آپدیت جدید و کاربردی تم های نرم افزار طراحی وب موبایلی Universe

آپدیت تم های Universe

Universe یک پلتفرم ایجاد وب‌ سایت های موبایلی است، که به تازگی آپدیت جدیدی منتشر کرده است. در این آپدیت، Universe کنترل‌ های خلاقانه و پیشرفته، تم های بهبود یافته، ویژگی‌های بلوک و موارد دیگری را به سایت ساز مبتنی بر گرید خود اضافه کرده است.

Universe به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به کد نویسی، یک سایت سفارشی ایجاد کنند یا یک فروشگاه الکترونیکی را مستقیماً از پشت تلفن همراه و از طریق یک سیستم گرید ساده باز کنند. آپدیت جدید GRID System II، با هدف ساده‌ سازی فرآیند های رمزگذاری پیچیده قبلی در Universe انجام شده، که به تسهیل جلوه های بصری در فرآیند ایجاد وب‌ سایت کمک می کنند.

چیزی که Universe را خاص می کند سیستم grid-base آن است و آنچه ما امروز آن را بررسی می کنیم ارتقاء عظیمی برای همین سیستم شبکه است. جوزف کوهن، مدیرعامل و بنیان گذار Universe می گوید: آپدیت جدید به مردم این امکان را می دهد تا بدون داشتن هر گونه مهارت فنی در مورد طراحی سایت و اصول آن کار های بیشتری انجام دهند.

در Universe فرآیند ایجاد وب سایت بر اساس بلوک های ساختمان یافته و ساده انجام می شود. در این سیستم بستر شبکه ای گسترده ای در اختیار کاربران است و کاربران می توانند محتوای خود را درون آن قرار دهند. آپدیت جدید Universe، تم ها و کنترل های خلاقانه ای را با رابط گرافیکی بهبود یافته به ارمغان می آورد و امکان کنترل لایه های بلوک در گرید را به همراه فاصله متن فراهم می کند. کوهن ادعا دارد، کاربران هم اکنون می توانند گرید را متراکم تر کرده و تا هفت ستون عرضی را داشته باشند. این رابط کاربری جدید در Universe شامل ابزار های بهبود یافته برای انتخاب فونت و رنگ نیز هست.

تم های جدید Universe

تم های جدید Universe

علاوه بر این، کاربران Universe پس از این آپدیت می توانند از بین 30 تم جدید یکی را برای سایت خود انتخاب کرده یا خودشان آن ها را ایجاد کنند. جالب است بدانید، قبل از افزودن این تم ها، هر بلوک باید به شکل جداگانه و به صورت موردی طراحی می شد. اکنون با معرفی این تم ها، کاربران Universe می توانند عناصر طراحی متشکل از فونت، پس زمینه صفحه و رنگ دکمه ها را یک جا اعمال کنند. طرح های زمینه برای همه سطوح سایت های کاربران شامل متن، پس زمینه، قسمت تیتر ها و رنگ ها اعمال می شود.

بنیان گذار Universe میگوید:”ما 30 تم شگفت انگیز ایجاد کرده ایم که می توانید آن ها را در کل سایت خود اعمال کنید. همچنین می توانید هنگام ساخت یک وب سایت جدید طرح مورد نظر خود را از همان ابتدا با انتخاب تم های زیبا ایجاد کنید.” او در ادامه می گوید: ” شما می توانید هر یک از تم های آماده ای را که ما به شما می دهیم ترکیب کرده یا سفارشی کنید و هر تغییری که ایجاد کنید در کل سایت شما اعمال می شود. این قابلیت اساساً راهی برای تغییر استایل همه چیز در سراسر سایت به صورت بصری و کاربر پسند است. “

تایپوگرافی در تم های جدید

کاربران Universe اکنون می‌توانند به سبک‌ های تایپوگرافی جدید نیز دسترسی داشته باشند که به آن ها امکان می‌دهد سبک متن‌ های عنوان، تیتر ها، زیرنویس ها و غیره را طبقه‌ بندی کنند. این شرکت تاکید می کند که کاربران می توانند از عناوین شاخص برای بهبود SEO و افزایش دسترسی به سایت خود نیز استفاده کنند.

لایه بندی ها در آپدیت جدید

طراحی وب موبایل با Universe

به‌روزرسانی جدید ویژگی لایه‌ بندی جدیدی را معرفی می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد بلوک‌ های مختلف را روی هم قرار دهند. قبلاً، طراحان سایت نمی توانستند دو بلوک(مثلاً یک بلوک تصویر و یک بلوک متنی) را روی یک دیگر قرار دهند. با آپدیت ویژگی های لایه‌ بندی جدید، به کاربران آزادی خلاقانه‌ تری را برای طراحی وب‌ سایت های خود می دهد.

تم های Universe برای مبتدی ها

اگرچه برخی ممکن است، Universe را رقیبی برای سایر ابزار های محبوب ساخت وب سایت مانند Shopify و Wix ببینند، اما کوهن می گوید که Universe کاملاً با آن ها متفاوت است. او در ادامه عنوان می کند:”ما یک رابط جدید به نام “grid” ابداع کرده ایم، که به افرادی که فنی نیستند و طراحی حرفه ای انجام نداده اند، اجازه می دهد یک وب سایت کاملاً شخصی را ایجاد کنند”. البته سیستم های دیگری مانند Squarespace ،Shopify ،Weebly و Wix وجود دارند، اما این ها مخصوص سازندگان حرفه ای وب سایت بوده و بر اساس دسکتاپ و قالب سایت قابل تغییر هستند.

کوهن می گوید: “Universe مبتنی بر الگو نیست، درست است که ما قالب‌ ها و تم های مختلفی را در هر آپدیت ارائه می کنیم، اما سیستم ما یک سیستم مبتنی بر الگو نیست. این به این معنی است که Universe توسط قالب های سایت محدود نمی شود، بنابراین خود گرید، رابط اصلی ما برای ایجاد یک وب سایت موبایلی است.”

اپلیکیشن Universe در زمان همه گیری کرونا

از نظر استفاده هم، کوهن خاطر نشان کرد که Universe در میان همه گیری COVID-19 افزایش شدید کاربران را تجربه کرده است. بسیاری از افراد در مدت قرنطینه مشاغل جدید یا فعالیت های جانبی را شروع کرده اند و به دنبال ایجاد وب سایت ها آمده اند. در اوایل بیماری کرونا، Universe قابلیت فروش و ارسال محصولات در سایت های خود را برای کاربران راه اندازی کرد. در نتیجه، کاربران دیگر ملزم به ثبت نام برای دریافت ابزار های تجارت الکترونیک شخص ثالث، در پلتفرم هایی مانند Shopify نبودند. کوهن در ادامه می گوید: ” تجارت ما در یک سال و نیم گذشته و از زمان شیوع کرونا واقعاً منفجر شده است و از لحاظ تعداد سایت های ایجاد شده فعال نیز حدود 10 برابر تجارت بیشتری داشته ایم. “

همچنین کوهن خاطر نشان کرد که Universe شاهد افزایش کاربرانی است، که خواهان یک سایت برای “لینک در بیو” خود هستند. لینک داخل بیو در اصل یک URL در انتهای بیوگرافی در صفحه مشخصات اینستاگرام آن ها است که مخاطبان آن ها را به وب سایت آن ها در خارج از اینستاگرام هدایت می کند. این سایت های هدایت کننده اغلب برای فروش محصولات، پیوند به سایر حساب های رسانه های اجتماعی، نمایش نمونه کار ها و موارد دیگر استفاده می شوند.

کوهن می گوید 40 درصد از سایت هایی که در Universe ایجاد شده اند با هدف “پیوند در بیوگرافی” هستند و این نوع سایت ها، علاوه بر کاربرد های تبلیغاتی، سریع ترین مناطق تجاری جهان نیز هستند. همچنین می گوید که Universe در حال حاضر صد ها هزار سایت فعال دارد و قصد دارد در آینده با انتشار تم ها و قالب های بیشتر در آپدیت های خود همچنان برای مصرف کنندگان بهبود یابد.

منبع:

insider-voice.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست