دوره آموزشی ساخت انیمیشن رایگان فارسی(دوره ها، کانال ها و سایت های آموزشی)

آموزش انیمیشن سازی رایگان

در مقاله پیش از سلسله مقالات انیمیشن سازی درباره ی نرم افزارهای ساخت انیمیشن صحبت کردیم. حال در این مقاله می خواهیم چند سایت، کانال یوتیوب، پیج اینستاگرام برای معرفی دوره های آموزشی ساخت انیمیشن رایگان فارسی و چند دوره ی آموزشی حرفه ای برای انیمیشن سازی به شما معرفی کنیم.

امیدواریم بتوانید با رفتن به این آدرس ها، نرم افزار های مد نظرتان را فراگرفته و هر چه سریع تر اولین انیمیشن خود را بسازید.

آموزش ساخت انیمیشن رایگان به زبان فارسی در یوتیوب:

همانطور که می دانید یوتیوب یک مرجع فوق العاده قدرتمند برای اشتراک گذاری ویدئو است. خیلی از هنرمندان، اساتید دانشگاه و مهندسین از این فضا برای تدریس آموزش ساخت انیمیشن رایگان فارسی استفاده کرده اند. آن ها ویدئوهایی که می سازند را در یوتیوب رایگان به اشتراک می گذارند.

ممتاز دیزاین با بررسی سایت ها، کانال ها، یوتیوب و اینستاگرام افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند، را شناسایی کرده و در این مقاله تلاش می کند تا بهترین دوره آموزش انیمیشن سازی رایگان فارسی را به شما معرفی کند.

1. کانال یوتیوب میکا دی آرت_ آموزش رایگان ساخت انیمیشن با افتر افکت

آموزش دوره ساخت انیمیشن در کانال mika-d-art
آموزش دوره ساخت انیمیشن در کانال mika-d-art

کانال یوتیوب میکا دی آرت یک کانال فوق العاده جذاب بادگبری مباحث مربوط به تصویر سازی و تدوین است. میکا دی آرت در ایم کانال سعی میکند تمام آنچه یک تدوینگر، گرافیست یا موشن گرافیست نیاز دارد را به شما آموزش می دهد.

2. کانال یوتیوب مهراد ویژن_ آموزش رایگان ساخت انیمیشن با ادوبی کاراکتر و افتر افکت

آموزش انیمیشن سازی مهراد ویزن با ادوب کاراکتر
آموزش انیمیشن سازی مهراد ویزن با ادوب کاراکتر

مهراد ویژن یکی از یوتیوبر های موفق است که در زمینه ی عکاسی، تدوین فعالیت می کند. او همچنین در کانال خود آموزش انیمیشن سازی را با نرم افزار های ادوبی کاراکتر و ادوبی افتر افکت آموزش می دهد.

3. کانال یوتیوب محمد داوود_ آموزش رایگان ساخت انیمیشن با بلندر و زد براش

کانال محمد داوود آموزش انیمیشن سازی با بلندر و زد براش
کانال محمد داوود آموزش انیمیشن سازی با بلندر و زد براش

فرزاد بیان یک یوتیوبر فوق العاده خلاق است که در زمینه های مختلف هنری هم آموزش های خوبی دارد. آموزش های هنری او در کانال یوتیوبش: آموزش ساخت انیمیشن با فتوشاپ، آموزش ساخت استاپ موشن، آموزش ساخت ویدئو و غیره است.

4. کانال یوتیوب سعید طوفانی_آموزش رایگان انیمیشن سازی با anime studio

سعید طوفانی آموزش انیمیشن سازی با انیمه استودیو
سعید طوفانی آموزش انیمیشن سازی با انیمه استودیو

سعید طوفانی یکی دیگر از یوتیوب هایی است که در زمینه گرافیک، تدوین و انیمیشن سازی فعالیت می کند. در کانال او می توانید آموزش های مفید فراوانی درباره ی انیمیشن سازی با انیمیت استودیو، افتر افکت، فتوشاپ و ادوبی کاراکتر مشاهده کنید.

5. کانال یوتیوب آکادمی آرش_ آموزش رایگان انیمیشن سازی با نرم افزارهای موبایلی

آرش آکادمی- آموزش انیمیشن سازی با موبایل
آرش آکادمی- آموزش انیمیشن سازی با موبایل

آکادمی آرش یکی دیگر از کانال موفق انیمیشن سازی است. در این کانال می توانید علاوه بر نحوه ی کار با بیشتر نرم افزار های موبایلی برای ساخت انیمیشن، نرم افزار تری دی مکس، انیمیت استودیو، موهو و افتر افکت را یاد بگیرید.

6. کانال یوتیوب علیرضا گرافیک_ آموزش رایگان ساخت انیمیشن با موبایل

علیرضا گرافیک یک کانال آموزش مهارت های گرافیکی است. بیشتر این آموزش های گرافیکی برای کاربران موبایلی مناسب است.

7. کانال ام تری انیمیت آموزش رایگان ساخت انیمیشن یا افتر افکت

در این کانال میتوانید نحوه ی ساخت انیمیشن با نرم افزار افتر افکت را فرا بگیرید.

8. کانال وب پرشن دیزاینر آموزش رایگان انیمیشن سازی در محیط وب

همینطور که از اسم کانال پیداست، این کانال یک مرجع آموزش خوب برای طراحان وب است. در این کانال می توانید درباره ی ساخت انیمیشن در محیط وب ویدئو های اموزشی ببینید.

9. کانال رسانه آموزشی لیموناد_ آموزش رایگان انیمیشن سازی با انیمه استودیو

این کانال مجموعه ای از آموزش های مختلف، در زمینه های گوناگون است. در بخش آموزش های هنری این کانال می توانید، آموزش انیمیشن سازی با انیمه استودیو را فرا بگیرید.


سایت های آموزش انیمیشن سازی رایگان به زبان فارسی

1. سایت جالب آموز_ آموزش انیمیشن با نرم افزار مایا

به آدرس: jalebamooz.com/animation-tutorial/10-free-maya-tutorial-videos

در این سایت چند آموزش ویدئویی رایگان برای آموزش کار با مایا جمع آوری کرده است. همینطور می توانید دوره انیمیشن سازی حرفه ای با مایا و دوره انیمیشن سازی حرفه ای در افتر افکت را از این سایت خریداری کنید. قیمت هر پکیج بین 65 تا 150 هزار تومان است. کلیپ زیر یک نمونه از آموزش های رایگان این سایت است.

2. سایت تاپ لرن_دوره ساخت انیمیشن در موهو به آدرس: https://toplearn.com/courses/3240

تاپ لرن یک وبسایت آموزشی است و با فروش پکیج های آموزشی که به شما کمک می کند مهارت های گرافیکی خود را ارتقاء بدهید. این وبسایت همچنین دوره آموزش انیمیشن سازی 2 بعدی با نرم افزار موهو را به صورت رایگان آموزش می دهد. برای دانلود این دوره حتما باید در سایت تاپ لرن ثبت نام کنید. انیمیشن شکرستان، ریک و مورتی چند نمونه انیمیشن موفق هستند که به وسیله ی این نرم افزار ساخته شده اند.

3. سایت آموزش 365_ مرجع آموزش انیمیشن سازی به آدرس: amoozesh365.ir

سایت آموزش 365 یک مرجع آموزشی قدرتمند دیگر برای انیمیشن سازی است. شما می توانید فایل های آموزشی این سایت را رایگان دانلود کنید.

4. سایت علی حیدری_ ساخت انیمیشن با ادوب انیمیت به آدرس: heidariali.ir/product/2d-animation-for-beginners-with-adobe-animate

در این سایت علاوه بر همه ی دوره های آموزشی، یک دوره آموزش ساخت انیمیشن دو بعدی با نرم افزار adobe animate وجود دارد که می توانید آن را رایگان دانلود کنید. فراموش نکنید قبل از دانلود حتما باید یک حساب کاربری برای خود بسازید.

5. سایت فرادرس_ ساخت انیمیشن با افتر افکت، لومیون، انیمیت استودیو، تری دی مکس، سینما فوردی، بلندر، فوتوشاپ، کمتاسیا به آدرس: faradars.org/how-to-learn/making-animation

سایت فرادرس یکی از سایت های مرجع آموزش است که در اکثر موضوعات مورد نظر شما چندین دوره آموزشی با قیمت های بسیار پایین دارد. این سایت حوزه انیمیشن سازی هم از این قاعده مستثنی نکرده است و در این زمینه هم آموزش های متعدد برای نرم افزار های متفاوت انیمیشن سازی در محیط نرم افزار و محیط وب ارائه کرده است.


دوره آموزشی ساخت انیمیشن در اینستاگرام

یکی دیگر از فضاهایی که برای آموزش انیمیشن، مخصوصا موشن گرافیک می تواند کمک زیادی به شما کند، اینستاگرام است. پیج های بسیار زیادی در زمینه آموزش انیمیشن سازی در اینستاگرام فعالیت می کنند.

بعضی از این پیج ها آموزش ها را در قالب پست به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند و در بعضی از پیج ها معمولا آموزش کمتری به صورت رایگان می بینیم. پیج های دسته دوم معمولا بیشتر نمونه کارهای خود و هنرجویانشان را پست می کنند و به علاقمندان توصیه می کنند تا با پرداخت هزینه در کلاس ها شرکت کنند.

آموزش انیمیشن سازی در اینستاگرام
آموزش انیمیشن سازی در اینستاگرام

بهترین پیج های آموزش انیمیشن سازی رایگان در اینستاگرام

1. maharateston_ دوره آموزشی ساخت انیمیشن با نرم افزار مایا به آدرس: instagram.com/maharateston

آموزش انیمیشن سازی-مهارتستون copy
آموزش انیمیشن سازی-مهارتستون copy

در این پیج می توانید انیمیشن سازی با نرم افزار مایا را فرا بگیرید. علاوه بر این آموزش ها که بسیار گوناگون هستند. این پیج نحوه ی نصب و راه اندازی نرم افزار مایا آموزش می دهد.

2. nima_mozhdeh_ آموزشی ساخت انیمیشن با افتر افکت به آدرس: instagram.com/nima_mozhdeh

آموزش انیمیشن سازی_نیما مژده copy
آموزش انیمیشن سازی_نیما مژده copy

در این پیج می توانید نحوه ی ساخت انیمیشن های کوتاه از ایجاد یک سایه برای یک آبجکت تا نحوه ی ایجاد مورف و آموزش کار کردن با پلاگین های متفاوت را با افتر افکت فرا بگیرید.

3. alikarami.motion_دوره آموزشی ساخت انیمیشن با افترافکت به آدرس: instagram.com/alikarami.motion

علی کرمی_آموزش انیمیشن سازی copy
علی کرمی_آموزش انیمیشن سازی copy

در این پیج علاوه بر اموزش انیمیشن سازی با افتر افکت که به صورت رایگان در پیج می بینید. می توانید یاد بگیرید چطور مشکلاتی که زمان انجام کار بر می آید را رفع کنید.

4. raf_studio_official_ دوره آموزشی ساخت انیمیشن با موهو به آدرس: instagram.com/raf_studio_official

raf_studio_official-آموزش انیمیشن سازی copy
raf_studio_official-آموزش انیمیشن سازی copy

در این پیج می توانید انیمیشن سازی با نرم افزار موهو را فرابگیرید. تمامی پست های این پیج با زیرنویس هستند و صدا از روی آن ها حذف شده است.

بهترین دوره آموزشی ساخت انیمیشن در اینستاگرام

1. حسین مهدوی_ آموزش انیمیشن با موشن گرافیک به آدرس: instagram.com/hussein_mahdavi

حسین مهدوی_آموزش انیمیشن سازی
حسین مهدوی_آموزش انیمیشن copy

حسین مهدوی یکی از بهترین اساتید حوزه موشن گرافیک در کشور است. در این پیج بیشتر نمونه کارهای حسین مهدوی و هنرجویان ایشان و توضیحات درباره ی دوره های آموزشی را می بینید. دوره آموزشی مهدوی با نام دوره پروموشن در 2 سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار می شود. هنرجویان این دوره از کشورهای مختلف هستند. کلاس ها به صورت خصوصی و در فضای نت برگزار می شود. در پایان دوره با توجه به عملکرد هنرجو میتواند مدرک دریافت کند. او کلاس ها و ورکشاپ های متفاوت در طول سال برگزار می کند.

2. سجاد صبور_ آموزش نرم افزارهای ساخت انیمیشن و موشن گرافیک_سینما فوردی به آدرس: instagram.com/sajjadsabour

سجاد صبور_آموزش انیمیشن سازی copy
سجاد صبور_آموزش انیمیشن سازی copy

سجاد صبور یکی از اساتید حرفه ای در زمینه موشن گرافیک و آموزش نرم افزارهای انیمیشن سازی است. پست های پیج این هنرمند بیشتر شامل نمونه کار است. سجاد صبور کلاس های متعددی دارد، از کلاس های آنلاین مقدماتی و پیشرفته ی افترافکت و سینما فوردی تا کلاس های آموزشی در کانون انیمیشن دانشگاه سوره و سایر دانشگاه ها و آموزشگاه های هنری و همچنین برگزاری ورکشاپ های متفاوت. نام یکی از معروف ترین دوره های او، دوره ی موشن دیزاین کیمیاگر باش است. در این دوره هنرجو طی 9 ماه تمام آنچه برای یک موشن دیزاینر خوب شدن نیاز است را فرا می گیرد.

3. سامان ارشادی_ دوره آموزشی ساخت انیمیشن با موشن گرافیک، استاپ موشن و جلوه های ویژه به آدرس: instagram.com/saman.arshadi

سامان ارشادی_آموزش انیمیشن سازی copy
سامان ارشادی_آموزش انیمیشن سازی copy

سامان ارشادی یکی دیگر از اساتید حرفه ای در آموزش انیمیشن سازی با موشن گرافیک و ساخت جلوه های ویژه است. او علاوه بر برگزاری کلاس های مختلف به صورت آنلاین، در کانون انیمیشن دانشگاه سوره و بسیاری از موسسات هنری تدریس می کند. در این پیج بیشتر نمونه کارهای او را می بینیم.

4. خشایار صباغ زاده_ دوره آموزشی ساخت انیمیشن با موشن گرافیک به آدرس: instagram.com/khashayarsbz

خشایار صباغ زاده-آموزش انیمیشن سازی
خشایار صباغ زاده-آموزش انیمیشن سازی

خشایار صباغ زاده در این پیج نمونه کارهای خودش را قرار داده است. وی تاکنون ورکشاپ و کلاس های متعددی برگزار کرده است از جمله این کلاس ها می توان به برگزاری چندین دوره آموزش موشن گرافیک در مرکز جهاد دانشگاهی مشهد اشاره کرد.

حالا که کار با نرم افزارها را یادگرفتید، زمان ان رسیده تا اولین انیمیشن خود را بسازید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید مقاله انیمیشن سازی مثل آب خوردن را بخوانید.موفق باشید.

شما چه سایت، کانال یا پیج اینستاگرام خوب برای آموزش انیمیشن سازی میشناسید؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالاتی که شاید برایتان جذاب باشد

فهرست