آموزش کم کردن حجم عکس

کم کردن حجم عکس

در این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه حجم عکس را کم کنید بدون اینکه به پیکسل های تصاویر آسیب برسانید. برای آموزش کم کردن حجم عکس در ادامه با ما همراه باشید.

امروزه روش های زیادی برای کم کردن حجم عکس ها وجود دارد که رایج ترین آنها نرم افزارها و سایت ها هستند.

1- کم کردن حجم عکس با استفاده از سایت های معتبر

امروزه سایت های زیادی در دسترس مردم قرار گرفته اند که هر کدام کاربرد مخصوص خود را دارند. کم کردن حجم تصاویر با استفاده از وب سایت ساده ترین راه کم کردن حجم عکسها است.

فقط لازم است عکس مورد نظرتان را به سایت دهید و آن را تایید کنید تا در کمتر از 5 ثانیه برای شما عکس را کم حجم کند. (حجم عکس را به قدری کم می کند که تصویر خراب نشود یا به اصطلاح رنجه رنجه نشود.)

یکی از این سایت ها که زبان زد همه افراد است سایت Tiny png است.

2- کم کردن حجم عکس با استفاده از نرم افزار

با کیفیت
عکس با کیفیت ولی کم حجم
بی کیفیت

رایج ترین نرم افزارهایی که می توانید حجم عکس را پایین بیاورید فتوشاپ و ایلوستریتور است که در نسخه های اندروید، کامپیوتر و لپ تاپ قابل ارائه است.

فتوشاپ

برای اینکه حجم عکس را در فتوشاپ کم کنیم سه راه وجود دارد.

راه اول: قسمت های اضافه و خالی تصویر را جدا کنیم یا به اصطلاح برش دهیم تا از پیکسل های تصویر کم کند و حجم عکس را پایین بیاورد.

راه دوم: ابعاد تصویر را کوچک کنیم یعنی با رفتن به منوی Image و انتخاب کردن گزینه Size Image شما می توانید ابعاد عکس تان را کوچک تر کنید.

راه سوم: خروجی Save For Web از عکس تان بگیرید و در انجا با استفاده از ابزارهای بهینه سازی های پیش فرض حجم عکس تان را پایین بیاورید.

برای مشاهده نکات اولیه درباره نرم افزار فتوشاپ شما می توانید به مقاله لینک داده شده ما مراجعه کنید.

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید تاکنون سایت ها و نرم افزار های زیادی برای کم کردن حجم عکس در دسترس شما وجود دارد فقط کافیست یک را انتخاب کنید و کار با آن را یاد بگیرید تا به راحتی بتوانید حجم تصاویرتان را پایین بیاورید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست