بنابراین بهتر است سطح شفاف و متوسط را پیدا کنید که متناسب با اهداف طراحی شما باشد.

می‌ توانید بیش از دو عنصر را در این روش لایه‌ بندی کنید، یا خود تصویر را شفاف کنید و آن را در لایه بالای پس‌ زمینه قرار دهید. همچنین می توانید از دستورات «فرستادن به عقب» یا «فرستادن به جلو» در ویرایشگر های حرفه ای تر برای آزمایش ترکیب‌ های مختلف استفاده کنید.

استفاده از تایپوگرافی مناسب

بهبود ادیت عکس در طراحی - تایپوگرافی

تصاویر و متن دو پایه مهم طراحی گرافیک هستند. آن ها را ترکیب کنید، آن ها نیروگاه های ارتباط بصری هستند. بنابراین سعی کنید با قرار دادن متن روی عکس (یا انتخاب تصویری که مکمل موضوع متن شما باشد) اطلاعات مرتبط را به یک تصویر اضافه کنید. یکی ا ز آسان ترین روش های بهبود ادیت عکس در طراحی، استفاده از تایپوگرافی مناسب است.

در عکاسی، مناطق باز به طور طبیعی مانند آسمان یا آب، فضا های زیبا و شفافی را برای افزودن تایپوگرافی فراهم می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، از راهنمای کامل ما در مورد طراحی تایپو گرافی را بررسی کنید.

استفاده از گزینه بهبود خودکار در پلتفرم های مختلف

بهبود ادیت عکس در طراحی - بهبود خودکار عکس

یکی از روش های ساده برای بهبود ادیت عکس در طراحی، استفاده از گزینه بهبود خودکار عکس در پلفرم های مختلف است. در گذشته به روش های بهبود عکس در پستی اشاره کرده بودیم، اما در این بخش بهبود خودکار را بررسی می کنیم.

با افکت بهبود خودکار در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید. با یک حرکت، سطح بهبود را به راحتی تنظیم کنید. از تصحیح یک تصویر تیره و شفاف‌ تر کردن عکس گرفته تا تثبیت روشنایی عکس و تنظیم زیبایی رنگ مورد نظرتان، افکت بهبود خودکار که اکنون در اکثر ویرایشگر های عکس وجود دارد، به شما امکان می‌ دهد این تغییرات را سریع انجام دهید. از این افکت به تنهایی استفاده کنید، یا آن را با سایر فیلتر ها و تنظیمات بهبود تصویر ترکیب کنید تا یک عکس یا طراحی مبتنی بر عکس عالی ایجاد کنید.

استفاده از جلوه های عکس در پلتفرم های مختلف

بهبود ادیت عکس در طراحی - استفاده از جلوه های

بسیاری از ویرایشگر های عکس مانند فوتوشاپ، PicsArt و Canva دارای کتابخانه جلوه‌ های عکس هستند. این کتابخانه های آماده تجربه ویرایش عکس لذت‌ بخش‌ تری را برای کاربران فراهم می کنند. از جلوه عکس ممتاز حذف کننده پس زمینه برای تصحیح آسان پس‌ زمینه گرفته تا فوکس خودکار، روتوش چهره، مدل‌ های هوشمند، سایه‌ ها، اشکال، فریم‌ ها و غیره همه به صورت رایگاه یا غیر رایگان در این ویرایشگر های عکس وجود دارند.

امیدواریم این مقاله به شما در بهبود ادیت عکس ها در طراحی کمک کرده باشد. همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عکاسی برای عکس هایی که می توانند بسیار مناسب طراحی های شما باشند، می توانید به مقاله دیگر ما در مورد تکنیک های عکاسی در شب مراجعه کنید.

منبع: canva

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست