آموزش کار با پنل لایه ها در نرم افزار طراحی رابط کاربری اسکچ (Sketch)

کار با لایه ها در نرم افزار رابط کاربری Sketch

شاید در ابتدا که وارد محیط نرم افزار طراحی رابط کاربری Sketch می شوید، کمی سردرگم باشید زیرا پنل های آن خالی از لایه ها و عناصر طراحی هستند و کار با آن ها در ابتدا کمی گیج کننده است. ما در سری آموزش های اسکچ به شما می آموزیم که چگونه از تمام قابلیت های آن به نحو احسن استفاده کنید. در پنل لایه ها، تمام صفحات، تابلو های هنری و لایه های رابط کاربری خود را خواهید یافت. از این پنل می توانید همه این ها را دوباره سفارشی کنید و نام آن ها را تغییر دهید.

همچنین به شما توصیه می کنیم برای جلوگیری از سردرگمی در محیط نرم افزار اسکچ حتما به مقاله آشنایی با جعبه ابزار نرم افزار رابط کاربری Sketch سر بزنید.

نحوه پنهان کردن و قفل کردن لایه ها در Sketch

برای مخفی کردن یک لایه، نشانگر ماوس را روی نام آن لایه در لیست لایه ها نگه دارید و روی نماد چشمی که ظاهر می شود کلیک کنید. اگر قبل از اینکه ماوس را نگه دارید نماد چشمی در کنار یک لایه پنهان شود، لایه از قبل پنهان شده است. همچنین می‌توانید از ⌘ ⇧ H برای تغییر حالت پنهان کردن و نمایش لایه‌ها استفاده کنید.

برای قفل کردن یک لایه، کلید ⌥ را نگه دارید، نشانگر را روی یک لایه نگه دارید و روی نماد قفل کردن/باز کردن خط‌کش‌ هایی که ظاهر می‌شود کلیک کنید. روی قفل کلیک کنید تا قفل آن باز شود. یا از کلید های ⌘ ⇧ L برای روشن و خاموش کردن قفل لایه استفاده کنید. وقتی یک لایه را قفل می کنید، نمی توانید آن را ویرایش یا جابجا کنید. از کلیدهای میانبر استفاده های بسیاری در بخش کار با لایه های Sketch برای طراحی رابط کاربری می شود.

نحوه جستجو در پنل لایه ها

اگر طراحی رابط کاربری شما شامل لایه‌های زیادی است و کار با لایه ها در نرم افزار Sketch برایتان دشوار شده، می‌توانید از نوار جستجو Search Layer List در بالای فهرست لایه‌ها برای پیدا کردن یک نوع لایه خاص استفاده کنید. همچنین می توانید از نوار جستجو برای پیدا کردن یک لایه با نام آن استفاده کنید.

نکته: لایه هایی با نام طولانی در لیست لایه ها کوتاه می شوند. ماوس را روی هر نام لایه کوتاه شده نگه دارید تا آن را به طور کامل در یک راهنمای ابزار ببینید.

نحوه پیمایش در لیست لایه های رابط کاربری

در بخش کار با لایه ها در فایل رابط کاربری خود در نرم افزار Sketch برای پیمایش در پنل لایه ها از میانبر های زیر استفاده کنید:

  • ⏎: وارد یک گروه شوید
  • Esc: از یک گروه خارج شوید
  • ⇥: لایه یا گروه بعدی را انتخاب کنید
  • ⇧⇥: لایه یا گروه قبلی را انتخاب کنید

توجه: هنگام پیمایش لایه‌های درون یک گروه، ⇥و⇧⇥ فقط لایه‌های درون آن گروه را انتخاب می‌کنند.

منبع: sketch.com

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست