معرفی 10 ابزار عکاسی برای عکاسان مبتدی تا حرفه ای

ابزار عکاسی

اگر بخواهید وارد هر حرفه ای بشوید نیاز است، با ابزارهای مختلف آن آشنایی داشته باشید. عکاسی نیز مستثنی از این موضوع نیست. بنابراین، اگر عکاس مبتدی هستید، برای این که وارد دنیای حرفه ای ها شوید، لازم است تا با ابزار های جانبی عکاسی و کاربرد آن ها آشنایی بیشتری داشته باشید. ما در این مقاله، به بررسی 10 ابزار کاربردی عکاسی می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید و مقاله را تا انتها بخوانید.

معرفی و بررسی 10 ابزار عکاسی

همان طور که می دانید عکاسی زمینه های مختلفی همچون عکاسی منظره، عکاسی پرتره، عکاسی خیابانی و عکاسی تبلیغاتی و … دارد. برای تنظیم نور و یا کاهش لرزش و … نیاز به ابزارهای کمکی یا جانبی داریم که در این جا به معرفی برخی از کاربردی ترین آن ها می پردازیم؛ که شامل:

1. ابزار های متعادل کننده رنگ سفید

اکثر دوربین های دیجیتالی برای متعادل کردن رنگ سفید، دارای عملکرد خودکار می باشند. اما، بسیاری از حرفه ای ها و علاقه مندان جدی، برای افزایش سطح کیفیت ترجیح می دهند، از ابزار های جانبی استفاده کنند. یکی از این ابزار ها استفاده از پنل خاکستری است که یک طرف آن 18٪ خاکستری و طرف دیگر سفید خنثی است.

هنگامی که عکاسان در نورپردازی سوژه قرار می گیرند، می توانند تنظیمات خود را متناسب با آن تنظیم کرده یا از آن به عنوان نقطه اصلی برای پردازش دقیق استفاده کنند. همچنین می توانید در هنگام عکاسی از مواردی همچون (رنگ پوست، آسمان، شاخ و برگ و غیره) از پنل های 24 رنگ استفاده کنید.

این فیلتر های دایره ای در دو اندازه 77 و 82 میلی متر وجود دارد. اگر لنز های شما کوچک تر از آن هستند، نگران نباشید؛ برای حل این مسئله دیسک را در جای خود ثابت نگه دارید و از نمونه عکس بگیرید. ExpoDiscs به سادگی یک تصویر خاکستری بدون ویژگی را که جایگزین یک کارت خاکستری سنتی می شود، ضبط می کند. در نهایت، به دلیل اندازه کوچک و کاربرد شگفت انگیزش یک ابزار عکاسی مناسب و محبوب است.

استفاده از پنل خاکستری.

2. انتخاب بند های متناسب برای دوربین

بند های گردنی که با دوربین ها عرضه می شوند، معمولاً به گونه ای طراح نشده اند که به توان از آن ها به راحتی استفاده کرد و در مواردی ممکن است استفاده از آن باعث ایجاد مشکلاتی مانند: گردن درد شود. زیرا تمام بار و سنگینی دوربین بر روی یک قسمت بدن قرار می گیرد. در این موارد، بهترین راه برای جلوگیری از فشار این است که دوربین را به طور کامل از گردن بردارید.

اما همان طور که می دانید امروزه، طرح های مختلفی برای این کار وجود دارد. بنابراین، شما می توانید علاوه بر برداشتن دوربین با توجه به سلیقه تان از بند هایی با طراحی خاص (استفاده از بند هایی که از شانه تا باسن پوشیده می شوند) استفاده کنید. استفاده از این بندها به شما کمک می کند تا وزن به طور مساوی در سراسر بدن تقسیم شود و دچار درد شانه و گردن درد نشوید. هم چنین، برخی از مدل ها همراه با یک دستگیره اتصال سریع و یک بند مچ دست (برای دوربین های سبک تر) می باشند. برای این که بتوانید به طور کلی دست خود را از گرفتن دوربین آزاد کنید، استفاده از کیف هایی که به توان به دور کمر یا لگن بست (متصل به لگن) نیز مناسب هستند.

استفاده از بند های مناسب

3. یکی از ابزار های مهم عکاسی داشتن کیف کارت حافظه

کارت های حافظه کوچک و ظریف هستند و برای نگهداری آن ها باید از جای مخصوص استفاده کرد تا میان دیگر ابزارها ناپدید نشوند. بنابراین، ما استفاده از کیف کارت حافظه را یک ابزار سازمانی کاملاً ضروری برای عکاسان می دانیم. بهتر است برای محافظت بیشتر از کارت ها، از مدل های ضد آب و ضد ضربه استفاده کنید.

برای نگهداری کارت حافظه از کیف کارت استفاده کنید.

4. کیت های تمیز کننده لنز

هر چند تمیز بودن لنز در کیفیت تصاویر و ماندگاری بیشتر آن تاثیر گذار است. اما، هیچ کس نباید برای تمیز کردن گرد و غبار خاک و اثر انگشت لنزها را با تی شرت یا حوله کاغذی تمیز کند. برای این کار بهتر است از دستمال های مرطوب (مخصوص لنز) استفاده کنید. برای از بین بردن برخی نقاط سخت نیز می توان از پارچه های میکروفیبر همراه با محلول تمیز کننده مناسب لنز استفاده کنید.

تمیز کردن لنز با استفاده از دستمال میکروفیبر ایمن تر است.

*** نکته: نظافت و تمیزی در طول عمر تجهیزات بسیار تاثیر گذار است.

5. داشتن کیف دوربین

خرید یک کیف دوربین خوب، یک ضرورت است. زیرا، در نگهداری و محافظت از دوربین می تواند به شما کمک کند. بنابراین، کمی فکر کنید که چه چیزی را بخرید و برای خرید به فروشگاهی بروید که برای دوربین انواع مختلفی کیف داشته باشد. شما باید در هنگام خرید به چند نکته توجه کنید. نکات مربوطه شامل:

  • کیف دوربین باید دارای محافظ و روکش جمع شونده ضد آب باشد.
  • کیفی را انتخاب کنید که هنگام استفاده به توان به چند مدل آن را استفاده کرد. مثلاً : علاوه بر دوشی بودن به توان از آن به عنوان کوله نیز استفاد ه کرد.
کیف دوربین.

6. خرید سه پایه

سه پایه یکی از ابزار های کاربردی برای عکاسی است و هر عکاسی از مبتدی تا حرفه ای برای ثابت نگه داشتن دوربین به سه پایه نیاز دارد. حتی، اگر عکاس حرفه ای هستید و فکر می کنید هنوز هم لرزشی ناچیز در عکس مشاهده می کنید، می توانید از سه پایه استفاده کنید. داشتن سه پایه یکی از ضرورت های عکاسی است.

یقیناً برای ثابت نگه داشتن دوربین به سه پایه نیاز خواهید داشت.

7. استفاده از فیلتر

این روزها فیلترها می توانند تا حدودی دست کم گرفته شوند. اما، مطمئناً در عصر عکاسی دیجیتال برای تنظیم دمای رنگ می توان از فیلتر های گرم کننده یا خنک کننده استفاده کرد. برای دستیابی به جلوه های مختلف خلاقانه فیلتر های تخصصی زیادی مانند فیلتر های مخصوص عکاسی در شب وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد.

برای عکاسان منظره، دو مورد از محبوب ترین انواع فیلترهای ND به صورت جامد (چگالی خنثی) و قطبی کننده های دایره ای وجود دارند. که شامل:

  • فیلترهای ND به صورت جامد: نور ورودی به لنز را چندین مرحله قطع می کنند. این ها برای عکس های با نوردهی طولانی عالی هستند و به عکاس اجازه می دهند سرعت و دیافراگم را تعیین کند. بدون این که نگران نوردهی بیش از حد در نور شدید محیط باشید.
  • پلاریزرهای دایره ای: با تغییر نحوه نوردهی لنزها کار می کنند. آن ها بازتاب ها و خیره کننده ها (آب، شیشه و غیره) را از بین می برند و آسمان آبی را تیره می کنند تا رنگ غنی و باشکوهی داشته باشند.
استفاده از فیلتر در عکاسی.

8. رم ریدر (کارت خوان حافظه)

برای معرفی یکی دیگر از ابزارهای عکاسی می توان به رم ریدر اشاره کرد. عکاسان حرفه ای، برای بارگذاری تصاویر با حجم بالا، بر روی کامپیوتر نیاز به یک ابزار سریع و کار آمد دارند. بهترین ابزار برای انجام این کار استفاده از رم ریدر (کارت خوان حافظه) است.

یکی از ابزار عکاسی برای بارگذاری تصاویر رم ریدر می باشد.

9. از جمله ابزار عکاسی؛ بازتابنده جمع شونده

یک بازتاب کننده بهترین دوست برای عکاسان جهان است. مخصوصاً برای موضوعاتی مانند: پرتره، محصولات یا غذا. بازتابنده های تاشو 5 در 1 ایمپکت برای استفاده در استودیو یا خارج از مکان بسیار متنوع هستند.

یکی از ابزارهای عکاسی استفاده از بازتابنده جمع شونده می باشد.

10. هارد اکسترنال

هنگام شروع به جمع آوری یک مجموعه بزرگ از عکس های دیجیتال، داشتن یک هارد اکسترنال به عنوان یکی از ابزارهای عکاسی بسیار ضروری است. همچنین، برای انتقال پوشه های بزرگ، کاتالوگ پشتیبان نیز مورد استفاده می باشد. هارد دیسک های قابل حمل در اندازه های مختلف از 500 گیگابایت تا 2 ترابایت عرضه می شوند و با USB 3.0 و 2.0 سازگاری دارند. اگر قصد خرید دارید برای دیدن انواع مختلفی از هارد دیسک ها می توانید به سایت فروشگاهی takyak.com مراجعه کنید.

داشتن یک هارد اکسترنال بسیار مهم است.

منبع: www.bhphotovideo.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست